safarafarin
فرودگاه چانگی سنگاپور

در سفر به هر کشور یا شهری بهتر است اول در مورد فرودگاه آن تحقیق نمود و با بخش ها و قسمت های مختلفش آشنا شد تا در لحظه ورود به مقصد دچار مشکل نشد . حال اگر قصد سفر به سنگاپور را دارید با ما همراه باشید تا درباره فرودگاه چانگی سنگاپور (Singapore Changi Airport) بیشتر بدانید .


درباره فرودگاه سنگاپور

فرودگاه چانگی سنگاپور که از پرتردد ترین فرودگاه های آسیا محسوب می گردد در انتهای شرقی سنگاپور در فاصله حدود 17 کیلومتری خلیج مارینا واقع شده و سالانه ده ها میلیون مسافر را به نقاط مختلف جهان جابجا می کند . فرودگاه چانگی که در سال های اخیر بهترین فرودگاه جهان شناخته شده در جولای سال 1981 میلادی افتتاح شده و از بدو بهره برداری بیش از 500 جایزه بین المللی را از آن خود نموده است . این فرودگاه که کاربری نظامی و همگانی دارد با کد یاتای SIN در ارتفاع 7 متری از سطح دریا واقع شده و امکانات رفاهی و تفریحی متعددی برای مسافران فراهم نموده است . برای حفظ و نگهداری بهتر فرودگاه ، مسئولان آن همواره در حال بازسازی هستند و هر روز بر کیفیت خدمت و سرویس های خود می افزایند تا بتوانند رضایت مسافران را جلب نمایند .


اطلاعاتی در مورد چانگی ، بهترین فرودگاه جهان

فرودگاه چانگی که اولین فرودگاه ساخته شده در سنگاپور می باشد زمینی به وسعت 13 کیلومتر مربع را به خود اختصاص داده و توسط دولت سنگاپور اداره می گردد . چانگی فرودگاه خانگی خطوط هوایی سنگاپور ایرلاینز ، سنگاپور ایرلاینز کارگو ، سیلک ایر ، تایگر ایر ، جت استار آسیا و شرکت هوایی BOC است و در حال حاضر ، در حدود ۱۰۰ خط هوایی از 380 شهر و 90 کشور در اقصی نقاط دنیا دارای پرواز به مقصد این فرودگاه و برعکس در برنامه پروازی خود هستند . هر هفته در حدود 7000 پرواز (یک پرواز در هر 90 ثانیه) در فرودگاه چانگی سنگاپور یا به زمین می نشیند و یا به هوا بر می خیزد که قابل توجه است . در سال 2016 بیش از 58 میلیون مسافر از طریق این فرودگاه جابجا شده اند که با تکمیل شدن قسمت شرقی آن در چند سال آینده این رقم افزایش می یابد .


ترمینال های فرودگاه چانگی در سنگاپور

فرودگاه چانگی هم اکنون دارای 3 پایانه با انواع امکانات تفریحی و رفاهی است که به شرح زیر می باشند .

پایانه 1 : این پایانه همزمان با تاسیس فرودگاه در سال 1981 در قسمت شرقی آن افتتاح شده و دارای امکانات رفاهی مانند انواع فروشگاه‌ ، رستوران‌ ، استخر ، باغ گل ، باغ کاکتوس و ... است .

پایانه 2 : این پایانه در بخش شرقی فرودگاه تاسیس شده و حدود 26 سال از زمان به کار گیری آن می گذرد مسافران تور سنگاپور در طول زمان انتظار پیش از پرواز می توانند از امکانات این پایانه مانند باغ های گل و گیاه و بخش مخصوص سرگرمی آن استفاده کنند .

پایانه 3 : این پایانه معروف به پایانه سبز در قسمت غربی فرودگاه واقع شده و در سال 2008 به بهره برداری رسیده است در این پایانه در کنار نگهداری از 200 گونه گیاهی می توان از نخستین باغ پروانه جهان نیز دیدن کرد .همانگونه که بیان شد این فرودگاه چند بار متوالی عنوان بهترین فرودگاه جهان را از آن خود کرده که در انتخاب بهترین ، تعداد 550 فرودگاه از لحاظ 39 معیار مورد بررسی قرار گرفته اند از جمله این معیارها می توان به امکانات رفاهی ، محل سرویس های بهداشتی ، تسلط کارکنان فرودگاه به زبان ، ترمینال مسافری ، مراکز خرید ، پاکیزگی ، راحتی مسافران ، وجود حمام در فرودگاه و کیفیت خدمات رسانی اشاره کرد .مقالات مرتبط
جاذبه های گردشگری سنگاپور

جاذبه های گردشگری سنگاپور

مشاهده

جاذبه های گردشگری سنگاپور

سنگاپور کشوری آسیایی با2/4 میلیون جمعیت است که در سال 1965 از مالزی استقلال یافت. این کشور مرکز اصلی تجارت در آسیای جنوب شرقی به شمار می رود. جزیره اصلی آن در جنوب شبه جزیره مالایا واقع شده است

سنگاپور

سنگاپور

مشاهده

سنگاپور

کشور سنگاپور در جنوب شرقی آسیا قرار دارد و پایتخت آن شهر سنگاپور می باشد. سنگاپور کشوری ثروتمند و در شمال خط استوا قرار دارد و کوچکترین کشور جنوب شرقی آسیا است. همسایگان این کشور ، مالزی و اندونزی می باشد.

سنگاپور و جذابیتهای خانوادگی

سنگاپور و جذابیتهای خانوادگی

مشاهده

سنگاپور و جذابیتهای خانوادگی

جشنها و مراسمي كه با توجه به رخدادهاي سال در كشور سنگاپور برپا مي‌شود عبارتند از:

دیدنیهای سنگاپور

دیدنیهای سنگاپور

مشاهده

دیدنیهای سنگاپور

لیست مختلف از دیدنهای سنگاپور

آکواریوم اس ای آ سنگاپور

آکواریوم اس ای آ سنگاپور

مشاهده

آکواریوم اس ای آ سنگاپور

در این مطلب قصد داریم آکواریوم اس ای آ سنگاپور (S.E.A. Aquarium Singapore) را که یکی از بزرگترین ها در جهان است را معرفی کنیم با ما همراه باشید .

یونیورسال استودیوز سنگاپور

یونیورسال استودیوز سنگاپور

مشاهده

یونیورسال استودیوز سنگاپور

یونیورسال استودیوز سنگاپور (Universal Studios Singapore) یکی از مدرن ترین شهربازی های موجود در آسیاست که بازی های مختلفی برای تفریح مراجعه کنندگان در خود گنجانده است برای آشنایی بیشتر با این مجموعه با ما همراه باشید .

چرخ و فلک سنگاپور

چرخ و فلک سنگاپور

مشاهده

چرخ و فلک سنگاپور

در این مطلب چرخ و فلک سنگاپور (Singapore Flyer) که از بلندترین ها در جهان می باشد معرفی شده است برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید .