safarafarin
پنانگ، جزیره ی شگفتی ها

پنانگ، جزیره ی شگفتی هاست. سواحل ماسه ای طلایی، نخل های لاغر و بلند، جنگل های استوایی، حیوانات، پرنده ها و میوه های جورواجورش، همه و همه کنار هم قرار گرفته اند که مروارید مشرق زمین را بسازند.


درباه پنانگ

آب و هوای پنانگ تقریباً تمام سال گرم و مرطوب است و باران هایی دارد که گاهی سه دقیقه طول می کشند و بعضی روزهای زمستان، یک روز کامل!

از فرودگاه پنانگ تا مرکز آن که جورج تاون نام دارد، حدود ٤٥ دقیقه با تاکسی راه است و یک ساعت با اتوبوس های مخصوص فرودگاه. کرایه ی تاکسی در پنانگ خیلی بالا نیست، اما اگر به فکر هزینه های سفرتان هستید، اتوبوس ها همه جا هستند و مسیر هایشان هم در نقشه های داخل ایستگاه ها پیدا می شود.

تپه ی پنانگ، یکی از مشهورترین دیدنی های این جزیره است. سوار بر قطار کابلی شوید و مسیر سرسبز تپه را بالا بروید و از گرما و رطوبت منطقه ی ساحلی به نسیمی خنک و چشم اندازی جادویی برسید: منظره ی زیبای جرج تاون و پل پنانگ که با بیشتر از ١٣ کیلومتر طول، یکی از بلندترین پل های جهان است. صرف چای یا غذایی گیاهی در یکی از کافه های بالای تپه، گشت و گذار در بازارچه ی صنایع چوبی و حصیری، شروع خوبی برای گردش در پنانگ است.

در پنانگ معبدهای گوناگونی وجود دارد، یکی از آن ها که از تپه ی پنانگ هم خیلی فاصله ندارد، معبد که کلاک سی است با معماری ترکیبی که کنده کاری های روی دیوارش کار دست است و بزرگ ترین معبد بودا در جنوب شرقی آسیاست. معبد واچایو مانگکالارم در جنوب هم معبد بزرگی است که مجسمه ی بزرگ طلای بودا را با ٣٣ متر ارتفاع در خود دارد. فراموش نکنید برای وارد شدن به معبدها باید پابرهنه باشید.

پنانگ را به خاطر باغ های شگفت انگیزش، بهشت ماجراجویی می نامند. باغ گیاه شناسی با گونه های متنوع و متفاوت گیاهی و جانوری، مسیرهای مشخصی برای پیاده روی و گردش در جنگل و دوچرخه سواری دارد، یک آبشار کوچک هم این جا هست و باغ هر سال میزبان جشنواره ی بین المللی گل و گیاه است.

می توانید در باغ خزند گان به دیدن مارهای غول پیکر و سوسمارهای اهلی بروید و کنارشان عکس بگیرید؛ البته اگر شجاعت کافی داشته باشید! این عکس ها از آن خاطراتی ست که کم پیش می آید برای کسی اتفاق بیفتد.

باغ کرم های شب تاب با کرم هایی که مثل لکه های نور آبی رنگ لابه لای درختان مانگرو می درخشند هم تماشایی است.

باغ بوتانی هم که همان پارک میمون هاست، میمون های رنگارنگی دارد که آزادانه همه جا می چرخند و رفتار خیلی خوبی هم با توریست ها دارند.

پارک پرندگان پنانگ و پارک پروانه ها هم پُر از پرنده ها و پروانه های مختلفی اند که گر چه امکان لمس کردن شان وجود ندارد، اما برای بچه ها سرگرم کننده و آموزنده هستند.

اگر اهل ورزش های آبی مثل غواصی، شنا، اسکی روی آب و بازی های هیجانی دیگر هستید، باید به شمال جزیره و ساحل باتو فرینیگی بروید.

کافه های ساحلی این جا که از چوب نخل و حصیر ساخته شده اند، آب میوه هایی استوایی می فروشند که علاوه بر مزه، رنگ های هوس انگیزی هم دارند.

در پنانگ، نباید نگران پیداکردن غذای خوب بود، چون اصالت آشپزی و تنوع آن شناخته شده است. ممکن است موقع گشتن توی شهر، رستوران خیلی کوچکی را در کوچه ای پرت ببینید که توسط افراد محلی اداره می شود، اما همین رستوران کوچک و بی نام و نشان، بهترین غذاهای مالزی را سرو کنند. معروف ترین غذای پنانگ، چارکوای توست که غذای محبوب آخرین امپراطور چین بوده: مخلوطی از نودل برنج، ماهی سرخ شده، لوبیا و هرچیزی که دم دست آشپزش باشد؛ بهترینش را هم می توانید در رستوران نسبتاً لوکس چارکوای توی خواهر پیدا کنید.

برای خرید در پنانگ، چند مرکز خرید بزرگ مثل کوئینزبی مال و گارنی پلازا و چندین بازار کوچک محلی وجود دارد.

جمعیت کم این جزیره، نژادها و فرهنگ های مختلفی دارند و همین باعث شده که محصولات هندی، چینی و تایلندی با قیمت های خوبی در این شهر به فروش برسند.

شب های پنانگ، مانند روزهایش زنده و پرماجراست. دیدار از بازار شبانه ی پاسار مالان که به ارزان فروشی معروف است، جشن های هفتگی معبدها و قلعه ی تاریخی کورن والیس با رستوران ها و گالری هایش، از جمله کارهایی ست که باید قبل از برگشتن به هتل انجام دهید.

برای اقامت در پنانگ،از تور های ما استفاده کنید...

برای اطلاع از تور های کوالالامپور _ پنانگ با کارشناسان در سفرآفرین تماس حاصل نمایید.مقالات مرتبط
پنانگ، جزیره ی شگفتی ها

پنانگ، جزیره ی شگفتی ها

مشاهده

پنانگ، جزیره ی شگفتی ها

پنانگ، جزیره ی شگفتی هاست. سواحل ماسه ای طلایی، نخل های لاغر و بلند، جنگل های استوایی، حیوانات، پرنده ها و میوه های جورواجورش، همه و همه کنار هم قرار گرفته اند که مروارید مشرق زمین را بسازند.