safarafarin
جزیره مالدیو

مالدیو جزیره‌ای در اقیانوس هند واقع در در جنوب غربی هند است.پایتخت آن ماله است. جمعیت این کشور 328 هزار نفر و واحد پول آن روفیا مالدیو است. زبان رسمی این کشور دیوهی نام دارد که زبانی هندواروپایی است . مردم آن از قوم مالدیوی هستند که تبارشان به مردم سری‌لانکا و هند می‌رسد که رگه‌هایی از اعراب نیز در میان آن‌ها وجود دارد.


دین و مذهب مردم مالدیو

دین رسمی مردم این کشور اسلام است و پیروی از دیگر ادیان در ملأ عام ممنوع و پیگرد قانونی دارد.


آب و هوای مالدیو

تقریباً تمام جزیره‌ها آب و هوای گرمسیری مالدیو را دارند؛ بهار، تابستان و حتی اوایل پاییز، گرم است و خشک؛ اما زمستان‌ها با وجود گرما، رطوبت هوا بالاست، باران‌های زیادی می‌بارد و باد و طوفان هم در جریان است.


غذا در مالدیو

رستوران‌ها ممکن است خیلی شیک و چند ستاره نباشند یا حتی کل رستوران دکه‌ای کوچک در نزدیکی دریا باشد که همان‌جا میگوهای تازه را در روغن سرخ می‌کند و همراه با کنجد و سس‌های مخصوص مالدیوی می‌فروشد، ولی اگر به دنبال مزه‌ی غذا هستید، شک نکنید که یکی از بهترین میگوهای دنیا را خورده‌اید. بیشتر توریست‌ها در مالدیو از تنوع غذاهای دریایی گیج می‌شوند؛ صدها مدل ماهی، میگو، صدف و خرچنگ که با صدها روش مختلف پخته می‌شوند. ماهی‌های کبابی البته طرفدارهای بیشتری دارد. ماهی‌های کبابی را همراه با نان تنوری سرو می‌کنند که قبل از گذاشتن داخل تنور به آن سیر چرخ‌ شده مالیده‌اند.


جاذبه های گردشگری مالدیو

با توجه به ساختار خاص و وجود جزایر متعدد در این کشور، طبیعی است ورزش های دریایی در راس هرم گردشگری مالدیو قرار داشته باشد.غواصی در دریای های مالدیو به عنوان یکی از منحصربه فرد ترین تجربه های غواصی در جهان شناخته می شود زیرا جریان آب های گرم بین این جزایر موجب شده گونه های بسیاری از جانوران و گیاهان آبزی، این منطقه را به عنوان خانه اصلی خود انتخاب کنند و وجود این گونه های متنوع در اعماق آب می تواند هر گردشگری را برای ساعت ها غرق در لذت تماشا کند.از دیگر ورزش های آبی در مالدیو می توان به موج سواری اشاره کرد که با توجه به تعدد جزایر و تغییر جریانات آبی در این منطقه امواجی بلند در تعدادی از جزایر به وجود می آید که این جزایر را به عنوان میعادگاهی برای موج سواران حرفه ای در سطح جهان تبدیل کرده است.مقالات مرتبط