safarafarin
سواحل پافوس

شهرستان زیبای پافوس به طوری تقریبی دارای حدود 27 ساحل میباشد که تاثیر زیادی در جذب گردشگران داشته.


سواحل پافوس

سفرآفرین در این مقاله به طور مختری چند ساحل پافوس قبرس را تحت برسی قرار داده.


ساحل دریای پترا

دریای پترا دریای که به نام سنگ آفردیت هم شناخته می شود. در امتداد ساحل این دریا به جاده اصلی شهر لیماسول قرار دارد.این دریا به واسطه ترکیب زیبای منطقه ایی و همچنین شرایط اساطیری که داراست، گویی به عنوان زادگاه آفرودیت الهه عشق و زیبایی شناخته شده، مجبوبیت خاصی میان گردشگران دارد و جزو پر بازدیدترین مکان های پافوس بحساب میاید.

دریای پترا به طور کلی دریای مواج و خشنی است به طوری که نیازی به متقاعد کردن گردشگران به شنا نکردن در این دریا نیست.در نزدیکی این دریا یک منطقه تفریحی گردشگری برای استراحت ، در تپه آفرودیت وجود دارد.


سواحل پچایامس(Pachyammos)

این خلیج یکی از 12 ساحل "پرچم آبی" پافوس به شمار میرود و که دارای تجهیزات لازم برای گردشگران و حتی افراد معلول نیز میباشد و همچنین معیارهای جهانی برای مدیریت محیط زیست، کیفیت آب و برنامه ریزی های ساحلی است.


خلیج مرجانی

خلیج مرجانی یکی از زیباترین سواحل شنی در پافوس است که میتوان نقطه شروعی برای کشف مکانهایی مثل کوه ترودوس و یا روستهای ماهیگیری دانست.

آب شفاف و خوش رنگ این دریا باعث شده که جای خوبی برای شنا و غواصی و تمامی ورزشهای آبی باشد. در اطرلف این ساحل زیبای شنی تعدادی از بهترین رستوران ها و هتلهای پافوس قرار دارد.مقالات مرتبط
قبرس اروپایی

قبرس اروپایی

مشاهده

قبرس اروپایی

جمهوری قِبرِس کشوری جزیره‌ای است، در شرق دریای مدیترانه که پایتخت آن نیکوزیا است. این کشور به دو بخش قبرس شمالی (بخش ترک‌نشین) و بخش یونانی‌نشین تقسیم می‌شود که در آن هردو زبان ترکی و یونانی رسمی هستند. یونانی‌ها ارتودوکس و ترک‌های قبرس مسلمان هستند

شهر پافوس در قبرس

شهر پافوس در قبرس

مشاهده

شهر پافوس در قبرس

پافوس شهرستانی ساحلی واقع در جنوب غربی قبرس است.

تپه آفرودیت پافوس

تپه آفرودیت پافوس

مشاهده

تپه آفرودیت پافوس

تپه آفرودیت به یک تفریحگاه ساحلی در منطقه پافوس، قبرس است.