safarafarin
جزیره زیبای هوار در کرواسی

از دیرباز تا اکنون کرواسی با پدیده های طبیعی ، جاذبه های تاریخی و فرهنگی متعدد از محبوب ترین مقاصد گردشگری بوده ولی در سال های اخیر توجه ویژه ای به این کشور شده است و هر روزه بر علاقه مندان آن افزوده می گردد . شما هم اگر قصد سفر به این کشور را دارید بهتر است ابتدا با دیدنی های کرواسی آشنا گردید . یکی از این دیدنی ها ، جزیره زیبای هوار در کرواسی است که با زیبائی های خیره کننده ، سواحل فوق العاده و آب و هوای مطلوب خود را در میان مراکز توریستی مطرح جای داده است .


درباره جزیره هوار کرواسی

جزیره زیبای هوار در کرواسی چهارمین جزیره بزرگ این کشور می باشد که در دریای آدریاتیک در سواحل دالماسی واقع شده و یکی از جذاب ترین مراکز توریستی در اروپا به شمار می آید . هوار با 297 کیلومتر مربع وسعت در بین جزایر براک ، ویز و کوچولا واقع شده و دارای دشت ساحلی حاصلخیز و چشمه های آب شیرین می باشد همچنین دامنه های جزیره هوار کرواسی با جنگل های کاج ، باغ های انگور ، باغ های زیتون ، باغ های میوه و مزارع اسطوخودوس پوشیده شده اند . این جزیره دارای 68 کیلومتر طول و در وسیع ترین قسمت دارای 10.5 کیلومتر عرض می باشد و بالاترین نقطه آن 628 متر ارتفاع دارد طبق سرشماری سال 2001 میلادی این جزیره 11103 نفر جمعیت داشته که 4 امین جزیره پرجمعیت کرواسی بوده است . قرارگیری هوار در مرکز دریای آدریاتیک از این جزیره یک پایگاه مهم تجاری ساخته است و شهر هوار بزرگترین شهر موجود در این جزیره است .تا حدود 11 هزار سال پیش جزیره هوار بخشی از سرزمین اصلی بوده ولی با بالا آمدن سطح آب دریا دره ای که در این منطقه وجود داشت پر از آب شده و به یک کانال آبی تبدیل شده است اکنون فاصله انتهای شرقی هوار تا سرزمین اصلی فقط 6 کیلومتر می باشد و در طول فصل گردشگری قایق های بادبانی زیادی برای جابجایی مسافران در اسکله هوار دیده می شوند . امروزه جزیره زیبای هوار با سواحل فوق العاده ، پوشش گیاهی مدیترانه ای و هوای تازه و بدون هیچ آلودگی یکی از محبوب ترین مراکز توریستی و از بهترین جاذبه های گردشگری کرواسی می باشد و برای رفاه حال مسافران تور کرواسی در آن هتل ها ، رستوران ها ، موزه ها ، گالری ها و کافه های متعددی ساخته شده است .شغل اصلی ساکنان هوار صنعت ماهیگیری و گردشگری است و کشت اسطوخودوس نیز از عمده فعالیت های اقتصادی در این جزیره می باشد از اسطوخودوس برای تهیه روغن های معطر و صابون استفاده می گردد گاهی به دلیل سطح کشت زیاد این گیاه در هوار به آن جزیره اسطوخودوس می گویند .


آب و هوای جزیره زیبای هوار در کرواسی

این جزیره دارای زمستان های معتدل و تابستان هایی گرم همراه با ساعات آفتابی زیاد است به طوری که هوار از پر آفتاب ترین نقاط در اروپا به شمار می آید متوسط درجه حرارت سالانه در این جزیره 16 درجه سانتی گراد و متوسط بارش سالانه 703 میلی متر می باشد و همچنین به طور متوسط در هر روز 7.7 ساعت آفتابی دارد که در مقایسه با شهر دوبرونیک با متوسط 7.2 ، مقدار بیشتری است در مجموع ساعت آفتابی این جزیره در سال را می توان بیش از 2700 ساعت تخمین زد .مقالات مرتبط
 کرواسی

کرواسی

مشاهده

کرواسی

اطلاعات عمومی

پولا آرنا در کرواسی

پولا آرنا در کرواسی

مشاهده

پولا آرنا در کرواسی

مردمان مهربان و خونگرم ، طبیعت خیره کننده ، جزایر متنوع ، سواحل زیبا ، جاذبه های تاریخی ، آب و هوای مساعد ، امکانات گردشگری مناسب و قیمتی مقرون به صرفه از عواملی هستند که سبب شده تا گردشگران زیادی هر ساله تور کرواسی را برای سفر انتخاب کنند . این کشور در منطقه بالکان ، جنوب مرکزی اروپا ، واقع شده و دارای شهرها و جاذبه های تاریخی بسیاری است که قدمت برخی از ان به زمان رومیان باستان برمی گردد یکی از این جاذبه ها پولا آرنا در کرواسی است که از برترین دیدنی های کرواسی به شمار می آید و یک آمفی تئاتر باستانی به جای مانده از قرن یک با معماری رومی می باشد .

پارک ملی کرکا در کرواسی

پارک ملی کرکا در کرواسی

مشاهده

پارک ملی کرکا در کرواسی

پدیده های طبیعی در کرواسی حرف های زیادی برای گفتن دارند و در کنار جاذبه های باستانی ، شهرهای زیبا ، آب و هوای مطلوب و جزایر متنوع از اصلی ترین عوامل جذب گردشگر به این کشور به شمار می آیند . پارک ملی کرکا در کرواسی شهرتی جهانی دارد و از برترین پارک های ملی در دنیا محسوب می گردد در ادامه شما را با این پارک به عنوان یکی از دیدنی های کرواسی آشنا می سازیم .