جنگل بلگراد استانبول

جاذبه های طبیعی در کنار جاذبه های تاریخی جذابیت ویژه ای به استانبول بخشیده اند و گردشگران در هنگام خستگی از دنیای مدرن و ابنیه تاریخی شهر می توانند به طبیعت پناه برده و آرامش خود را بازیابند . در این قسمت جنگل بلگراد استانبول (Belgrade Forest Istanbul) به عنوان جاذبه ای طبیعی معرفی شده است با ما همراه باشید تا این منطقه بکر و سرسبز را بیشتر بشناسید .


درباره جنگل سرسبز بلگراد در استانبول

به طور حتم جنگل بلگراد استانبول یکی از بهترین فضاهای سبز نزدیک به این شهر می باشد که در قسمت اروپایی و فاصله 15 کیلومتری استانبول واقع شده است . جنگل بلگراد مکانی مناسب برای فرار از شلوغی و هیاهوی شهر است و فرصت استفاده از طبیعت زیبا و آب وهوای دلپذیر را برای مردم بومی و گردشگران تور استانبول فراهم نموده است . این جنگل که از جاذبه های گردشگری ترکیه به شمار می آید در شرقی ترین نقطه شبه جزیره Thracian واقع شده و با وسعتی بیش از 5 هزار هکتار خانه ای برای انواع گونه های گیاهی ، پرندگان و حیوانات می باشد .


اطلاعاتی در مورد جنگل زیبا و دیدنی بلگراد

سفر به جنگل بلگراد استانبول می تواند یک راه بسیار خوب برای فرار از شهر توریستی استانبول و لذت بردن از کمی هوای تازه باشد هر چند که نباید انتظار داشت در روزهای آخر هفته این جنگل خلوت و بدون بازدیدکننده باشد . این جنگل که از جاذبه های گردشگری استانبول می باشد در شمال غربی این شهر واقع شده و در تمامی فصول با رنگ های زیبا و دلنشین جذابیت فوق العاده ای دارد . جنگل Belgrade دارای فضایی منحصر به فرد همراه با چشمه های آب معدنی فراوان است و مکانی مناسب برای تفریح آخر هفته و پیک نیک در روزهای تعطیل می باشد .همانگونه که بیان شد این جنگل زیبا و دیدنی خانه ای برای انواع گیاهان و درختان است و درختان بلوط ، درختان توس شرقی ، ممرز و شاه بلوط آناتولی عمده پوشش گیاهی جنگل بلگراد را تشکیل می دهند . همچنین در این منطقه جنگلی بیش از 71 گونه‌ پرنده و 18 نوع پستاندار زندگی می کنند که گردشگران با گردش در قسمت های مختلف ممکن است با این گونه ها مواجه شوند . توجه داشته باشید که در این جنگل شکار ممنوع می باشد .در دوران سلطان سلیمان عثمانی ، جنگل بلگراد که امروزه از دیدنی های استانبول می باشد از موقعیت استراتژیکی مهمی برخوردار بود چرا که این منطقه منبع اصلی تامین آب شهر محسوب می شد در واقع آب چشمه ها و رودخانه های متعدد موجود در جنگل با کانال کشی به شهر انتقال داده می شد .در جنگل بلگراد مناطقی مخصوص برای پیک نیک و مسیرهایی برای پیاده روی در نظر گرفته شده که گردشگران با استفاده از آن ها می توانند روزی بیادماندنی داشته باشند . بلگراد در تمامی فصول علی الخصوص تابستان مملو از افرادی است که برای فرار از شلوغی شهر و استفاده از هوای تازه به دامان طبیعت پناه اورده اند . در تابستان هنگامی که وارد این جنگل می شوید ، نور و خنکای مطلوب از شما استقبال می کند و سایه های درختان بلند مانع از ورود نور شدید خورشید می شود . جنگل بلگراد در بهار و پاییز نیز بسیار زیباست و منظره ای فوق العاده و شگفت انگیز همراه با رنگ های مختلف به نمایش می گذارد در زمستان نیز این منطقه زیبایی خود را از دست نمی دهد . در این فصل افرادی یافت می شوند که به جنگل آمده اند تا با آرامش در آن قدم بزنند .باغ آتاتورک که یک باغ گیاه شناسی می باشد در داخل این جنگل واقع شده و با قدمتی بیش از یک قرن 300 هکتار از وسعت جنگل را به خود اختصاص داده است . این باغ که در 1916 تاسیس شده بیش از 2 هزار نوع گیاه بومی و خارجی را در خود جای داده و به صورت رایگان هر روز هفته از 9 صبح تا 5 بعد از ظهر پذیرای علاقه مندان می باشد . مراجعه به جنگل و باغ آتاتورک می تواند به عنوان یکی از تفریحات استانبول لحظاتی شاد و مملو از سرزندگی برای شما به همراه داشته باشد .مقالات مرتبط
ژوراسیک لند استانبول

