سیستم تکس فری در ترکیه

برخی از گردشگران ترکیه علی الخصوص استانبول را برای خرید اجناس متنوع و با کیفیت انتخاب می کنند تا بتوانند برندهای معتبر جهانی و ترکیه ای را خریداری نمایند . علاقه مندان به خرید بهتر است قبل از سفر به این کشور در مورد مراکز خرید آن و همچنین سیستم تکس فری در ترکیه تحقیق کرده و اطلاعات کسب کنند تا با فراهم نمودن شرایط استفاده از این سیستم بتوانند خرید را مقرون به صرفه تر سازند . با سفر آفرین همراه شوید تا در مورد این سیستم بیشتر بدانید .


سیستم تکس فری (Tax Free System) چیست ؟

گردشگران تور ترکیه با دارا بودن چند شرط و محرز شدن آن برای مسئولان ترک می توانند از سیستم تکس فری در ترکیه استفاده نموده و مبلغی را که به عنوان مالیات پرداخت نموده اند را در هنگام بازگشت به کشور باز ستانند . معنای تکس فری معاف از مالیات می باشد و این سیستم معمولا در کشورهای توریستی برای جذب بیشتر گردشگر و حمایت از صنعت توریسم اجرا می گردد . در ترکیه و اکثر کشورها برای خرید هر کالایی از خریدار مبلغی به عنوان مالیات بر ارزش افزوده (درصد این مالیات برای خوراکی ، پوشاک ، وسایل برقی و … متفاوت است) دریافت می گردد اگر چه دریافت مالیات در عمران و آبادانی ترکیه تاثیر به سزایی دارد اما برای گردشگران چندان مناسب نبوده و آنان را از خرید دور می سازد لذا با در نظر گرفته شدن سیستم تکس فری تلاش شد تا در میان مسافران و گردشگران رغبت برای خرید ایجاد گردد .


شرایط استفاده از سیستم تکس فری در ترکیه

گردشگران برای اینکه بخشی از مبلغ خرید خود را در فرودگاه های بین المللی پس بگیرنند باید دارای شرایط ذیل باشند :

• از مدت زمان اقامت آن ها در ترکیه بیش از 3 ماه نگذشته باشد .

• از فروشگاه هایی که سیستم تکس فری دارند خرید کرده باشند و فاکتور مربوطه را داشته باشند . معمولا فروشگاه هایی که سیستم تکس فری دارند روی ویترین مغازه خود اعلام می کنند و یا با سوال از مسدول فروشگاه می توان از اجرای این سیستم مطمئن شد .

• گردشگران باید هنگام پرداخت مبلغ خرید خود به فروشنده اطلاع دهند که فاکتور را برای تکس فری می خواهند که فروشنده فاکتور مخصوص همراه با مهر فروشگاه برای آنان صادر کند .

• مبلغ خرید مسافران بایستی بالای صد لیره ترک باشد .


گردشگران تور ترکیه چگونه و کجا مبلغ تکس فری را پس بگیرند ؟

مبلغ تکس فری در فرودگاه بین المللی و هنگام خروج از ترکیه پس گرفته می شود . توجه کنید برای اینکه زمان کافی برای باز پس گیری مبلغ خود داشته باشید بهتر است با هماهنگی مسئول تور 4 الی 5 ساعت زودتر به فرودگاه بروید تا بدون دغدغه فاکتورهای خود را به باجه مربوطه تحویل دهید با صرف زمانی زیاد به ازای هر 1000 لیر 80 لیر را پس بگیرید .اغلب گردشگران ، تور استانبول را موقعیتی مناسب برای خرید می دانند چرا که در این شهر توریستی مراکز خرید مدرن متعددی وجود دارند که برندهای معتبر را عرضه می کنند . در برخی از این مراکز سیستم تکس فری یا معاف از مالیات اجرا می گردد که از مهمترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره نمود :

