safarafarin
شهر ولیکو ترنوو بلغارستان

اغلب شهرهای بلغارستان به سبب تاریخ تمدن هزاران ساله آن از پیشینه ای غنی برخوردار بوده و گردشگران علاقه مند به تاریخ و همچنین بناهای قدیمی با سفر به آن ها طیف وسیعی از گزینه های مورد علاقه شان را پیش رو خواهند داشت . یکی از بهترین شهرهای تاریخی این کشور که با جاذبه های منحصر به فرد ارزش دیدن دارد شهر ولیکو ترنوو بلغارستان (Veliko Tarnovo Bulgaria) است که در ارتفاع 220 متری از سطح دریا قرار گرفته است . با سفر آفرین همراه شوید تا در مورد این شهر بیشتر بدانید .


درباره شهر تاریخی ولیکو ترنوو در بلغارستان

شهر ولیکو ترنوو بلغارستان با موقعیتی استراتژیکی در شمال مرکزی این کشور واقع شده و با پیشینه ای بیش از 5 هزار سال یکی از قدیمی ترین شهرک های بلغارستان محسوب می گردد . شهر ولیکو ترنوو بالغ بر 30 هزار کیلومتر مربع وسعت دارد و در مسیر جاده های اصلی که غرب بالکان به دریای سیاه و شرق اروپا به شرق میانه را متصل می کند قرار گرفته است . این شهر که مرکز اداری استان ولیکو ترنوو است اغلب به عنوان شهر تزارها نامیده می شود . این شهر در گذشته بین سال های 1184 تا 1396 میلادی پایتخت تاریخی امپراتوری دوم بلغارستان شد و خیلی سریع به مهمترین مرکز سیاسی ، اقتصادی ، فرهنگی و مذهبی این امپراتوری تبدیل شد . ولیکو ترنوو با معماری منحصر به فرد بناهایش هر ساله گردشگران بسیاری را در قالب تور بلغارستان به سوی خود جذب می کند .


جاذبه های گردشگری ولیکو ترنوو

امروزه Veliko Tarnovo مرکز یکی از بزرگترین مناطق شهری در بلغارستان و یکی از شهرهای کوچک کشور با جمعیت رو به رشد است . این شهر با داشتن دو دانشگاه بزرگ و فعالیت های هنری گسترده یک مرکز آموزشی و فرهنگی است . همچنین ولیکو ترنوو با اماکن دیدنی متنوع که برخی از ان ها در میان برترین جاذبه های گردشگری بلغارستان جای گرفته اند به عنوان یکی از محبوبترین مقاصد گردشگری این کشور شناحته شده و بر طبق امار ارائه شده در سال 2013 میزبان 450 هزار گردشگر از داخل و یا خارج بلغارستان بوده است . گردشگران تور بلغارستان با سفر به این شهر می توانند از موزه ها ، ستون های باستانی با نوشته های حاکمان ، صومعه ها با نقاشی های زیبا ، کلیساها ، کاخ ها ، برج ها و دیگر مکان های تاریخی و شهری بازدید نموده و با پیاده روی در میان خیابان ها و کوچه های شهر از سبک معماری فوق العاده بناها لذت ببرند . از مهمترین دیدنی های بلغارستان در شهر تاریخی ولیکو ترنوو می توان به مواردی چون خیابان چارشیا (Charshia) ، قلعه‌های تساروتس (Tsarevets) ، کلیسای سنت پیتر و پل (Saint Peter and Paul Church) ، کلیسای سنت دیمیتریوس (Saint Demetrius church) ، گالری هنری بوریس دنو (Boris Denev) ، بنای یادبود ، دهکده تاریخی آرباناسی (Arbanassi) و ... اشاره نمود .


شرایط آب و هوایی ولیکو ترنوو

شهر ولیکو ترنوو در بلغارستان دارای آب و هوایی معتدل با زمستان های برفی سرد و تابستان های گرم بوده و میانگین حداقل دما در سردترین ماه ، ژانویه ، 3 درجه زیر صفر و متوسط حداکثر دما در گرم ترین ماه ، آگوست ، 31 درجه سانتیگراد می باشد . بالاترین دمای ثبت شده شهر ولیکو ترنوو 43.1 درجه و پایین ترین دما 28.1 درجه زیر صفر است هر چند که طبق داده های غیر رسمی دما در این شهر تا 38 درجه زیر صفر نیز کاهش یافته است .مقالات مرتبط
تورهای مرتبط
,4 شب و 5 روز
تا پایان دسامبر