ژوراسیک لند استانبول

مشاهده

ژوراسیک لند استانبول

تور استانبول برای هر سلیقه و علاقه مندی می تواند بهترین گزینه باشد چرا که در این شهر علاوه بر امکانات مناسب گردشگری چیزهای مختلفی برای دیدن و تجربه کردن وجود دارد . یکی از کارهایی که در سفر به این شهر می توان انجام داد بازدید از ژوراسیک لند استانبول (Jurassic Land Istanbul) و کسب اطلاعات در مورد انواع دایناسورها می باشد . با ما تا انتها همراه باشید تا اطلاعاتی در مورد این مجموعه دیدنی کسب کنید .

ویا سی تما پارک استانبول

ویا سی تما پارک استانبول

مشاهده

ویا سی تما پارک استانبول

ویا سی تما پارک استانبول (ViaSea Tema Park istanbul) یکی از مجموعه های تفریحی این شهر است که در این مطلب سعی شده اطلاعاتی در مورد ان در اختیار علاقه مندان قرار گیرد با ما تا انتها همراه باشید .

تپه های چاملیجا در استانبول

تپه های چاملیجا در استانبول

مشاهده

تپه های چاملیجا در استانبول

تپه های چاملیجا در استانبول (Camlica Hill Istanbul) موردی است که در این مطلب به معرفی آن پرداخته شده برای آشنایی با این مکان توریستی در بخش آسیایی استانبول با ما همراه باشید .

پارک گلخانه استانبول

پارک گلخانه استانبول

مشاهده

پارک گلخانه استانبول

با اینکه شهر استانبول دارای جاذبه های دیدنی بسیاری است اما برخی از گردشگران علاقه مند هستند با معروف ترین پارک های استانبول نیز آشنا شده و زیبائی های آن ها را از نزدیک ببینند . در این مطلب به معرفی پارک گلخانه استانبول (Gulhane Park Istanbul) پرداخته شده با ما همراه باشید .

برج گالاتا استانبول

برج گالاتا استانبول

مشاهده

برج گالاتا استانبول

برج گالاتای استانبول (Galata Tower Istanbul) از جمله اماکنی است که اغلب مسافران این شهر بازدید از آن را از دست نمی دهند با ما تا انتها همراه باشید تا با این برج تاریخی آشنا گردید .

آب و هوای استانبول

آب و هوای استانبول

مشاهده

آب و هوای استانبول

تور استانبول توری است چهار فصل ، به طوری که مسافران در تمامی فصول از سفر به شهر استانبول استقبال می کنند حال ممکن است این سفر کاری باشد و یا تفریحی ، ولی با این وجود هستند افرادی که برای انتخاب تور استانبول به دنبال بهترین شرایط آب و هوایی هستند و مساعد بودن هوا از ملاک های آن ها برای تعیین زمان سفر می باشد . اگر می خواهید بدانید آب و هوای استانبول چگونه است با ما همراه شوید .

موزه مدرن استانبول

موزه مدرن استانبول

مشاهده

موزه مدرن استانبول

آشنایی با موزه های استانبول می تواند این حسن را برای گردشگران تور استانبول داشته باشد که بتوانند بر اساس علایق خود بهترین ها را در اولویت برنامه سفر خود قرار دهند . در این مطلب به معرفی موزه مدرن استانبول (Istanbul Modern Museum) پرداخته شده با ما همراه باشید .

عمارت فلوریا استانبول

عمارت فلوریا استانبول

مشاهده

عمارت فلوریا استانبول

در این مطلب قصد داریم عمارت فلوریا استانبول (Florya Ataturk Marine Mansion) را برای علاقه مندان به این شهر معرفی کنیم با ما همراه باشید تا اطلاعاتی در مورد عمارات دریایی آتاتورک کسب کنید .

بازار ادویه استانبول

بازار ادویه استانبول

مشاهده

بازار ادویه استانبول

در این مطلب قصد داریم علاقه مندان را با بازار ادویه استانبول (Spice Bazaar Istanbul) که یکی از بازارهای قدیمی این شهر است آشنا سازیم با ما همراه باشید .

مسجد سلیمانیه استانبول

مسجد سلیمانیه استانبول

مشاهده

مسجد سلیمانیه استانبول

همانگونه که می دانید مساجد استانبول از جمله جاذبه هایی هستند که اکثر گردشگران برای دیدن آن ها از خود علاقه نشان می دهند لذا آشنایی با این اماکن مذهبی و دیدنی می تواند به ان ها در داشتن یک برنامه ریزی حساب شده کمک کند . با ما همراه باشید تا با مسجد سلیمانیه استانبول (Suleymaniye Mosque Istanbul) آشنا گردید .