• مرکز خرید کانیون

• مرکز خرید آک مرکز

• مرکز خرید سیتی شاپینگ مال

• مرکز خرید جواهیر

• مرکز خرید آتاکوی پلاس

• مرکز خرید گالریا

• مرکز خرید کاله اوت لت

• مرکز خرید فروم استانبول

• مرکز خرید توریم

• مرکز خرید اولیویوم

• مرکز خرید هیستوریامقالات مرتبط
فستیوال ها و مراکز خرید استانبول

فستیوال ها و مراکز خرید استانبول

مشاهده

فستیوال ها و مراکز خرید استانبول

استانبول بزرگ‌ترین شهر کشور ترکیه و مرکز فرهنگی و اقتصادی آن است. این شهر در کنار تنگه بسفر و دریای مرمره قرار دارد. استانبول تنها شهر بزرگ جهان است که در دو قاره قرار دارد. بندر طبیعی شاخ طلایی یا خلیج در این شهر واقع است.

میگروس آنتالیا

میگروس آنتالیا

مشاهده

میگروس آنتالیا

اگر شیک ترین اجناس مد نظرتان است حتما از این مرکز خرید دیدن فرمایید.

مرکز خرید کانیون استانبول

مرکز خرید کانیون استانبول

مشاهده

مرکز خرید کانیون استانبول

وجود بازارهای قدیمی و مراکز خرید متعدد در استانبول سبب شده تا اغلب گردشگران بخش اعظم زمان خود را به خرید و گشت و گذار در میان مراکز خرید استانبول اختصاص دهند لذا آشنایی با این مجتمع های تجاری سبب می گردد گردشگران قبل از سفر بتوانند گزینه های مناسب را یافته و از اتلاف وقت در طول سفر جلوگیری کنند . در ادامه مرکز خرید کانیون استانبول (Kanyon Shopping Center Istanbul) معرفی می گردد با ما همراه باشید تا در مورد این مجموعه بیشتر بدانید .

مرکز خرید مارمارا فروم استانبول

مرکز خرید مارمارا فروم استانبول

مشاهده

مرکز خرید مارمارا فروم استانبول

خرید به همراه بازدید از ابنیه تاریخی از جمله علایقی است که در اغلب گردشگران تور استانبول مشترک می باشد پس بهتر است مسافران قبل از سفر اطلاعات جامعی از علاقه مندی های خود کسب کنند . اگر در سفر به استانبول به دنبال خریدی دلچسب هستید حتما سری به مرکز خرید مارمارا فروم استانبول (Marmara Forum Shopping Center) بزنید در ادامه این مجتمع به عنوان یکی از برترین مراکز خرید استانبول معرفی شده است با ما همراه باشید .

مرکز خرید استانبول مال

مرکز خرید استانبول مال

مشاهده

مرکز خرید استانبول مال

خرید در استانبول تجربه ای است فراموش نشدنی ، چرا که این شهر دارای مراکز خرید متعدد و پرباری است که اجناسی با کیفیت در آن ها به فروش می رسد . اگر به دنبال بهترین برندهای ترکی و بین المللی هستید بازدید از مرکز خرید استانبول مال (Mall of Istanbul) به شما کمک خواهد نمود تا موارد دلخواه خود را بیابید . در ادامه با این مرکز خرید مدرن بیشتر آشنا می شویم .

مرکز خرید جواهر استانبول

مرکز خرید جواهر استانبول

مشاهده

مرکز خرید جواهر استانبول

دوستداران خرید در استانبول می توانند از بین مراکز مختلفی که در این شهر وجود دارد انتخابی مناسب داشته باشند و مرکز خریدی را برای بازدید برگزینند که از نظر قیمت و کیفیت اجناس بهترین گزینه باشد . مرکز خرید جواهر استانبول (Istanbul Cevahir Mall) با بیش از 10 سال سابقه کلکسیونی از برندهای ترکی و بین المللی است . با ما همراه باشید تا این مجتمع تجاری را بیشتر بشناسید .

