safarafarin
صومعه تاریخی ریلا در بلغارستان

بلغارستان با پیشینه ای غنی از تاریخی ترین کشورهای اروپایی است که سایت های باستانی متنوعی را در خود گنجانده است به طوری که برخی از آن ها با قدمتی هزاران ساله نمایشی از تاریخ و فرهنگ گذشتگان ارائه می دهند هر چند که ممکن است با گذشت زمان بخش هایی از بنای اولیه از بین رفته باشد ولی با بازسازی هایی که بر روی ان ها انجام گرفته تاکنون حفظ و نگهداری شده اند . صومعه تاریخی ریلا در بلغارستان یکی از این ابنیه هاست که گوشه ای از تاریخ مردمان ان را بازگو می کند در ادامه شما را با این مکان آشنا می سازیم .


درباره صومعه ریلا بلغارستان

صومعه تاریخی ریلا در بلغارستان به دلیل ادوار مختلف و زمان زیادی که پشت سر گذاشته بارها مورد بازسازی قرار گرفته تا به عنوان یک بنای ارزشمند و نمایشی از تاریخ و فرهنگ کهن بلغارستان حفظ گردد . صومعه ریلا (Rila Monastery Bulgaria) به عنوان یکی از برترین جاذبه های گردشگری بلغارستان ، با قدمتی بیش از هزار سال قدمت بزرگترین صومعه موجود در این کشور می باشد و با مشخصه های فرهنگی و معماری جذاب خود در سال 1983 میلادی در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است سالانه گردشگران زیادی از داخل و خارج بلغارستان برای تماشای تاریخ و فرهنگ بلغاری به این صومعه باستانی مراجعه می کنند موقعیت مکانی این صومعه نیز فوق العاده است و مناظری خیره کننده را ارائه می دهد چرا که در دره ای ژرف واقع شده و رودخانه ای در کنار آن جاری است .


اطلاعاتی در مورد صومعه ریلا بلغارستان

صومعه تاریخی ریلا در بلغارستان 8 هزار متر مربع وسعت دارد و در فاصله 41 کیلومتری شهر بلاگوگراد و همچنین فاصله 117 کیلومتری جنوب پایتخت بلغارستان واقع شده و به عنوان نمادی جذاب فرهنگ ، تاریخ و معماری بلغاری را برای بازدیدکنندگان به نمایش می گذارد . ارتفاع این صومعه از سطح دریا 1147 متر می باشد و همان گونه که بیان شد در دره ای عمیق و در کنار رودخانه ریلسکا قرار گرفته است . دیوار سنگی 22 متری قسمت های مختلف ریلا را در برگرفته که معبد مریم باکره ، برج هرلیو قدیمی ترین ساختمان مجموعه ، موزه و اقامتگاه با 300 اتاق از جمله بخش های صومعه هستند در داخل دیر ریلا نقاشی های دیواری زیبائی توسط هنرمندان مجرب کشیده شده که بر جذابیت و شکوه آن افزوده است . موزه موجود در ریلا آثار نفیس و ارزشمندی در خود جای داده که از اصلی ترین آن ها می توان به صلیب معروف رافائل اشاره نمود که با ابعاد 43 در 81 از جنس چوب ساخته شده است . ریلا در بلغارستان توسط شاگردان سنت ایوان و به افتخار این زاهد مسیحی ساخته شده و بعد از مرگ سنت ایوان در سال 946 میلادی بازماندگانش او را در همین صومعه به خاک سپردند . مراجعه کنندگان از ساعت 8 صبح تا 9 شب می توانند از این بنای باستانی دیدن کنند شما نیز اگر تور بلغارستان را برای سفر انتخاب کرده اید صومعه ریلا بلغارستان را فراموش نکنید و حتما سری به آن بزنید .مقالات مرتبط
بهترین مکان اقامت در بلغارستان

بهترین مکان اقامت در بلغارستان

مشاهده

بهترین مکان اقامت در بلغارستان

در وارنا برای نانتخاب محل اقامت خود هیچ گونه مشکل نخواهید داشت . البته اگر قصد سفر به این شهر زیبا را در تابستان گرم دارید رزرو کردن از قبل لازم و ضروری است . شما می توانید در هتل های لوکس و زیبا اقامت داشته باشید یا اگر تمایل دارید یک هتل ارزان انتخاب کنید و بیشتر وقت خود را در شهر بگذرانید به رهر حال این شهر گزینه های خوبی پیش رویتان خواهد گذاشت.

باغ دریایی وارنا در بلغارستان

باغ دریایی وارنا در بلغارستان

مشاهده

باغ دریایی وارنا در بلغارستان

شهر زیبای وارنا در قسمت شرقی بلغارستان و در کرانه های غربی دریای سیاه واقع شده و با تفرجگاه های ساحلی متعدد ، آب و هوای مطلوب ، جاذبه های تاریخی و طبیعی ، چشم انداز های خیره کننده و طبیعت فوق العاده به یکی از شهرهای توریستی اروپای شرقی تبدیل شده است . این شهر که از بزرگترین شهرهای بلغارستان محسوب می شود به شهر ماسه های طلایی شهرت یافته و با امکانات تفریحی و گردشگری متنوع محلی مناسب برای تفریح و استراحت مسافران تور بلغارستان فراهم نموده است . آشنایی با دیدنی های وارنا به شما کمک خواهد نمود تا سفری دلچسب را تجربه نمائید پس با همراه باشید تا با باغ دریایی وارنا در بلغارستان آشنا گردید .

تورهای مرتبط
,4 شب و 5 روز
تا پایان دسامبر