جزیره شامیان گوانجو

گوانجو را می توان یکی از بهترین نقاط چین برای سفر دانست چرا که تلفیق دیدنی های مدرن و تاریخی با امکانات تفریحی و گردشگری متنوع از امتیازات این شهر به شمار می آید که برای گردشگران جذاب خواهد بود . جزیره شامیان (Shamian Island) یکی از مکان های پربازدید این شهر است که گزینه های زیادی برای ارائه دارد برای آشنایی بیشتر با این جزیره با سفر آفرین همراه باشید .


درباره جزیره شامیان در گوانجو

جزیره شامیان گوانجو یک جزیره تاریخی است که با نمایش نشانه هایی از استعمار غربی در میان رودخانه پرل واقع شده و توسط یک کانال از سرزمین اصلی جدا شده است . راه ارتباطی گردشگران تور چین با این بخش از شهر گوانجو از طریق پل هایی است که بین این جزیره و سرزمین اصلی تعبیه شده است در واقع این جزیره نقش مهمی در تجارت خارجی در زمان سلسله چینگ داشته و اکنون نیز به دلیل جذابیت هایی که دارد یکی از سایت های تاریخی معروف در جهان و از شناخته ترین جاذبه های گردشگری چین می باشد . شما می توانید در سطح جزیره پیاده روی کنید و از تماشای مناظر و ساختمان های متعدد با معماری جالب لذت ببرید در این جزیره هوا دلپذیر بوده و از ترافیک و شلوغی خبری نیست .


اطلاعاتی در مورد جزیره شامیان گوانجوی چین

شامیان در چینی به معنای پوشیده از شن است و به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری گوانجو در بخش Liwan این شهر قرار گرفته است . در زمان سلسله چینگ در سال 1859 میلادی این منطقه به دو کشور انگلستان و فرانسه واگذار شد و پس از ان ساختمان های مختلفی به عنوان کنسولگری کشورهای خارجی ، کاربرد تجاری ، بانک ، مدرسه ، کلیسا ، ویلا و دفتر در ان بنا شد . اکثریت ساختمان های موجود در این جزیره به سبک غربی و اروپایی بنا شده اند که از جمله ان ها می توان به کلیسای کاتولیک فرانسویان در خیابان اصلی و کلیسای پروتستان بریتانیا اشاره نمود . گردشگران تور گوانجو بازدید از این جزیره را معمولا در برنامه خود قرار می دهند چرا که دارای بناهایی تاریخی و مثال زدنی از سبک های معماری غربی ، بلوارهای تزئین شده ، چشم انداز زیبا از رودخانه مروارید ، رستوران ها و کافه ها ، خوردنی های لذیذ و همچنین مجسمه های برنزی مختلف است . از 150 ساختمان موجود در جزیره شامیان گوانجو 42 تایشان جز بهترین و برترین نمونه های ساختارهای گوتیک ، باروک و نئوکلاسیک در گوانجو به شمار می روند .


وسعت جزیره شامیان گوانجو

همانگونه که بیان شد جزیره شامیان در شهر گوانجو مرکز استان گوانگ دونگ واقع شده و شکل کلی ان به صورت بیضی می باشد و با 0.3 کیلومتر مربع وسعت ، 900 متر از شرق به غرب و 300 متر از شمال به جنوب گسترش یافته است . جزیره سه خیابان شرقی غربی با نام های بلوار شمالی ، بلوار جنوبی و بلوار شامیان دارد ، همچنین 5 خیابان شمالی جنوبی با نام های خیابان شامیان 1 تا 5 نیز در جزیره وجود دارند ، به این ترتیب کل منطقه جزیره از 12بخش تشکیل شده است ، که ساختمان های گوناگونی در آنها جای گرفته است. از جمله ساختمان های معروف جزیره می توان به هتل قوی سپید ، هتل شامیان و ساختمان کنسولگری لهستان در شهر گوانجو اشاره کرد .مقالات مرتبط
بلندترین و مرتفع‌ترین پل شیشه‌ای جهان در چین

بلندترین و مرتفع‌ترین پل شیشه‌ای جهان در چین

مشاهده
جمهوری خلق چین

جمهوری خلق چین

مشاهده

جمهوری خلق چین

چین ( جمهوری خلق چین) یک کشور مستقل در شرق آسیاست و با جمعیت بیش از 1.381.000.000 پرجمعیت ترین ایالت در جهان است. چین یکی از گهواره های تمدن است.

برج کانتون گوانجو، از بلندترین ساختمان ها در چین

برج کانتون گوانجو، از بلندترین ساختمان ها در چین

مشاهده

برج کانتون گوانجو، از بلندترین ساختمان ها در چین

گوانجو از شهرهای جنوبی کشور پهناور چین می باشد که بعد از میزبانی بازی های آسیایی در سال 2010 بیش از پیش در میان ایرانیان شناخته شد . مسئولان این شهر برای جلب توجه بیشتر در زمان این بازی ها ، از سال های قبل شروع به تغییر شهر و انجام کارهای زیربنایی نمودند که برج کانتون گوانجو، از بلندترین ساختمان ها در چین ، یکی از این کارهاست که مورد استقبال قرار گفت و در روزهای بعد از افتتاح بازدیدکنندگان بسیاری را به خود دید . برای آشنایی بیشتر با این آسمانخراش با سفر آفرین همراه باشید .

معبد اجدادی خاندان چن در گوانجو

معبد اجدادی خاندان چن در گوانجو

مشاهده

معبد اجدادی خاندان چن در گوانجو

اکثریت افرادی که به گوانجو ، این شهر جنوبی چین ، سفر می کنند هدفشان یا تجارت و کار است و یا تفریح و گردش . این سفر به هر منظوری که باشد با شرکت در تور گوانجو هم می توان به هدف خود رسید و هم از دیدن پیشرفت های چشمگیر در این شهر شگفت زده شد . در گوانجو جاذبه های تاریخی و مدرن در کنار یگدیگر جلوه خاصی دارند و بازدید از آن ها می تواند جذاب باشد . یکی از این مکان ها ، معبد اجدادی خاندان چن در گوانجو (Chen Clan Ancestral Hall) است که در ادامه با این معبد بیشتر آشنا می شویم .