دریاچه وان در ترکیه

وان یکی از شهرهای نزدیک به مرزهای غربی ایران است و به دلیل داشتن شرایط جوی مطلوب ، فراهم بودن امکان خرید مناسب ، طبیعت عامه پسند و دیدنی های تاریخی مورد توجه گردشگران واقع شده و جذابیت های زیادی برای ارائه به دوستداران خود دارد یکی از این دیدنی ها دریاچه وان (Lake Van) است که با وسعتی باورنکردنی ، پهنه ای گسترده از شهر وان را به خود اختصاص داده است برای آشنایی بیشتر با این دریاچه با سفر آفرین همراه باشید .


درباره دریاچه وان

دریاچه وان در ترکیه از جمله دیدنی های طبیعی این کشور است که با دیدگاه هایی خارق العاده و محیطی آرامش بخش می تواند برای گردشگران جذاب باشد و برای علاقه مندان به طبیعت و زیبایی های آن گزینه ای مناسب برای بازدید در تور ترکیه است . جالب است بدانید که این دریاچه و دریاچه ارومیه شاید حدود 100 کیلومتر به صورت هوایی فاصله داشته باشند اما این کجا و آن کجا ، به طوری که یکی پر آب و زنده است و دیگری در حال خشک شدن و نابودی . اگر به شهر وان سفر کردید حتما به دیدن این دریاچه بروید و ساعتی را به بازدید از جاذبه ها و شگفتی های آن اختصاص دهید .


اطلاعاتی در مورد دریاچه وان در ترکیه

دریاچه وان به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری ترکیه و دیدنی های وان ، از بزرگترین دریاچه های خاورمیانه به شمار می آید و در غرب شهر وان و شرق ترکیه واقع شده است . این دریاچه بزرگ دارای سه جزیره به نام های آختامار یا آکدامار ، چارپاناق و آدیر می باشد که جزیره آختامار به دلیل داشتن کلیسایی محافظت شده با بیش از 10 قرن قدمت شناخته شده تر است و گردشگران زیادی برای دیدن آن خود را با کشتی به جزیره می رسانند . این دریاچه از نوع دریاچه های نمکی است و آب آن قابل آشامیدن نیست و به جز چند نوع محدود ماهی ، جانور دیگری قادر به زندگی در ان نیست . دریاچه وان با وسعت 3755 کیلومتر مربع بزرگترین دریاچه ترکیه است و از طرف شمال غربی با کوه سبحان (ارتفاع 4058 متر) و از قسمت جنوب توسط کوه های اختیار شهاب احاطه شده است این دریاچه که از جاذبه های گردشگری وان می باشد به دلیل فعالیت های آتشفشانی در سالیان دراز به وجود آمده و در وسیع ترین قسمت دارای 119 کیلومتر طول است متوسط عمق دریاچه 171 متر است اما در عمیق ترین قسمت 451 متر برآورد شده است .از دیگر مشخصات این دریاچه می توان به ارتفاع 1640 متری از سطح دریا ، 430 کیلومتر ساحل و 607 کیلومتر مکعب حجم آب اشاره نمود که از وان یک دریاچه عظیم در ترکیه ساخته است . یک نکته قابل توجه این است که به دلیل شوری زیاد ، آب دریاچه در زمستان و دمای زیر صفر یخ نمی زند و فقط به ندرت در بخش شمالی و کم عمق وان این اتفاق روی می دهد . دریاچه وان یکی از بزرگترین دریاچه های endorheic در جهان است که خروجی ندارد در زمان های قدیم یک فوران آتشفشانی خروجی اصلی آن را مسدود نموده است . وان سواحل شنی دارد و شبکه راه ها به آن می رسد . آب آن شفاف و ‌نمکی است و برای شنا مناسب است . آب آن از جویبارهایی مانند خوشاب ، بند ماهی ، زیلان ، نهرهای ینی کوپرو و قراسو که از کوه ها سرازیر است ، تأمین می‌شود .مقالات مرتبط
معروف‌ترین دسرهای خوشمزه‌ی ترکیه

معروف‌ترین دسرهای خوشمزه‌ی ترکیه

مشاهده

معروف‌ترین دسرهای خوشمزه‌ی ترکیه

هر فردی که مدتی را در ترکیه گذرانده باشد به این مسئله واقف است که غذاهای ترکی بسیار متنوع و البته خوشمزه هستند.

زیبائی های حیرت انگیز در پاموک کاله ترکیه

زیبائی های حیرت انگیز در پاموک کاله ترکیه

مشاهده

زیبائی های حیرت انگیز در پاموک کاله ترکیه

ترکیه منبعی از زیبائی های طبیعی و شاهکارهای معماری است و در شهرهای مختلفش دارای جذابیت هایی منحصر به فرد می باشد که برخی از آن ها در هیچ کجای جهان همتا ندارند زیبائی های حیرت انگیز در پاموک کاله ترکیه فقط یکی از عجایب این کشور کهن می باشد و دیدنی های باستانی و تاریخی ان در دنیا زبانزد می باشد . در ادامه توضیحاتی کوتاه هر چند کامل درباره پاموک کاله ، این جاذبه طبیعی ارائه می گردد .