safarafarin
شهر تاریخی نسبار در بلغارستان

بلغارستان به داشتن کلیساهای متعدد ، بناهای کهن با سبک های معماری فوق العاده و جاذبه های باستانی مشهور است و در شهرهای آن آثاری متنوع از دوران گذشته به چشم می خورد که هر یک با جذابیت های خیره کننده می تواند برای گردشگران جالب باشد . یکی از این جاذبه ها شهر تاریخی نسبار در بلغارستان است که با قدمتی زیاد و پیشینه ای غنی در زمان حکومت روم شرقی از قدرت های زمان محسوب می شد در ادامه توضیحاتی در مورد این شهر داده می شود .


درباره شهر نسبار بلغارستان

فراوانی ساختمان های باستانی شهر تاریخی نسبار در بلغارستان ، یونسکو را برانگیخت تا این شهر را در فهرست خود ثبت کند که این اتفاق در سال 1983 میلادی روی داد . این شهر یکی از مقاصد گردشگری برجسته و از مهمترین بنادر در کرانه های دریای سیاه می باشد و با چند استراحتگاه بزرگ به یک منطقه محبوب برای گردشگران تور بلغارستان تبدیل شده است سانی بیچ به عنوان یکی از سواحل زیبای بلغارستان در شمال نسبار (Nessebar) واقع شده و سالانه میزبان گردشگران زیادی است که برای تفریح و استراحت به این شهر سفر می کنند . نسبار با بیش از 31 کیلومتر مربع وسعت شامل دو بخش قدیم و جدید است که قسمت باستانی آن با ابعاد 850 متر در 350 متر در یک شبه جزیره سنگی واقع شده و توسط یک تنگه باریک به سرزمین اصلی متصل می گردد قدمت شهر نسبار 3 هزار سال می باشد و در قرن ششم پیش از میلاد مردمی از یونان در آن ساکن شدند . این شهر از سال 71 پیش از میلاد تحت حکومت رومیان قرار گرفت و در قرن پنجم پس از میلاد به یکی از قدرتمندترین شهرهای امپراتوری روم شرقی تبدیل شد .


جاذبه های گردشگری نسبار

شهر تاریخی نسبار در بلغارستان در سواحل دریای سیاه در استان بورگاس واقع شده و با موزه ها ، ساختمان هایی با معماری قدیمی و کلیساهای باقی مانده از زمان حکومت بیزانس ، بلغاری و عثمانی یکی از برترین جاذبه های گردشگری بلغارستان می باشد که بازدید از ان به گردشگران توصیه می گردد این شهر به مروارید دریای سیاه ، شهر چهل کلیسا و یا دوبرونیک بلغارستان ملقب است که این القاب نشاندهنده اهمیت شهر تاریخی نسبار هستند . کلیسای سنت سوفیا ، کلیسای مریم باکره ، کلیسای سنت استیفا ، سنت تئودور ، سنت پاراسکوا ، سنت میشل ، سنت گابریل ، کلیسای جان باپتیست و ... از جمله کلیساهای موجود در نسبار هستند که در ادوار و قرن های مختلف ساخته شده اند در واقع این کلیساها میراث غنی معماری حکومت های حاکم در بلغارستان هستند . از دیگر دیدنی های بلغارستان که در این شهر قدیمی واقع شده اند می توان به بقایای دیوارهای ارگ باستانی شهر متعلق به دوران رومیان ، معبد آپولو و خانه های چوبی متعلق به قرن هجدهم و نوزدهم اشاره نمود . جالب است بدانید که این شهر بناهای تاریخی و معماری یادبود تمام دوره ها و سده ها را حفظ کرده است همچنین با برخورداری از فضا و جو آنتیک قدیمی باشکوه ، فرصت مناسبی برای گردش در تاریخ ، تفریح و گذران اوقات فراغت فراهم کرده است .مقالات مرتبط
بهترین مکان اقامت در بلغارستان

بهترین مکان اقامت در بلغارستان

مشاهده

بهترین مکان اقامت در بلغارستان

در وارنا برای نانتخاب محل اقامت خود هیچ گونه مشکل نخواهید داشت . البته اگر قصد سفر به این شهر زیبا را در تابستان گرم دارید رزرو کردن از قبل لازم و ضروری است . شما می توانید در هتل های لوکس و زیبا اقامت داشته باشید یا اگر تمایل دارید یک هتل ارزان انتخاب کنید و بیشتر وقت خود را در شهر بگذرانید به رهر حال این شهر گزینه های خوبی پیش رویتان خواهد گذاشت.

باغ دریایی وارنا در بلغارستان

باغ دریایی وارنا در بلغارستان

مشاهده

باغ دریایی وارنا در بلغارستان

شهر زیبای وارنا در قسمت شرقی بلغارستان و در کرانه های غربی دریای سیاه واقع شده و با تفرجگاه های ساحلی متعدد ، آب و هوای مطلوب ، جاذبه های تاریخی و طبیعی ، چشم انداز های خیره کننده و طبیعت فوق العاده به یکی از شهرهای توریستی اروپای شرقی تبدیل شده است . این شهر که از بزرگترین شهرهای بلغارستان محسوب می شود به شهر ماسه های طلایی شهرت یافته و با امکانات تفریحی و گردشگری متنوع محلی مناسب برای تفریح و استراحت مسافران تور بلغارستان فراهم نموده است . آشنایی با دیدنی های وارنا به شما کمک خواهد نمود تا سفری دلچسب را تجربه نمائید پس با همراه باشید تا با باغ دریایی وارنا در بلغارستان آشنا گردید .

صومعه تاریخی ریلا در بلغارستان

صومعه تاریخی ریلا در بلغارستان

مشاهده

صومعه تاریخی ریلا در بلغارستان

بلغارستان با پیشینه ای غنی از تاریخی ترین کشورهای اروپایی است که سایت های باستانی متنوعی را در خود گنجانده است به طوری که برخی از آن ها با قدمتی هزاران ساله نمایشی از تاریخ و فرهنگ گذشتگان ارائه می دهند هر چند که ممکن است با گذشت زمان بخش هایی از بنای اولیه از بین رفته باشد ولی با بازسازی هایی که بر روی ان ها انجام گرفته تاکنون حفظ و نگهداری شده اند . صومعه تاریخی ریلا در بلغارستان یکی از این ابنیه هاست که گوشه ای از تاریخ مردمان ان را بازگو می کند در ادامه شما را با این مکان آشنا می سازیم .

کلیسای تاریخی بویانا در بلغارستان

کلیسای تاریخی بویانا در بلغارستان

مشاهده

کلیسای تاریخی بویانا در بلغارستان

بلغارستان بناهای تاریخی متعددی را در خود جای داده که هر کدام با ویژگی های منحصر به فرد و جذابیت های خیره کننده بسیار چشم نواز هستند و حتی برخی از آن ها در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده اند یکی از این بناها ، کلیسای تاریخی بویانا در بلغارستان می باشد که با نقاشی های نفیسی که بر روی دیوارهای آن ترسیم شده است می تواند برای هر یک از گردشگران تور بلغارستان جذاب باشد در ادامه توضیحاتی در مورد این کلیسای ارتدوکس داده می شود .

تورهای مرتبط
,4 شب و 5 روز
تا پایان دسامبر