safarafarin
غذاهای بلغاری

در بلغارستان هیچ گونه نگرانی برای غذا خوردن نخواهید داشت زیرا قیمت های مناسب غذاها به شما اجازه می دهد که رستوران های مختلف و زیبای کشور بلغارستان را امتحان کنید و از آنها لذت ببرید.


غذاها

انواع رستوران ها با ترکیبی از غذاهای دریایی،ترکی،یونانی و انواع فست فود (KFC-MC) در سواحل ماسه های طلایی بلغارستان موجود است.

در غذاهای بلغاری کشور بلغارستان از ترکیبی ازآشپزی یونانی و ترکی نیز الهام گرفته شده است. به دلیل شرایط آب و هوایی و جغرافیایی منطقه غذاها دارای سبزیجات گیاهی دارویی و میوه های متفاوتی است .

انواع سوپ های سرد و گرم در بلغارستان وجود دارد که (TARATOR) از سوپ های سرد معروفشان است. از سالادهای خوشمزه بلغاری می توان به شوپسکا (SHOPSKA) اشاره کرد. که مخلوطی از گوجه فرنگی ،خیار،پیاز،فلفل خام یا کباب شده است که نمک و روغن زیتون به طعمش جاودانگی می دهد.

از دیگر غذاهای معروف بلغارستان موساکا(MOUSSAKA) می باشد که شامل سیب زمینی پخته شده ،گوشت قیمه شده و نوعی سس مخصوص است.


شیرینی بلغاری

از خوشمزه ترین شیرینی های بلغاری می توان به بانیتسا (BANITSA ) اشاره کرد.


پنیر بلغاری

دو نوع پنیر لذیذ هم در بلغارستان شهرت دارد که نام های آنها (KASHKAVAL) می باشدکه زرد رنگ است و دومی (SIVENE) است که نوعی پنیر فتا می بشد . این پنیر از شیر گوسفند ساخته شده اما بعضی اوقات با شیر گاو و یا بز هم مخلوط می شود که طعم ویژه ای به آن می دهد.مقالات مرتبط
تورهای مرتبط
,4 شب و 5 روز
تا پایان دسامبر