مرکز خرید زورلو استانبول

مرکز خرید زورلو استانبول

مشاهده

مرکز خرید زورلو استانبول

تنوع اجناس با کیفیت با برندهای ملی و بین المللی در مراکز خرید استانبول سبب شده تا خرید یکی از اصلی ترین برنامه های اکثر گردشگران باشد . در بین مجتمع های تجاری مختلفی که در استانبول ساخته شده برخی از محبوبیت بیشتری برخوردارند و علت این محبوبیت از معماری جذاب بنا ، وجود فروشگاه های متنوع برای عرضه اجناس برند و با کیفیت ، دسترسی مناسب و امکانات رفاهی و تفریحی نشات می گیرد . با ما همراه باشید تا شما را با مرکز خرید زورلو استانبول (Zorlu Center Istanbul) آشنا سازیم .

مرکز خرید پالادیوم استانبول

مرکز خرید پالادیوم استانبول

مشاهده

مرکز خرید پالادیوم استانبول

برخی از گردشگران تور استانبول ترجیح می دهند وقتشان را برای دیدن مساجد ، موزه ها و ابنیه قدیمی صرف کنند ، برخی دیگر تفریح و سرگرمی را در اولویت اهداف سفر خود قرار می دهند و دسته ای نیز که عده شان کم نیست وجب به وجب برترین مراکز خرید استانبول را زیر پا می گذارند تا اجناس متنوع و با کیفیت را خریداری نمایند . در ادامه مرکز خرید پالادیوم استانبول (Palladium Istanbul) معرفی می گردد با ما همراه باشید تا با این مجتمع تجاری بیشتر آشنا گردید .

مرکز خرید ایستینه پارک استانبول

مرکز خرید ایستینه پارک استانبول

مشاهده

مرکز خرید ایستینه پارک استانبول

خرید از استانبول کاری نیست که هر گردشگری از لذت انجام آن بگذرد و حتما برای ساعتی هم که شده خود را به برترین مراکز خرید استانبول می رساند تا اجناس دلخواه خود را خریداری نمایند . استانبول به عنوان بهشتی برای علاقه مندان به خرید دارای مراکز خرید مدرنی است که مرکز خرید ایستینه پارک استانبول (Istinye Park Mall Istanbul) یکی از آن هاست با ما همراه شوید تا در مورد این مرکز بیشتر بدانید .

مرکز خرید تراسیتی آنتالیا

مرکز خرید تراسیتی آنتالیا

مشاهده

مرکز خرید تراسیتی آنتالیا

اگر چه اکثر گردشگران تور آنتالیا ، این تور را برای تفریح و استفاده از سواحل مدیترانه انتخاب می کنند اما خرید از مراکز خرید آنتالیا چیزی نیست که به راحتی بتوان از کنارش گذشت . آنتالیا به عنوان یکی از شهرهای توریستی ترکیه دارای چندین مرکز خرید مدرن می باشد که مرکز خرید تراسیتی آنتالیا (TerraCity Shopping Mall Antalya) در بین ایرانیان از محبوبیت ویژه ای برخوردار است به طوری که هر زمان به آن مراجعه کنید حتما تعداد از هموطنانمان در این مرکز حضور دارند . با سفر آفرین همراه شوید تا با این مرکز خرید بیشتر آشنا گردید .

مرکز خرید دیپو آنتالیا

مرکز خرید دیپو آنتالیا

مشاهده

مرکز خرید دیپو آنتالیا

با اینکه استانبول به سبب داشتن مراکز خرید متنوع به بهشتی برای خریداران تبدیل شده اما سایر شهرهای توریستی ترکیه نیز دارای چندین مرکز خرید معروف و مدرن برای ارائه اجناس با کیفیت هستند . بعد از اینکه آنتالیا به عنوان یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری در ترکیه شهرت یافت روز به روز بر تعداد مراکز خرید آنتالیا و همچنین برندهای ملی و بین المللی موجود در آن ها افزوده شد . با سفر آفرین همراه باشید تا با مرکز خرید دیپو آنتالیا (Deepo Outlet Center Antalya) آشنا شوید .