کلیسای چورا استانبول

کلیسای چورا استانبول

مشاهده

کلیسای چورا استانبول

در این قسمت قصد داریم یکی دیگر از ابنیه تاریخی استانبول را معرفی کنیم اگر دوست دارید با کلیسای چورا استانبول (Chora Church Istanbul) آشنا شوید با ما همراه باشید .

بازار بزرگ استانبول

بازار بزرگ استانبول

مشاهده

بازار بزرگ استانبول

بازار بزرگ استانبول (Grand Bazaar Istanbul) از جمله اماکنی است که کمتر گردشگری فرصت بازدید و خرید از آن را از دست می دهد اگر تمایل دارید با این بازار قدیمی آشنا شوید با ما همراه باشید .

استانبول کارت

استانبول کارت

مشاهده

استانبول کارت

اکثر گردشکران برای جابجایی در سطح شهر استانبول از وسایل نقلیه عمومی استفاده می کنند لذا آشنایی با استانبول کارت (Istanbulkart) و مزایای استفاده از آن به مسافران این شهر توصیه می گردد . با همراه باشید تا در مورد این کارت هوشمند بیشتربدانید .

ساحل ریوا استانبول

ساحل ریوا استانبول

مشاهده

ساحل ریوا استانبول

استانبول دارای سواحل زیبائی است که گردشگران می توانند به آن ها مراجعه نموده و از تفریحات مهیج رایج در آن ها لذت ببرند . در ادامه ساحل ریوا استانبول (Riva Plaji Istanbul) معرفی شده است با ما همراه باشید تا این ساحل زیبا را بیشتر بشناسید .

کاخ دولما باغچه استانبول

کاخ دولما باغچه استانبول

مشاهده

کاخ دولما باغچه استانبول

کاخ دولما باغچه استانبول (Dolmabahce Palace Istanbul) یکی از چندین کاخ مجللی است که به دستور سلاطین عثمانی در این شهر ساخته شده اند با ما همراه باشید تا با این قصر بیشتر آشنا شوید .

خیابان استقلال استانبول

خیابان استقلال استانبول

مشاهده

خیابان استقلال استانبول

خیابان استقلال استانبول (Istiklal Avenue Istanbul) از مشهورترین خیابان های این شهر می باشد که مسلما تمامی گردشگران تور استانبول از آن بازدید می کنند . اگر شما نیز قصد دارید به این شهر تاریخی سفر کنید با ما همراه باشید تا اطلاعاتی در مورد این خیابان دیدنی کسب کنید .

مسجد اورتاکوی استانبول

مسجد اورتاکوی استانبول

مشاهده

مسجد اورتاکوی استانبول

اکثر گردشگران تور استانبول در سفری که به این شهر دارند بازدید از مساجد استانبول را در برنامه های گردشی خود قرار می دهند لذا آشنایی با این اماکن مقدس می تواند به آنان در انتخاب مسجد موردنظرشان کمک کند . در این مطلب به معرفی مسجد اورتاکوی استانبول (Ortakoy Mosque Istanbul) پرداخته شده است با ما همراه باشید .

موزه پرا استانبول

موزه پرا استانبول

مشاهده

موزه پرا استانبول

در شهر استانبول علاوه بر موزه هایی با شهرت جهانی مانند ایاصوفیه ، کاخ توپکاپی ، کاریه ، موزه باستان شناسی و کاخ دولما باغچه ، موزه ها و گالری های هنری متعددی وجود دارد که موزه پرا استانبول (Pera Museum Istanbul) یکی از آن هاست . برای اینکه این موزه جذاب را بهتر بشناسید با سفر آفرین تا انتها همراه باشید .

آکواریوم ترکوازو استانبول

آکواریوم ترکوازو استانبول

مشاهده

آکواریوم ترکوازو استانبول

تماشای دنیای زنگارنگ زیر آب و انواع آبزیان می تواند یکی از برنامه های سرگرم کننده تور استانبول باشد که با مراجعه به آکواریوم ترکوازو استانبول (Turkuazoo Aquarium Istanbul) این برنامه تحقق می یابد . برای اینکه اطلاعاتی در مورد این آکواریوم دیدنی کسب کنید با سفر آفرین همراه باشید .

حمام خرم سلطان استانبول

حمام خرم سلطان استانبول

مشاهده

حمام خرم سلطان استانبول

در استانبول جاذبه های تاریخی متعددی از مساجد گرفته تا بازارها و حمام های سنتی وجود دارد که بازدید از تمامی ان ها نیازمند داشتن زمان کافی است لذا اگر گردشگران قبل از سفر بتوانند اطلاعات لازم در مورد این اماکن کسب کنند سفرشان دلچسب تر خواهد بود . در این مطلب به معرفی حمام خرم سلطان استانبول (Ayasofya Hurrem Sultan Hamami) پرداخته شده است با ما همراه باشید .