safarafarin
تعطیلات عمومی و جشنوارههای یونان

با توجه به قانون یونانی، هر یکشنبه سال یک روز تعطیل عمومی است. علاوه بر این:چهار روز اجباری تعطیلات عمومی رسمی وجود دارد: 25 مارس (یونانی روز استقلال) عید پاک

دوشنبه اوت 15 (حضرت مریم مقدس)

25 دسامبر (کریسمس)

مه 1 (روز کارگر)

28 اکتبر (روز بهداشت دهان)

.در مجموع یازده تعطیلات ملی در هر سال، علاوه بر تعطیلات ملی، تعطیلات عمومی وجود دارد،که در سراسر کشور اجرا می شود.


جشنواره ها و رویدادهای

تعدادی از جشنواره ها و رویدادهای قابل توجه شامل:

پاتراس کارناوال:

یکی از بزرگترینها در اروپا می باشد و دارای بیش از 160 سال قدمت است. این جشنواره در تاریخ 17 ژانویه شروع می شود و در اولین روز از هفته ارتدکس مسیحی پایان می یابد. کارناوال پاتراس یک فستیوال واحد نیست ، بلکه از رویدادهای مختلفی مانند توپ، رژه، شکار گنج پنهان، جشنواره کودکان تشکیل شده است..

اوج این جشنواره در آخرین روز از هفته آخر می باشد که در آن گروهای بومی با عروسک های نمادین در نقاط مختلف شهر به نمایش می پردازند. اکثر مردم معتقدند که شروع کارناوال پاتراس به سال 1829 بر می گردد و منشا آن از بت پرستان می باشد. مراسم افتتاح این جشنواره در میدان جورج اول می باشد که یکی از میادین مشهور شهر پاتراس می باشد. این جشنواره همراه با رقص، موسیقی، آتش بازی، غذاهای بومی و سنتی می باشد..

جشنواره بین المللی فیلم تسالونیکی:

یکی از جشنواره های مهم فیلم در جنوب اروپا است که در هرساله در شهر تسالونیکی (سالونیک) برگزار می‌شود. این جشنواره به یکی از ویترین‌های منطقه بالکان جهت ارائه کار فیلم سازان و کارگردانان سینما تبدیل شده‌است. این جشنواره دارای بخش‌های بین‌الملل، چشم‌انداز فیلم‌های یونانی، برنامه افق‌های نوین، بررسی سینمای بالکان و تجلیل از چهره‌های پیشرو در دنیای سینما است.

جشنواره آتن

جشنواره های مختلف نوشیدنی محلیمقالات مرتبط
جاذبه های یونان-آتن

جاذبه های یونان-آتن

مشاهده

جاذبه های یونان-آتن

آتن پایتخت کشور یونان است. نام این شهر تاریخی از آتنا ایزد بانوی خرد و جنگ و الهه نگهبان این شهر گرفته شده است.

مدارک جهت اخذ ویزای یونان

مدارک جهت اخذ ویزای یونان

مشاهده

مدارک جهت اخذ ویزای یونان

مدارک جهت اخذ ویزای یونان