مرکز خرید لاورا آنتالیا

مرکز خرید لاورا آنتالیا

مشاهده

مرکز خرید لاورا آنتالیا

یکی از برنامه های هر سفری اعم از کاری و تفریحی می تواند گردش در میان مراکز خرید و تهیه اجناس مورد نیاز باشد . در شهر توریستی آنتالیا نیز چندین مرکز خرید مدرن وجود دارد که گردشگران فرصت خرید از آن ها را در تور آنتالیا از دست نمی دهند و حتی شده برای ساعتی خود را به یکی از مراکز خرید آنتالیا می رسانند تا گشتی در میان محبوب ترین برندهای ملی و بین المللی داشته باشند . در ادامه مرکز خرید لاورا آنتالیا (Laura Shopping Center Antalya) معرفی شده است با ما همراه باشید تا در مورد این مرکز خرید بیشتر بدانید .

جشنواره خرید استانبول

جشنواره خرید استانبول

مشاهده

جشنواره خرید استانبول

در اکثر مراکز خرید استانبول برترین برندهای ملی و بین المللی شعبه دارند و جدیدترین و به روزترین اقلام خود را به مراجعه کنندگان عرضه می کنند در روزهای عادی برخی اجناس با قیمت بالایی به فروش می رسند که گردشگران از خرید آن ها صرف نظر می کنند ولی خرید این اجناس در جشنواره خرید استانبول با تخفیفات فوق العاده و قیمتی ارزان ترهمراه می گردد . در این زمان خرید چیزی نیست که بتوان به راحتی از کنار آن گذشت و به تاریخ برگزاری آن توجه نکرد . با ما همراه باشید تا در مورد این فستیوال بیشتر بدانید .

مرکز خرید فروم آنکارا

مرکز خرید فروم آنکارا

مشاهده

مرکز خرید فروم آنکارا

با اینکه هیچ شهری در ترکیه به مانند شهر توریستی استانبول برای خرید مناسب نیست اما گردش در میان مراکز خرید در هر سفری چه کاری و تفریحی تقریبا اجتناب ناپذیر بوده و بخشی از زمان مسافران را به خود اختصاص می دهد . در آنکارا نیز چندین مرکز خرید مدرن وجود دارد که در آن ها اجناس متنوع با قیمتی مناسب ارائه می گردند . مرکز خرید فروم آنکارا (Forum Shopping Mall Ankara) یکی از مدرن ترین مجتمع های تجاری موجود در این شهر است که در سفر به آنکارا می توان مایحتاج خود را از آن خریداری نمود . ما همراه باشید تا این مرکز را بیشتر بشناسید .

مرکز خرید کیزیلای آنکارا

مرکز خرید کیزیلای آنکارا

مشاهده

مرکز خرید کیزیلای آنکارا

فرقی نمی کند به چه منظوری (کار یا تفریح) در تور آنکارا شرکت کرده اید خرید از آنکارا چیزی نیست که به راحتی بتوان از انجام آن چشم پوشی کرد . در آنکارا علاوه بر جاذبه های تاریخی و موزه های متنوع مراکز خرید مدرنی ساخته شده اند که جنس های متنوع و با کیفیت را عرضه می کنند . مرکز خرید کیزیلای آنکارا (Kizilay Shopping Center Ankara) یکی از این مجتمع های تجاری است که خرید از آن می تواند به تفریحی لذت بخش تبدیل گردد . با سفر آفرین همراه باشید تا در ادامه در مورد این مرکز بیشتر بدانید .

مرکز خرید آنکا آنکارا

مرکز خرید آنکا آنکارا

مشاهده

مرکز خرید آنکا آنکارا

هر چند که اکثر گردشگران تور استانبول را برای خرید انتخاب می کنند اما در سفر به دیگر شهرها نیز می توان خریدی دلچسب را تجربه نمود و اقلام مورد نیاز را خریداری نمود . در آنکارا ، پایتخت ترکیه چندین مرکز خرید مدرن وجود دارد که در ان ها می توان شعباتی از برندهای معتبر ترکی و بین المللی را یافت و کالاهایی با کیفیت را تهیه کرد . در ادامه سعی شده مرکز خرید آنکا آنکارا (ANKAmall Ankara) به طور کامل معرفی گردد با ما همراه باشید تا درباره این مجتمع تجاری بیشتر بدانید .

