safarafarin
قلعه باستانی مارماریس

ترکیه یکی از کشورهای همسایه ایران با تاریخی پر فراز و نشیب است که جاذبه های باستانی متعددی را در خود جای داده و بناهای مختلفی از دوران روم ، بیزانس و عثمانی و حتی ها قبل تر از این ادوار برای ارائه به گردشگران تور ترکیه دارد . یکی از این دیدنی ها ، قلعه باستانی مارماریس می باشد که برای آشنایی بیشتر با این بنا می توانید با سفر آفرین همراه شوید .


درباره قلعه مارماریس

قلعه باستانی مارماریس یکی از بهترین مراکز فرهنگی برای بازدید در این شهر است و طبق نظر برخی از مورخان با قدمتی هزاران ساله نقش موثری در سیستم دفاعی مارماریس ایفا نموده است . این قلعه تاریخی امروزه با کاربری موزه از جاذبه های گردشگری مارماریس به شمار می آید و سالانه بازدید کنندگان بسیاری را به سوی خود جذب می کند . این قلعه از جمله مکان هایی است در مارماریس که گردشگران از بازدید آن پشیمان نخواهند شد چرا که شکوه قلعه های قدیمی ترکیه به همراه اثار نفیسی از ادوار گذشته در این قلعه به نمایش درآمده است که بسیار جالب توجه است . موزه مارماریس دارای 7 حوزه داخلی است که سالن های باستان شناسی و قوم نگاری از دیگر بخش های آن مهم تر هستند در قسمت باستان شناسی اثاری از دوران روم و بیزانس به نمایش درآمده و سالن قوم نگاری نیز به آثار بافندگی ، فرش ، مبلمان ، قطعات آشپزخانه مس ، سلاح ها و زیور آلات مربوط به دوره عثمانی اختصاص داده شده است از 5 قسمت دیگر موزه به عنوان گالری های هنری استفاده می شود .


اطلاعاتی در مورد قلعه و موزه مارماریس

قلعه باستانی مارماریس به عنوان یکی ازقلعه های تاریخی و جاذبه های گردشگری ترکیه در استان موغله واقع شده و بنا به روایتی ، این قلعه 1044 سال پیش از میلاد مسیح در زمان تمدن یون ها بنا شده و بعدها در زمان اسکندر کبیر مورد بازسازی قرار گرفته است همچنین در سال 1522 میلادی توسط سلطان سلیمان عثمانی زمانی که وی در حال تدارک برای حکومت بر رودس بود در مارماریس که از مرکز اساسی برایش محسوب می شد ، به منظور استفاده نظامی مورد مرمت و بازسازی قرار گرفته است .در ابتدا تنها دیوارهای این قلعه ساخته شده بود و بعدها قسمت های دیگر قلعه به آن اضافه گردید . بخش مهمی از قلعه تاریخی مارماریس طی جنگ جهانی اول توسط کشتی های جنگی فرانسه به شدت تخریب شد و تا مدت ها بعد ، محلی مسکونی محسوب می شد . این قلعه به عنوان یکی از دیدنی های مارماریس در طی 1990 – 1980 میلادی تعمیر شد تا شکل اولیه آن حفظ گردد سرانجام با تلاش های فراوان این بنا در سال ۱۹۸۳ به عنوان اثری تاریخی ثبت شد و در سال ۱۹۹۱ نیز به یک موزه تبدیل گردید . اگر شما نیز با تور ترکیه قصد سفر به شهر مارماریس را دارید حتما سری به این بنای تاریخی بزنید این سایت باستانی هر روزه از ساعت 8:30 صبح تا 12 و از 13 الی 17 به جز روزهای دوشنبه پذیرای مراجعه کنندگان می باشد .مقالات مرتبط
معروف‌ترین دسرهای خوشمزه‌ی ترکیه

معروف‌ترین دسرهای خوشمزه‌ی ترکیه

مشاهده

معروف‌ترین دسرهای خوشمزه‌ی ترکیه

هر فردی که مدتی را در ترکیه گذرانده باشد به این مسئله واقف است که غذاهای ترکی بسیار متنوع و البته خوشمزه هستند.

زیبائی های حیرت انگیز در پاموک کاله ترکیه

زیبائی های حیرت انگیز در پاموک کاله ترکیه

مشاهده

زیبائی های حیرت انگیز در پاموک کاله ترکیه

ترکیه منبعی از زیبائی های طبیعی و شاهکارهای معماری است و در شهرهای مختلفش دارای جذابیت هایی منحصر به فرد می باشد که برخی از آن ها در هیچ کجای جهان همتا ندارند زیبائی های حیرت انگیز در پاموک کاله ترکیه فقط یکی از عجایب این کشور کهن می باشد و دیدنی های باستانی و تاریخی ان در دنیا زبانزد می باشد . در ادامه توضیحاتی کوتاه هر چند کامل درباره پاموک کاله ، این جاذبه طبیعی ارائه می گردد .

دریاچه وان در ترکیه

دریاچه وان در ترکیه

مشاهده

دریاچه وان در ترکیه

وان یکی از شهرهای نزدیک به مرزهای غربی ایران است و به دلیل داشتن شرایط جوی مطلوب ، فراهم بودن امکان خرید مناسب ، طبیعت عامه پسند و دیدنی های تاریخی مورد توجه گردشگران واقع شده و جذابیت های زیادی برای ارائه به دوستداران خود دارد یکی از این دیدنی ها دریاچه وان (Lake Van) است که با وسعتی باورنکردنی ، پهنه ای گسترده از شهر وان را به خود اختصاص داده است برای آشنایی بیشتر با این دریاچه با سفر آفرین همراه باشید .