safarafarin
مراکش

مراکش در شمال غربی آفریقا قرار دارد و پایتخت آن شهر رباط می باشد.

نام مراکش برگرفته شده از واژه بربر به معنای سرزمین خدا.


بنادر مراکش

مهم‌ترین بندرهای مراکش عبارت‌اند از: کازابلانکا ، طنجه، ناظور، محمدیه، آسفی و اگادیر. مهم‌ترین شهرهای مراکش نیز: رباط (پایتخت سیاسی _ اداری)، کازابلانکا (دارای مرکزیت اقتصادی _ تجاری)، فاس (دارای نوعی مرکزیت مذهبی - فرهنگی)، مراکش (دژ فرهنگ بربر)، طنجه، اگادیر (شهرهای توریستی)، ایفرن، مکناس، وجده، تطوان، محمدیه، قنیطره (کنیترا) هستند.


کازابلانکا

کازابلانکا" یا "سرای سفید" که به عربی "دار البیضاء" هم گفته می‌شود، به عروس شهرهای آفریقا شهرت دارد و دیدنی‌های بسیاری را در خود نهفته دارد.


آب و هوا

مراکش دارای آب و هوایی معتدل و بارانی است.شمال این کشور دارای آب و هوای مدیترانه ای و مناطق غربی و شمال غرب آن متاثر از آب و هوای اقیانوس اطلس است و مناطق جنوبی دارای آب و هوای گرم وبیابانی است.


جمعیت ، دین ، زبان

جمعیت مراکش حدود 31 میلیون نفر است .

دین رسمی این کشور اسلام می باشد و واحد پولشان درهم است.

زبان رسمی مردم مراکش آمازیغی و عربی است.


جاذبه های گردشگری

از جاذبه های گردشگری مراکش می توان : قصر باهیه ،مسجد کتبیه ، بیابان و تپه های شنی ، باغ ماژورِل ،بازارها ، مدرسه علی بن یوسف ، قصر البدیع، مقبره های سعدیان ،باغ های مناره ،گذرگاه کوهستانی تیزی نتیشکه نام برد.


فرودگاه

فرودگاه منارادر شهر مراکش قرار دارد و در ارتفاع ۴۷۱ متری از سطح دریا واقع شده‌استمقالات مرتبط
تونس

تونس

مشاهده

تونس

تونس کشوری در شمال آفریقا و جنوب دریای مدیترانه است که از غرب با الجزایر و از شرق و جنوب با لیبی هم‌مرز است. پایتخت این کشور شهر تونس است. تونس شمالی‌ترین کشور قارهٔ آفریقاست. تونس زیبا و شگفت انگیز است.و با توجه به تاثیر مطلوب دریای مدیترانه و ارتفاع کوه‌های شمالی از آب و هوای معتدل دریایی برخوردار می‌باشد و خوش آب وهواترین کشور شمال آفریقاست. شهر تونس در منطقه‌ی جلگه‌ای شرق و شمال شرقی این کشور در انتهای خلیج تونس قرار گرفته و از آب و هوای بسیار معتدل برخوردار است.