safarafarin
روستای لفکارای قبرس

قرار گیری قبرس در میان آب های دریای مدیترانه سبب شده تا این جزیره دارای سواحل ماسه ای زیبایی باشد . امروزه این سواحل از مهم ترین عوامل جذب گردشگر هستند اما در این کشور جاذبه های دیگری چون سایت های باستانی ، طبیعت فوق العاده ، روستاهای دیدنی و پستی و بلندی های جذاب وجود دارد که تاثیر آن ها بر افزایش تعداد گردشگر را نباید نادیده گرفت . یکی از این جاذبه ها ، روستای لفکارای قبرس (Lefkara village Cyprus) است که تقریبا 30 دقیقه از شهر مهم و توریستی لارناکا (Larnaka) فاصله دارد . با سفر آفرین همراه باشید تا در مورد این روستا و دلیل شهرت آن بیشتر بدانید .


درباره روستای دیدنی لفکارا در لارناکا

لفکارای قبرس روستایی کوهستانی است که در دامنه های جنوبی کوه های ترودوس جزیره واقع شده و به سبب صنایع دستی زیبا و معماری فوق العاده بناهایش شهرت یافته است . موقعیت روستای لفکارای قبرس در نزدیکی بزرگراه نیکوزیا – لیماسول و همچنین فاصله حدودا 40 کیلومتری آن از لارناکا سبب شده تا گردشگرانی که در شهرهای مهم لارناکا ، نیکوزیا و لیماسول هستند به راحتی بتوانند به این روستای دیدنی و زیبا سفر کنند . این روستا که از جاذبه های گردشگری قبرس به شمار می اید در ارتفاع 500 متری از سطح دریا قرار گرفته و از دو بخش پانو لفکارا (Pano Lefkara) و کاتو لفکارا (Kato Lefkara) تشکیل شده است . لفکارا در طول دوره اشغال توسط ونتیان ، به عنوان اقامتگاهی تابستانی برای خانواده های سلطنتی استفاده می شد .روستای لفکارای قبرس در فاصله 45 کیلومتری نیکوزیا و 30 کیلومتری فرودگاه بین المللی لارناکا واقع شده و به دلیل رطوبت نسبی کم در دوره ماه می تا ماه اکتبر و درجه حرارت معتدل در منطقه به مقصدی ایده آل در فصل تابستان تبدیل شده است . قابل ذکر است که روستای لفکارا نام خود را از رنگ سنگ های آهکی اطراف گرفته است در واقع لفکارا در لغت به معنی سنگ های سفید می باشد . این روستا طبق سرشماری سال 2001 حدود 1100 نفر جمعیت دارد که این تعداد در فصل مناسب گردشگری به میزان قابل توجهی افزایش می یابد . بیشتر شهرت این روستای دیدنی از صنایع دستی سنتی قلاب دوزی توری و آثار نقره کاری نشات می گیرد به طوری که آوازه هنر قلاب دوزی رایج در لفکارا به خارج از مرزهای قبرس نیز رسیده است .


جاذبه های گردشگری لارناکا در روستای لفکارا

گردشگران تور قبرس در روستای لفکارای لارناکا می توانند در کوچه ها و خیابان های سنگفرش شده آن پیاده روی کنند ، معماری سنتی خانه های آن را تماشا کنند ، در مقابل خانه ها انواع قلابدوزی های انجام شده توسط زنان هنرمند این روستا را ببینند و در صورت تمایل خریداری کنند ، از موزه محلی قوم نگاری گلدوزی سنتی و آثار نقره کاری دیدن کنند و سری به کلیساهای زیبای صلیب مقدس (Timios Stavros) و Archangelos Michail در کاتو لفکارا بزنند . همچنین با انتخاب ماه آگوست برای سفر به این روستا ، گردشگران می توانند جشنواره سالانه مردمی لفکارا را نظاره گر باشند . این فستیوال با برنامه هایی چون موسیقی ، رقص ، تئاتر و نمایشگاه های صنایع دستی از استقبال خوبی برخوردار می باشد . هر سال در 13 و 14 سپتامپر یک نمایشگاه مذهبی به مناسبت بزرگداشت عیسی مسیح در Lefkara village برگزار می شود .مقالات مرتبط