زیبائی های حیرت انگیز در پاموک کاله ترکیه

ترکیه منبعی از زیبائی های طبیعی و شاهکارهای معماری است و در شهرهای مختلفش دارای جذابیت هایی منحصر به فرد می باشد که برخی از آن ها در هیچ کجای جهان همتا ندارند زیبائی های حیرت انگیز در پاموک کاله ترکیه فقط یکی از عجایب این کشور کهن می باشد و دیدنی های باستانی و تاریخی ان در دنیا زبانزد می باشد . در ادامه توضیحاتی کوتاه هر چند کامل درباره پاموک کاله ، این جاذبه طبیعی ارائه می گردد .


درباره پاموک کاله ترکیه

زیبائی های حیرت انگیز در پاموک کاله ترکیه می تواند هر گردشگری را شگفت زده سازد و صحنه هایی اعجاب اور از زیبائی های جهان خلقت را به نمایش بگذارد . پاموک کاله مناظری منحصر به فرد دارد و جذابیت های آن بسیار چشم نواز می باشد این جاذبه طبیعی در استان دنیزلی واقع شده و از شگفت انگیزترین جاذبه های گردشگری آنتالیا محسوب می گردد به طوری که بسیاری از گردشگران عقیده دارند که اگر به انتالیا سفر کنید و به دیدن این مکان نروید به مانند این است که اصلا به آنتالیا سفر نکرده اید . پاموک کاله یا پاموق قلعه در جنوب غربی ترکیه در منطقه دریای اژه قرار گرفته و به معنای قلعه پنبه ای است و در سال 1988 میلادی همراه با ویرانه های باستانی هیراپولیس در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است .


شگفتی های پاموک کاله ترکیه

شگفتی ها و زیبائی های حیرت انگیز در پاموک کاله ترکیه آن را به یکی از عجایب جهان تبدیل کرده و به عنوان یکی از برترین جاذبه های گردشگری ترکیه علاقه مندان زیادی را به سوی خود جذب نموده است . این جاذبه طبیعی در دنیا کم نظیر است و چشمه های آب گرم ، غارهای طبیعی ، حوضچه های سفید رنگ ، آبشارهای طبیعی و استخرهای طبیعی موجود در آن از عوامل شهرت پاموک کاله می باشد شکل سازه ایش منحصر به فرد است و حوضچه های آن به صورت تراس های پلکانی بر روی هم قرار گرفته اند . در این منطقه 17 چشمه آب گرم وجود دارد که دمای 212 درجه سانتیگرادی آن ها حتی فکر شنا را منتفی می سازد تراس های قلعه پنبه ای از تراورتن و سنگ رسوبی تشکیل شده اند و آب های جاری در صخره های این منطقه دمایی در حدود 35 درجه سانتیگراد دارند و همین موضوع سبب شده تا کل منطقه در اثر رسوب املاح موجود در آب حالتی شبیه پنبه پیدا کند همچنین جریان آب ، حوضچه های فوق العاده ای که در اطراف پاموک کاله وجود دارد را نیز پر می سازد . آب و هوای این منطقه در بیشتر ایام سال ، معتدل و مطلوب است و این امر سبب شده تا در تمام فصول سال گردشگران زیادی در آن به چشم بخورند . پاموک کاله یکی از مراکز آب درمانی ترکیه است و آب های پر از مواد معدنی آن برای درمان بسیاری از بیماری ها مفید می باشد همچنین در اطراف این مکان شگفت انگیز هتل های متعددی ساخته شده است تا افراد علاقه مند به ماجراجویی به راحتی بتوانند به این منطقه سفر کنند . اگر قصد سفر با تور آنتالیا را دارید حتما سری به این پدیده طبیعی شگفت انگیز بزنید و گوشه ای از قدرت خداوند بی همتا را از نزدیک لمس کنید .مقالات مرتبط
معروف‌ترین دسرهای خوشمزه‌ی ترکیه

معروف‌ترین دسرهای خوشمزه‌ی ترکیه

مشاهده

معروف‌ترین دسرهای خوشمزه‌ی ترکیه

هر فردی که مدتی را در ترکیه گذرانده باشد به این مسئله واقف است که غذاهای ترکی بسیار متنوع و البته خوشمزه هستند.