safarafarin
فرودگاه بین المللی آتاتورک در استانبول

تور استانبول هم به منظور سیاحت است و هم کار و تجارت ، بسته به قصد شما این تور می تواند گزینه هایی مناسب برایتان فراهم کند از هتل های نزدیک به مراکز دیدنی و تجاری گرفته تا خدماتی با کیفیت . از نظر مسافران ، استانبول یکی از بهترین مقاصد برای سفرهای تفریحی است و نمایشگاه هایی که در این شهر برگزار می گردند برای تجار و بازرگانان اهمیت ویژه ای دارند . به هر منظوری که به این شهر سفر کنید اولین مکانی که پای در ان می گذارید فرودگاه بین المللی آتاتورک در استانبول است در ادامه این مکان مهم معرفی می گردد .


درباره فرودگاه آتاتورک استانبول

فرودگاه بین المللی آتاتورک در استانبول یکی از مطرح ترین پایانه های تردد برای مسافران در ترکیه است و با کد یاتا IST در زمینه پروازهای داخلی و خارجی فعالیت می کند . بر طبق آمارهای سال 2014 این فرودگاه بیش از 38 میلیون مسافر بین المللی و بالغ بر 18 میلیون مسافر داخلی را جابجا نموده و از این حیث یکی از پرترددترین فرودگاه های اروپا محسوب می گردد . فرودگاه استانبول از نوع فرودگاه های همگانی بوده و در سال 1924 میلادی در منطقه یشیل کوی که آن زمان خارج شهر استانبول قرار داشته آغاز به کار کرده و در ابتدای بهره برداری نیز به همین نام خوانده می شد اما بعدها در سال 1980، به یاد مصطفی کمال پاشا معروف به آتاتورک به فرودگاه بین‌المللی آتاتورک تغییر نام داد .


اطلاعاتی در مورد فرودگاه آتاتورک استانبول

فرودگاه بین المللی آتاتورک در استانبول در قسمت اروپائی شهر واقع شده و در سال 2016 میلادی همراه فرودگاه فرانکفورت عنوان سومی پرترددترین فرودگاه های اروپا را کسب نموده است . این فرودگاه دارای 4 ترمینال می باشد که از ترمینال شماره یک برای پروازهای داخلی و از ترمینال شماره 2 برای پروازهای بین المللی استفاده می گردد . قابل ذکر است که ترمینال شماره 2 از ترمینال دیگر نوسازتر و مدرن تر بوده و دارای امکانات متنوعی برای رفاه مسافران می باشد ترمینال شماره 3 مخصوص پروازهای باری بوده و شماره 4 نیز به ترمینال هواپیمایی عمومی اختصاص دارد . فرودگاه بین المللی آتاتورک استانبول مرکز اصلی چند شرکت هواپیمایی بین المللی است که از جمله این شرکت ها می توان به اطلس جت ، انور ایر و ترکیش ایرلاینز اشاره نمود . این فرودگاه دارای 2 باند بتنی با طول 3 هزار متر و یک باند قیری شیاردار با طول بیش از 2500 متر است و در ترمینال مربوط به سفرهای خارجی فرودگاه امکاناتی مانند دستگاه های خودپرداز محلی و بین المللی ، باجه های تبادل ارز ، چندین فروشگاه بزرگ 24 ساعته ، بیش از 20 کافه و رستوران ، سالن زیبایی ، بخش خدمات گردشگری و نمازخانه گنجانده شده تا رفاه مسافران در حال انتظار تامین گردد . برای رفتن به فرودگاه می توان از تاکسی استفاده کرد ولی اگر قصد دارید در هزینه های سفر صرفه جویی داشته باشید بهره گیری از اتوبوس ، خط متروی M1 و سرویس‌های ویژه‌ فرودگاهی هاواتاش مقرون به صرفه تر خواهد بود .


ایرلاین های فعال در فرودگاه آتاتورک استانبول

ایرلاین های فعال در این فرودگاه استانبول شامل اژین ایرلاینز ، ایر کانادا ، اطلس گلوبال ، بلو اکسپرس ، بوراجت ، داغستان ایرلاینز ، دوبروونیک ایرلاینز ، ایزی جت ، ایزی جت سوئد ، فلای دبی ، گرمان وینگز ، جزیره ایرویز ، جت ایر فلای ، اردن آوییایشن ، ایران ایر ، کوبان ایرلاینز ، مولدوویان ایرلاینز ، شرکت هوایی پگاسوس ، ساراتوف ایرلاینز ، شام وینگز ایرلاین، اسپان ایر ، استار لاینز قزاقستان ، اسکای ایرلاینز ، سان اکسپرس ، ترانس آویا ، ترکیش ایرلاینز ، آنادولو جت ، ویز ایر ، یوروپ ایرپست ، ترانس آویا ، وولینگ و ... می باشد که به شهرهای مختلف جهان تردد دارند .مقالات مرتبط
استانبول شهر درخشنده

استانبول شهر درخشنده

مشاهده

استانبول شهر درخشنده

استانبول شهري است که نيمي از آن در قاره آسيا و نيمه ديگر آن در قاره اروپا قرار دارد.

استانبول

استانبول

مشاهده

استانبول

استانبول برزگترین شهر ترکیه است.

دیدنی های استانبول

دیدنی های استانبول

مشاهده

دیدنی های استانبول

استانبول به عنوان مقصد سفر دوستداران تاریخ ، فرهنگ ، هنر و معماری انتخابی هوشمندانه است و با پشت سر گذاشتن دوران بیزانس و عثمانی ، بناهای تاریخی متعددی را در خود جای داده است . دیدنی های استانبول شامل مساجد ، موزه های متنوع ، کاخ های باشکوه ، پارک های بی نظیر ، مراکز خرید لوکس و بازارهای قدیمی ، مراکز تفریحی و فرهنگی است که بازدید از ان ها می تواند برای هر مسافری جذاب و دلچسب باشد .