مرکز خرید گالریا آتاکوی استانبول

مرکز خرید گالریا آتاکوی استانبول

مشاهده

مرکز خرید گالریا آتاکوی استانبول

یکی از دلایل اصلی برگزیدن تور استانبول برای سفر بازدید از مراکز خرید مدرن آن و تهیه کالاهای با کیفیت می باشد . در این مراکز مدرن شعباتی از برترین مارک های بین المللی وجود دارد که همگی اجناس به روز را به مراجعه کنندگان عرضه می کنند . به سبب تعدد مراکز خرید استانبول ، انتخاب مورد مناسب برای خرید و بازدید کاری سخت و دشوار است اما با کمی تحقیق و پرس و جو قبل از سفر می توان لیستی از بهترین ها تهیه نمود . مرکز خرید گالریا آتاکوی استانبول (Galleria Atakoy Shopping Mall Istanbul) یکی از این مراکز مدرن است که با فروشگاه ها و امکانات مناسب در میان مردم بومی و گردشگران محبوب می باشد . با ما همراه باشید تا بیشتر در مورد این مرکز خرید بدانید .

مرکز خرید کاپیتول استانبول

مرکز خرید کاپیتول استانبول

مشاهده

مرکز خرید کاپیتول استانبول

گردشگران در سفر به استانبول به دلیل وجود مراکز خرید مدرن و همچنین کالاهایی با کیفیت و به روز می توانند خریدی مطلوب داشته باشند در واقع بهشت خرید لقبی است که به شهر توریستی استانبول داده شده است . در این شهر بیش از 100 بازار و مرکز خرید بزرگ و کوچک وجود دارد که مرکز خرید کاپیتول استانبول (Capitol Shopping Center Istanbul) یکی از آن ها است در این مرکز علاقه مندان به برندهای ترکی و بین المللی می توانند اجناس مدنظر خود را با قیمتی مناسب خریداری نمایند . با ما همراه باشید تا این مجتمع تجاری را بیشتر بشناسید .

مرکز خرید اولیویوم استانبول

مرکز خرید اولیویوم استانبول

مشاهده

مرکز خرید اولیویوم استانبول

تعدد بازارها و مراکز خرید مدرن در استانبول سبب شده تا برنامه برخی از گردشگران تور استانبول پیرامون خرید چیده شود . در شهر توریستی استانبول علاوه بر جاذبه های تاریخی و مراکز تفریحی گزینه های مختلفی برای خرید پیش روی علاقه مندان قرار می گیرد که آنان با مراجعه به برترین مراکز خرید استانبول می توانند خریدی فوق العاده را تجربه کنند . مرکز خرید اولیویوم استانبول (Olivium Outlet Center Istanbul) از جمله اوت لت استورهای موجود در این شهر است که علاوه بر زمان جشنواره خرید استانبول اجناس برخی از فروشگاه های آن با تخفیفات ویژه ای عرضه می شوند و فرصت تهیه برندهای معتبر را با قیمتی مناسب در اختیار مراجعه کنندگان قرار می دهند . با سفر آفرین همراه گردید تا در مورد این مجتمع بیشتربدانید .

مرکز خرید فروم استانبول

مرکز خرید فروم استانبول

مشاهده

مرکز خرید فروم استانبول

خرید از استانبول چیزی نیست که گردشگران به راحتی بتوانند از کنارش گذر کنند و سری به مراکز خرید استانبول نزنند . این شهر تاریخی در برابر دیگر شهرهای ترکیه بهشتی برای دوستداران خرید است و مراکز مدرنی که در آن ساخته شده کلکسیونی از انواع برندهای ترکیه ای و بین المللی می باشند . با ما همراه باشید تا شما را با یکی از بزرگترین مراکز خرید اروپا با نام مرکز خرید فروم استانبول (Forum Shopping Mall Istanbul) آشنا سازیم .