safarafarin
ارومیه اولین شهر کشور که صاحب تراموا می شود
ارومیه اولین شهر کشور که صاحب تراموا می شود

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری ارومیه خبر داد:

22/2/95


معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری ارومیه گفت: طرح تراموا در ارومیه مراحل پایانی مطالعات را طی می کند که در صورت اجرایی شدن در کشور اولین شهری است که از این سیستم بهره مند می شود.

سیروس ذاتی با بیان اینکه در صورت اتمام این پروژه، ارومیه در کشور اولین شهری خواهد بود که از این سیستم حمل و نقل بهرمند می شود افزود: در حال حاضر مطالعات که مهمترین بخش اجرای این پروژه است در حال اجراست، مراحل مقدماتی و مطالعاتی آن انجام شده است.

وی ادامه داد: پروژه تراموای شهر ارومیه یکی از شاخص بوده که مطالعات راهبری آن در معاونت حمل و نقل و ترافیک انجام و کلیات این پروژه در شورای اسلامی شهر و شورای ترافیک استان تصویب و برخی مراحل مطالعاتی آن تکمیل شده است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری ارومیه افزود: مراحلی که در پروژه تراموا به اتمام رسیده، شامل مراحل انتخاب مسیر، نقشه برداری، مکان یابی ایستگاه ها، مطالعات سیویل و همچنین مطالعات ژئوتکنیک و سازه در دست اقدام است.

ذاتی با بیان اینکه تراموا یکی از رایج ترین سیستم های حمل و نقل عمومی شهری در شهرهای کوچک و متوسط محسوب می شود اظهار داشت: تراموا با استفاده از انرژی الکتریکی روی یک مسیر ریلی حرکت کرده و ارزانتر، سبکتر و کوتاهتر از قطارهای معمولی و مترو است.

ذاتی با اشاره به مشکل ترافیک در شهر ارومیه به خصوص خیابان های اصلی و پرتردد از جمله خیابان امام (ره) گفت: با راه اندازی تراموا در خیابان امام (ره)، خدمات دهی سایر ناوگان حمل و نقل عمومی شامل تاکسی و اتوبوس از این خیابان حذف می شود.

وی از تراموا به عنوان یکی از نیازهای اساسی شهر ارومیه نام برد و عنوان کرد: بر این اساس این طرح در سه فاز در مدت زمان مشخص پنج ساله با تامین اعتبار از طریق فایناس خارجی آغاز و اجرایی می شود.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری ارومیه یاد آور شد: در فاز اول این طرح به طول 15 کیلومتر این تراموا در خیابانهای امام خمینی (ره)، مدنی، باکری، سه راه کاشانی تا امینی اجرا می شود.

وی با اشاره به اینکه در فاز دوم نیز به طول 30 کیلومتر از فلکه دریا که شهرک گلمان را شامل می شود آغاز و اجرایی خواهد شد عنوان کرد: فاز 3 تراموای ارومیه شامل فلکه بهداری، دانشگاه ارومیه خواهد بود که ممکن است بر اساس مطالعات انجام شده بخشی از مسیرها اضافه و بخشی نیز تغییر یابد.

تراموا یکی از رایج ترین سیستم های حمل و نقل عمومی شهری در شهرهای کوچک و متوسط محسوب می شود که با استفاده از انرژی الکتریکی روی یک مسیر ریلی حرکت کرده و ارزان تر، سبک تر و کوتاه تر از قطارهای معمولی و مترو است.

گردشگری-ایران

دنیای سفر

اخبار مرتبط
تهران، میزبان کمیته فنی گردشگری ایران و ترکیه در سال ۲۰۱۷ می‌شود

تهران، میزبان کمیته فنی گردشگری ایران و ترکیه در سال ۲۰۱۷ می‌شود

مشاهده

تهران، میزبان کمیته فنی گردشگری ایران و ترکیه در سال ۲۰۱۷ می‌شود

ایران میزبان «کمیته مشترک فنی گردشگری ایران و ترکیه» در سال ۲۰۱۷ است.

حرکت بسیار زیبا و انسانی خلبان هواپیما

حرکت بسیار زیبا و انسانی خلبان هواپیما

مشاهده

حرکت بسیار زیبا و انسانی خلبان هواپیما

در پروازی از فرودگاه منچستر به مقصد استرالیا اتفاق عجیبی رخ داد.

1 اردیبهشت
ادامه مطلب ...