safarafarin

تور دبی

loading
پالم جمیرا در دبی

دبی یکی از شهرهای توریستی حاشیه خلیج فارس می باشد که در کشور امارات واقع شده و با امکانات گردشگری و همچنین مراکز تفریحی و دیدنی متنوع توانسته خود را در بین برترین مقاصد گردشگری جهان جای دهد . در این شهر به لطف سرمایه گذاری های کلانی که در زمینه صنعت توریسم انجام گرفته برج ها و آسمانخراش های متنوعی ساخته شده و دیدنی های مدرن بسیاری به آن افزوده شده است یکی از این جاذبه ها پالم جمیرا در دبی است که یکی از جزایر ایجاد شده به دست بشر می باشد در ادامه شما را با این مکان که یکی از جاذبه های گردشگری دبی است آشنا می سازیم .


درباره پالم جمیرا دبی

پالم جمیرا در دبی از جمله مصنوعاتی است که به منظور جذب افراد بیشتر برای سفر به دبی ایجاد شده و با امکانات و بخش های مختلف یکی از برترین دیدنی های این شهر ساحلی می باشد . دبی دارای 3 جزیره مصنوعی به نام های پالم جمیرا ، پالم‌ جبل‌ علی و پالم دیره‌ می باشد که به مجموعه جزیره های نخل شهرت یافته اند در میان این جزایر ، پالم جمیرا از دیگر موارد مهمتر می باشد و با جای دادن اماکن مهمی چون دبی مال و هتل آتلانتیس در خود طرفداران زیادی دارد . برای ایجاد این جزیره هزینه های بسیار زیادی صرف شده و از 40 هزار نیروی کار استفاده شده است به طور خلاصه پالم جمیرا یکی از شاهکارهای عرصه ساخت و ساز در جهان محسوب می گردد .


اطلاعاتی در مورد پالم جمیرا در دبی

عملیات ساخت پالم جمیرا به عنوان یکی از دیدنی های دبی در سال ۲۰۰۱ آغاز شد و اولین قسمت محل مسکونی این جزیره در سال ۲۰۰۶ به اتمام رسید در سال 2007 میلادی 500 خانوار در این جزیره زیبا ساکن شدند و در سال 2009 نیز بیش از 25 هتل در اطراف جزیره ساخته شدند پالم جمیرا در سال 2007 به عنوان اولین جزیره مصنوعی در جهان شناخته شد و با کسب این عنوان بیشتر از قبل مورد توجه قرار گرفت . این جزیره به شکل یک درخت نخل است که از یک تنه ، یک تاج با ۱۷ ساقبرگ‌ و یک جزیره هلالی پیرامون که به شکل یک موج شکن ۱۱ کیلومتری است ، تشکیل شده است . وسعت این جزیره از مساحت 800 زمین فوتبال بیشتر است و دارای مراکز تفریحی ، مراکز خرید ، خانه های ویلایی ، رستوران ها و هتل های لوکس می باشد و هتل آتلانتیس پالم و هتل جمیرا پالم از معروف ترین هتل هایی هستند که در این جزیره ساخته شده اند همچنین دبی مال ، بهترین مجتمع تجاری جهان ، با 1000 فروشگاه و مغازه ، باغ وحش زیر آب و آکواریوم در پالم جمیرا واقع شده است . اگر قصد دارید در تور دبی از این جزیره مصنوعی بازدید کنید برای رفت و آمد می توانید از قایق های تندرو و یا منوریل استفاده کنید مونوریل پالم جمیرا با 5.4 کیلومتر طول در سال 2009 به بهره برداری رسیده و یک سمت ان به هتل آتلانتیس و سمت دیگرش به مترو دبی ختم می گردد . این جزیره توسط یک پل 300 متری به سرزمین اصلی متصل می گردد و هلال 11 کیلومتری پیرامون آن نیز با یک تونل‌ زیر دریا به بالای درخت وصل می شود .