روستای لوفو لیماسول

در جزیره قبرس روستاهایی وجود دارد که با معماری منحصر به فرد و ساختار سنتی و قدیمی خود به شهرت رسیده و هر ساله گردشگران بسیاری را به خود جذب می کنند . لوفو یکی از این روستاهاست که با قدمتی چند صد ساله در فاصله 25 دقیقه ای شهر لیماسول واقع شده و با محیطی زیبا و آرام مقصدی مناسب برای تعطیلات می باشد . با ما همراه باشید تا در مورد روستای لوفو لیماسول (Lofou village in Limassol) بیشتر بدانید .


در باره روستای زیبا لوفو در لیماسول قبرس

روستای لوفو لیماسول در فاصله 26 کیلومتری شمال غربی لیماسول واقع شده و با یک پترن دایره ای بر روی تپه هایی با ارتفاع 780 متری از سطح دریا ساخته شده است . روستای لوفو به وسیله کوه هایی باریک و شیب دار احاطه شده و از گذشته های دور تا کنون دست نخورده باقی مانده است در واقع این روستا نمونه ای منحصر به فرد از دهکده ای سنتی در قبرس می باشد . لوفو که از جاذبه های گردشگری قبرس به شمار می آید نام خود را از موقعیتش بر روی تپه گرفته و از دوران بیزانتین نام خود را حفظ نموده است . لوفو به عنوان یک روستای مهم معماری توسط یونسکو لیست شده و به سبب معماری زیبای خانه ها و خیابان های سنگفرش شده پیچ در پیچ معروف شده است .سند معتبری که دقیقا به زمان اولیه ساخت این روستا اشاره کرده باشد موجود نیست اما بر اساس یافته های متعدد ، سکونت در این منطقه به عصر مس بر می گردد . نظر بر این است که روستای لوفو لیماسول چندین سال قبل از اینکه قبرس توسط فرانک ها در قرن دوازدهم اشغال گردد تاسیس شده بود . خانه های روستای لوفو قبرس غالبا از سنگ ساخته شده اند و سقف رنگی خانه ها شکوه و جذابیت ویژه ای به این منطقه بخشیده است . در حقیقت این روستای فوق العاده که در احاطه باغ ها و مزارع زیبا قرار دارد ، فرصت خوبی برای پیاده روی و تجربه زندگی سنتی قبرسی است .پس از جنگ جهانی دوم جمعیت روستا به طور چشمگیری کاهش یافت چرا که ساکنان آن برای یافتن کار بهتر به یپسوناس در نزدیکی لیماسول نقل مکان نمودند . امروزه کمتر از 100 نفر به طور دائمی در این روستا ساکن هستند که این تعداد در دوره های شلوغ مانند کریسمس ، عید پاک و تابستان به 1500 نفر نیز می رسد . اطراف این روستای سنتی و دوست داشتنی با درختان بادام و انگور پوشیده شده و گردشگران تور قبرس در این روستا می توانند تعطیلاتی بدون دغدغه در محیطی آرام و بی سر و صدا داشته باشند .


جاذبه های گردشگری لیماسول در دهکده سنتی لوفو قبرس

همانگونه که بیان شد روستای لوفو قبرس عمده شهرت خود را از خانه های سنگی با سقف های رنگی و خیابان های پیچ در پیچ سنگفرش شده اش دارد . از جاذبه هایی که در این روستا وجود دارد می توان به موزه کوچک کشاورزی ، مدرسه قدیمی لوفو ، شیر آب سنتی الیتجی ، کلیسای روستا متعلق به قرن نوزدهم و کلیسای کوچک مختصص به الیاس پیامبر اشاره نمود . در اواخر سپتامبر روستائیان برداشت محصول را با ضیافت انگور جشن می گیرند که بازدیدکنندگان می توانند غذاهای محلی و سنتی درست شده با آب انگور را با تمام تعالیم آن مشاهده کنند .مقالات مرتبط