safarafarin
شرکت هواپیمایی ایر آسیا

شرکت ایر آسیا در سال 1994 تاسیس شد و در سال 1996 شروع به کار کرد.


تاریخچه شرکت ایر آسیا

در سال 2011 بدهکاری بیش از اندازه باعث سقوط شرکت شد و موجب شد شرکت را به شرکت خصوصی تایم وارنر آمریکا به مدیریت تونی فرناندز واگذار کنند که این کار باعث نجات شرکت شد. در سال 2003 دومین هاب این شرکت در فرودگاه بین المللی سنای در شهر جوهربهرو افتتاح شد .در سال 2007 مسافران ایر اسیا به حدود 14 میلیون نفر رسید. در سال 2008 بیش از 100 مسیر جدید به مسیر های قبلی اضافه شد. شرکت هواپیمایی ایر آسیا با نام AirAsia Berhad ایرلاین مالزیایی در کوالالامپور اقامت دارد. این شرکت بزرگ تلاش دارد تا بهترین خدمات را با ارزانترین قیمت به مسافران عزیز در 100 نقطه از جهان که شامل 22 کشور می شود را ارائه دهد. این شرکت اسپانسر رسمی لیگ ملی فوتبال مالزی و سنگاپور و تیم اسکاتلندی کوئینر پارک رنجر می باشد. جایزه بهترین ایرلاین جهان در سال 2012 از نظر ارائه بهترین خدمات با نرخ ارزان را از آن خود کرد. این شرکت در یک دوره زمانی تنها از بوئینگ های 737-300 استفاده می کرد. با گذشت زمان ایرباس 320 جایگزین شد تا اینکه در سال 2012 تعداد 200 فروند ایرباس A320neo وارد ناوگان هوایی خود کرد . کل ایرباس این شرکت به 475 فروند 320 رسید.


کابین و وزن بار مجاز در ایر آسیا

شرکت ایر آسیا شامل سه کلاس پروازی ارزان ، متوسط ، تجاری می باشد:

کلاس ارزان : بار داخل کابین جزو بار رایگان مسافر محسوب می شود ، در صورت تحویل بار در هنگام چک این هزینه محاسبه می شود. انتخاب صندلی ، تغییر تاریخ بلیط تا 48 ساعت پیش از تاریخ پرواز و سرو غذا در صورت پرداخت هزینه وجود دارد.

کلاس متوسط : علاوه بر بار داخل کابین مجاز به حمل 20 کیلوگرم بار رایگان می باشید. امکان تغییر تاریخ بلیط به صورت رایگان تا 2 ساهت پیش از پرواز تا 2 بار امکان پذیر است و همچنین می توان به صورت رایگان انتخاب صندلی را انجام داد.

کلاس تجاری : در این پرواز مسافر می تواند علاوه بر بار کابین 40 کیلوگرم بار رایگان حمل کند. امکان تغییر تاریخ به صورت رایگان فراهم است و همچنین در موقع پرواز می توانید از خدمات وعده غذایی ، پتو ، بالشت استفاده کنید.

ابعاد و وزن کیف یا چمدان به شرح زیر است :

حداکثر وزن 32 کیلوگرم و ابعاد 81*119*119 سانتی متر

کالسکه و لوازم مشابه آن به صورت رایگان تحویل گرفته می شود

تمامی بارها 1 تا 45 دقیقه قبل پرواز تحویل داده شود

هر یک نفر مجاز است یک چمدان 56*36*23 با وزن حداکثر 7 کیلوگرم یا لپ تاپ یا کیف دستی همراه داشته باشد

حمل ساز موسیقی در ابعاد 101*41*41 تا وزن 75 کیلوگرم در کابین هواپیما در صورت رزرو صندلی اضافه

در صورتی که تجهیزات ورزشی از قبل و به صورت آنلاین رزرو شده باشد درصدی تخفیف می گیرد که این تجهیزات ورزشی شامل موج سواری ، غواصی ، دوچرخه سواری ، اسکی ، اسنوبورد ، کریکت می باشد و تجهیزات ماهیگیری ، هاکی ، تنیس ، بدمینتون و ... با نرخ عادی حساب میشود و از حمل تجهیزات ورزشی پرتاب نیزه ، قایق رانی ، گلایدر جلوگیری می شود.

حمل مایعات در ظروف 100 میلی لیتری مانعی ندارد . ظروفی که محتوای مایع دارد را در کیسه باید قرار داد و هر مسافر مجاز است یک کیسه به حجم یک لیتر و ابعاد 20*20 حمل کند.

حمل غذای کودک ، برخی داروها ، لوازم آرایشی جامد ، غذاهای دریایی بسته بندی شده در داخل ماشین مانعی ندارد.

از خدمات ایر آسیا می توان به ارائه غذا و نوشیدنی در هواپیما به صورت فروشی ، غذاها با رعایت قوانین اسلامی تهیه می شود.مقالات مرتبط