safarafarin
صومعه مقدس سنت نیکلاس گربه ها در لیماسول

لیماسول به عنوان شهری ساحلی و دیدنی طیف وسیعی از جاذبه های مورد علاقه گردشگران از سایت های باستان شناسی و ابنیه تاریخی گرفته تا سواحل شنی با امکانات مناسب را در خود جای داده و به مقصدی ایده آل برای سفر تبدیل شده است . یکی از دیدنی های این شهر در خارج از آن ، صومعه مقدس سنت نیکلاس گربه ها در لیماسول (The Holy Monastery of Saint Nicholas of the Cats) است که در ادامه به معرفی آن پرداخته شده است . با ما همراه باشید .


درباره صومعه سنت نیکلاس گربه ها در قبرس

صومعه مقدس سنت نیکلاس گربه ها در میان باغ ها و مزارع ، در فاصله 2 کیلومتری شرق روستای آکروتیری در نزدیکی لیماسول واقع شده و یکی از قدیمی ترین ها در قبرس محسوب می گردد . صومعه مقدس سنت نیکلاس گربه ها در لیماسول که از جاذبه های گردشگری قبرس به شمار می آید در جنوب غرب دریاچه نمک لیماسول یکی از بزرگترین دریاچه های قبرس ، قرار گرفته و بر اساس روایات توسط سنت هلن ، مادر کنستانتین بزرگ در قرن چهارم میلادی در شبه جزیره آکروتیری ایجاد شده است .در زمان ساخت و ساز صومعه سنت نیکلاس قبرس خشکسالی وحشتناکی در این جزیره روی داد که سنت هلن برای منقرض کردن مارهای سمی که به سبب خشکسالی در اطراف جزیره جمع شده بودند صدها گربه به این صومعه آورد . در زمان این خشکسالی و هجوم مارها بسیاری از ساکنان این منطقه خانه های خود را ترک نموده و بعد از اینکه مارها از جزیره خارج شدند دوباره به خانه های خود بازگشتند . استفاده از گربه ها به عنوان راه حلی موثر کم کم در سراسر قبرس برای فراری دادن مارهای سمی به کار گرفته شد .صومعه مقدس سنت نیکلاس گربه ها در لیماسول چندین بار در طول تاریخ مورد بازسازی قرار گرفت تا به شکل کنونی حفظ گردد قابل ذکر است بنایی که امروزه مورد بازدید گردشگران تور قبرس قرار می گیرد متعلق به قرن 13 میلادی است . این صومعه که از جاذبه های گردشگری لیماسول می باشد دارای یک کلیسای کوچک زیبا با نقاشی های دیواری است و ساختمان صومعه اصلی به سبک مدرن نوسازی شده است . در حالی که امروزه در صومعه گربه های سنت نیکلاس لیماسول فقط تعداد انگشت شماری از راهبه ها که عسل و مربای محلی خود را به بازدیدکنندگان می فروشند زندگی می کنند در این مکان گربه های زیادی وجود دارند که گفته می شود این حیوانات از نسل گربه های منقرض کننده مارها در قرن چهارم هستند .


اطلاعاتی در مورد شبه جزیره آکروتیری قبرس

شبه جزیره آکروتیری قبرس شبه جزیره ای کوچک است که از غرب توسط خلیج Episkopi و از شرق توسط خلیج آکروتیری محدود شده است . در این شبه جزیره اماکنی چون دریاچه نمک آکروتیری ، صومعه گربه های سنت نیکلاس لیماسول ، RAF Base ، مرکز آموزش و اطلاع رسانی محیط زیست و روستای آکروتیری وجود دارد که گردشگران در صورت تمایل می توانند از ان ها بازدید کنند . دریاچه نمک آکروتیری که با عنوان دریاچه نمک لیماسول نیز شناخته می شود با بیش از 10 کیلومتر مربع وسعت بزرگترین دریاچه قبرس می باشد .مقالات مرتبط