safarafarin
خلیج فیگ تری قبرس

قبرس به عنوان یک جزیره دارای خلیج ها و سواحل شنی زیبایی است که برخی از ان ها با دریافت پرچم آبی به بهترین سواحل قبرس تبدیل شده اند . یکی از این سواحل فوق العاده ، خلیج فیگ تری قبرس (Fig Tree Bay, Cyprus) است که از شناخته شده ترین سواحل شرقی این کشور می باشد . با ما همراه باشید تا در مورد این ساحل بیشتر بدانید .


درباره ساحل فیگ تری در قبرس

خلیج فیگ تری قبرس ساحلی شنی در استراحتگاه پروتاراس است که با آب های کریستالی روشن و شن های طلایی یکی از محبوب ترین سواحل قبرس در بخش شرقی جزیره می باشد . به دلیل جذابیت ها و زیبائی های موجود در ساحل فیگ تری تریپ ادوایزر در سال 2011 این ساحل را به عنوان سومین ساحل برتر در اروپا انتخاب نمود علاوه بر این فیگ تری موفق به دریافت جایزه پرچم آبی شده است . این ساحل که از جاذبه های گردشگری قبرس به شمار می آید تقریبا 500 متر طول دارد و نام آن از درختان انجیری که در نزدیکی ساحل یافت می شوند گرفته شده است . فیگ تری پروتاراس نسبت به دیگر سواحل محلی از قبیل نیسی به یک مقصد محبوب برای خانواده ها تبدیل شده است .یکی از نقاط مورد علاقه بازدیدکنندگان در فیگ تری بی قبرس ، جزیره کوچکی است که می توان از طریق شنا در آب های کم عمق به آن رسید . این جزیره با پوشش گیاهی سطح پایین پوشیده شده است . ساحل فیگ تری قبرس به سبب داشتن آب های کم عمق برای تمامی رده های سنی حتی کودکان مناسب بوده و خانواده ها در آن با خاطری آسوده می توانند به تفریح بپردازند .


امکانات موجود در ساحل پروتاراس قبرس

ورود به ساحل پروتاراس برای عموم رایگان می باشد اما برای استفاده از تخت و چتر باید مبلغی را پرداخت نمود . همچنین مراجعه کنندگان به فیگ تری می توانند از انواع ورزش های آبی مانند اسکی روی آب ، موج سواری ، پاراسیلینگ و ...که از رایج ترین تفریحات قبرس در سواحل هستند لذت ببرند . در این ساحل شنی زیبا امکانات رفاهی متنوعی برای گردشگران تور قبرس در نظر گرفته شده است که از مهمترین ان ها می توان به اتاق تعویض یا رختکن ، صندلی های آفتابگیر ، امکانات لازم برای ورزش های آبی ، پارکینگ ، چتر و سرویس بهداشتی اشاره نمود .همچنین در پیرامون ساحل فیگ تری بی قبرس چندین هتل و گزینه اقامتی فراهم شده که گردشگران می توانند یکی از آن ها را برای اقامت انتخاب کنند . در این خلیج که در انتهای جنوبی تفرجگاه ساحلی پروتاراس واقع شده تعدادی رستوران و کافه فعالیت می کنند که مسافران با مراجعه به آن ها می توانند از طعم غذاهای محلی ، بین المللی و دریایی لذت ببرند . برای امنیت و کمک به مصدومان احتمالی در این ساحل غریق نجات ها با تجهیزات و سرویس های کمک های اولیه حضور دارند . این افراد در ماه های آوریل ، می ، سپتامبر و اکتبر از 9 صبح تا 5 بعد از ظهر و در ماه های ژوئن ، جولای و آگوست از 10 صبح تا 6 بعد از ظهر اماده خدمت رسانی به گردشگران می باشند .مقالات مرتبط