safarafarin
غذاهای قبرس

در قبرس هر جور رستورانی که فکرش را بکنید پیدا می‌شود؛با تنوع بسیار در غذاها و نوشیدنی ها


غذاها

از آنجا که قبرسی ها یونانی نژاد می باشند زبان، دین، رسوم و فرهنگ آنها نیز یونانی میباشد.

قبرس مطمئنا یکی از متنوع ترین و بهترین غذاهای دنیا را به شما عرضه خواهد کرد چرا که قبرسی ها خود نیز به خوراک اهمیت فراوان میدهند.

از انواع خوراکهای محلی مثل کلفتیکو (بره طبخ شده در تنور با هیزم)، انواع غذاهای دریایی، موساکا (بادمجان و کدوی طبخ شده در سس و پنیر)، دلمه، کوفته، کبابهای یونانی، ماکارونی های بی نظیر، سبزیجات پخته با سس های متنوع، حلومی (پنیر محلی قبرس) روی آتش تا انواع غذاها و رستورانهای زنجیره ایی بین المللی در قبرس با بهترین استانداردهای اروپایی به گردشگران عرضه میگردد.دسرهای متنوع ژله ها و کرم ها، شیرینهای خانگی بی نظیر، باقلوای قبرس را نیز باید تست کنید.


رستورانهای لارناکا

لارناکا خیلی بیشتر از ساحل و دیدنی‌های دیگرش،دارای غذا و نوشیدنی میباشد. در کل قبرس به خاطر قرارگرفتن بین دو کشور یونان و ترکیه، که خوشمزه‌ترین کشورهای دنیا هستند، تنوع غذایی هر دو سرزمین را در خودش دارد. در کنار همه‌ی وعده‌ها، از صبحانه تا شام، لیمو و زیتون سرو می‌کنند و در ساخت پنیرها و ماست‌های متنوع بسیار حرفه‌ای هستند.

اصلی‌ترین خیابان لارناکا، خیابان فینیگوودس یا همان خیابان نخل است که برای اهالی شهر هم جایی دوست‌داشتنی است؛ عصرها می‌شود در یکی از کافه‌های این خیابان برای مدتی نشست و قهوه یا نوشیدنی‌های لیمویی سفارش داد یا در میان مغازه‌ها و فروشگاه‌های فینیگوودس چرخید و صندل حصیری و لباس‌های سبک و خنک ساحلی خرید. چند تا رستوران معروف هم این‌جا هستند که کباب‌چوبی‌های بی‌نظیری دارند.

در لارناکا هر جور رستورانی که فکرش را بکنید پیدا می‌شود؛ از کباب‌خانه‌های کوچک و بی‌زرق و برق گرفته تا رستوران‌های دریایی شیک و مجلل. مخصوصاً کنار ساحل‌ها که بروید، رستوران‌های شلوغی صف کشیده‌اند که توریست هم زیاد تویشان پیدا می‌شود. هرچند که طبعاً باید رستورانی را انتخاب کنید که قبرسی بیشتر باشد تا توریست.


رستوران میلیتزیس لارناکا

غذاهای قبرسی این رستوران، هم بین توریست‌ها محبوب‌اند و هم بین اهالی شهر. در این رستوران غذاهای سنتی خوش‌مزه‌ای سرو می‌شوند که اغلب‌شان هم تنوری هستند. کْلِفتیکو (گوشت بره‌ی تنوری) و تاوا (خوراک گوشت بره و گوشت گاو) از همین غذاهای لذیذند.


کافه هنر ١٩٠٠ لارناکا

کافه‌رستورانی دو طبقه است با محیطی دوستانه که از در و دیوارش کتاب می‌بارد! از صبحانه تا شام هم سرو می‌کند و هم غذاهای گوشتی دارد و هم غذاهای گیاهی


رستوران دریایی واروشیوتیس لارناکا

رستورانی دریایی‌ست با غذاهای خوشمزه و آشپزهای باسلیقه که هم غذاها و هم در و دیوار و چیدمان میزهایش، به آثار هنری می‌مانند.مقالات مرتبط