سالن تئاتر بالشوی در مسکو

مسکو می تواند برای تمام مسافران اعم از کاری و تفریحی راضی کننده باشد چرا که در این شهر طیف وسیعی از امکانات و مکان های دیدنی در اختیار انان قرار می گیرد که هر کدام با ویژگی های منحصربفرد می توانند جالب و جذاب باشند . سالن تئاتر بالشوی در مسکو محلی است برای اجرای تئاتر ، باله و اپرا که دیدن برنامه های آن به گردشگران توصیه می گردد در ادامه شما را با این مکان فرهنگی و تاریخی آشنا می سازیم با ما همراه باشید .


درباره سالن تئاتر بالشوی مسکو (Bolshoi Theatre)

سالن تئاتر بالشوی در مسکو با نام اصلی تئاتر بولشوی امپریالیستی مسکو یک تئاتر تاریخی است که توسط معماری به نام جوزف بوو که عملکردی مناسب در زمینه باله و اپرا داشت طراحی شده است . نمای نئوکلاسیک ساختمان اصلی تئاتر نقطه عطفی در مسکو و روسیه است و تصویر ان بر روی اسکناس های 100 روبلی روسی به چاپ رسیده است این سالن نمایش که از برترین جاذبه های گردشگری روسیه می باشد در سال 1776 به دستور کاترین کبیر پایه گذاری شد و بعد از ساخت به یکی از بزرگترین سالن های نمایش و موسیقی در جهان تبدیل شد . این بنا با معماری زیبا و فضای داخلی حیرت انگیز به تنهایی جذاب است حال اگر تماشای باله ، تئاتر و اپرا نیز به آن افزوده گردد می تواند از جالب ترین برنامه های تور مسکو گردد .


اطلاعاتی در مورد تالار نمایش بالشوی روسیه

سالن تئاتر بالشوی در مسکو از جاذبه های فرهنگی و از افتخارات این شهر محسوب می گردد . این سالن نمایش از مشهورترین تالارهای جهان است و باله بالشوی و اپرای بالشوی از قدیمی ترین و شناخته شده ترین شرکت های باله و اپرا در جهان می باشد به طوری که سالانه با هنرمندان بسیار نمایش های متنوعی را به روی صحنه می آورند . گردشگران تور روسیه با دیدن معماری شاهکار این بنا و همچنین استفاده از برنامه های نمایشی آن می توانند روزی فوق العاده را سپری کنند . جالب است بدانید که باله دریاچه قو اثر پیوتر ایلیچ چایکوفسکی ، نخستین بار در سال ۱۸۷۷ در تالار بالشوی به روی صحنه رفت .سالن تئاتر بالشوی روسیه 3 بار در سال های 1805 ، 1812 و 1853 در آتش سوخت اما هر بار بازسازی شد و کار خود را از سر گرفت بعد از آخرین آتش سوزی معمار بزرگ Albert Kavos براساس طرحی از بوو سازنده اثر قبلی ، شروع به طراحی و ساخت این تئاتر کرد که در سال 1856 همزمان با به قدرت رسیدن الکساندر دوم دوباره خانه تئاتر افتتاح شد . در طول سال های گذشته این سالن نمایش بارها مورد تعمیر و نوسازی قرار گرفت که اخرین مورد به سال 2005 بر می گردد که تا سال 2011 به طول انجامید هدف اصلی از این نوسازی ها و تعمیرات بازگرداندن اکوستیک به کیفیت اصلی و همچنین بازگرداندن دکور امپریالیستی اصلی بولشوی بوده است . وسعت این تالارهم اکنون پس از تعمیرات و بازسازی ها به دو برابر قبل خود رسیده است و مساحت مورد استفاده آن بیش از ۸۰ هزار متر مربع می باشد صحنه ، از هفت سطح جداگانه تشکیل شده که این امر تعویض دکورهای بزرگ را آسان و سریع ساخته است . در سالن نمایش بولشوی قسمت های مختلفی در نظر گرفته شده که از جمله آن ها می توان به سالن بتهوون ، اتاق های مناسب برای تمرین و بخش هایی برای جاسازی وسایل تکنیکی اشاره نمود . در حال حاضر تالار بزرگ گنجایش ۱۷۵۰ تماشاگر را دارد .مقالات مرتبط
کلیسای جامع سنت باسیل مسکو

کلیسای جامع سنت باسیل مسکو

مشاهده

کلیسای جامع سنت باسیل مسکو

مسکو با پیشینه ای غنی و تاریخی پربار از دیدنی ترین شهرهای روسیه است و طیف وسیعی از موزه ها ، کلیساها ، مراکز فرهنگی و گالری ها برای ارائه به علاقه مندان دارد سالانه میلیون ها مسافر از کشورهای مختلف به این شهر سفر می کنند تا زیبائی های نهفته در ان را از نزدیک ببینند و ابنیه دیدنی را با تصوراتی که با دیدن عکس ها به دست آورده بودند بسنجند . کلیسای جامع سنت باسیل مسکو (Saint Basil's Cathedral) یکی از این جاذبه هاست که دوستداران زیادی دارد اگر تمایل دارید با این کلیسا بیشتر آشنا شوید با سفرآفرین همراه باشید .

کاخ کرملین مسکو

کاخ کرملین مسکو

مشاهده

کاخ کرملین مسکو

مسکو می تواند برای هر مسافری جذاب باشد چرا که این شهر کلکسیونی از بناهای قدیمی است که هر کدام گوشه ای از تاریخ پربار این شهر را روایت می کنند . این شهر سالانه گردشگران زیادی به خود می بیند که از کشورهای مختلف دنیا برای آشنایی با جاذبه های گردشگری مسکو به این شهر سفر می کنند . کاخ کرملین مسکو (Moscow Kremlin) با قدمتی بیش از 500 سال در مرکز آن می درخشد و از منحصربفردترین کاخ های موجود در جهان به شمار می آید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این مجموعه با سفرآفرین همراه باشید .

گالری ترتیاکوف مسکو، کلکسیونی از شاهکارهای هنری

گالری ترتیاکوف مسکو، کلکسیونی از شاهکارهای هنری

مشاهده

گالری ترتیاکوف مسکو، کلکسیونی از شاهکارهای هنری

مکان های دیدنی که در مسکو وجود دارند بی نظیر و منحصربفرد هستند و احتمال ان بسیار کم است که در گوشه ای دیگر از جهان بتوان مشابه ان را یافت . مسکو شهری است مملو از جاذبه های فرهنگی ، بناهای تاریخی ، موزه ها ، گالری ها و سالن های نمایش که هر کدام با ویژگی های مخصوص به خود می توانند جذاب باشند . یکی از این مکان های دیدنی گالری ترتیاکوف مسکو، کلکسیونی از شاهکارهای هنری است که با آثار متنوع توانسته خود را به علاقه مندان بشناساند برای آشنائی بیشتر با این گالری با سفرآفرین همراه باشید .