safarafarin
جاذبه های زیبای باتومی گرجستان

باتومی شهرستانی ساحلی واقع در گرجستان است و یکی از مناطق محبوب برای مردم محلی و همچنین گردشگران در فصول گرم و تابستانی به شمار می اید.باتومی جدا از دریای سیاه ، تفریگاههای جالب توجه و سرگرم کننده ی دیگری نیز دارد که سفرافرین قصد دارد به 5 مکان جالب توجه باتومی گرجستان اشاره نماید.


میدان پیازا

میدان پیازا یکی از زیباترین میادین باتومی گرجستان به شمار می آید.در ساخت این مجموعه از موزاییک های شگفت انگیزاستفاده شده و دیواره های از جنس شیشه های با رنگ آمیزی اسپرت تزیین شده.

شما به راحتی می توانید شبی زیبا و دل انگیز را با گوش دادن به موسیقی زنده ونوشدنی های سنتی گرجستان و تماشای ستارگان تجربه کنید.


بلوار باتومی

بلوار باتومی، نمادی از شهرستان ساحلی باتومی گرجستان می باشد. ساخت این بلوار از سال 1881 آغاز شده و در طی گذر زمان دستخوش تغییرات بسیاری شده.در حال حاضر این بلوار 7 کیلو متر طول دارد که میتوان در این مسیر با استفاده از دوچرخه و یا قدم زدن از تماشای خیره کننده دریای سیاه لذت برد.

علاوه بر این در سرتا سر مسیر این بلوار پر است تاز کافه ها، باشگاه ها و خانه های ییلاقی که می توانند جای جالبی برای تمامی گردشگران باتومی به شمار بیاید.


باغ گیاه شناسی باتومی

باغ گیاه شناسی باتومی در 9 کیلومتری شمال شهر باتومی قرار دارد . این باغ یکی از بزرگترین گیاهشناسی در اتحادیه جماهیر شوروی سابق به شمار میاید.

در حال حاضر این باغ شامل 8 بخش طبقه بندی شده دکوراسیون گل ها و گیاهان است که این طبقه بندی ها تشکیل شده از:

گلهای استوایی، شرق آسیایی، نیوزیلندی، آمریکای جنوبی،هیمالیایی، مکزیکی، استرالیایی و دریای دیترانه...

این مجموعه شامل 2037 واحد طبقه بندی گیاهان می باشد


روستای جوچو

روستای جوچو واقع در15 کیلومتری باتومی گرجستان است.روستایی با پوشش گیاهان گرمسیری و فضایی دلچسب و آرام یکی از جاذبه های اصلی توریستی این روستا رستورانی چوبی در بین گیاهانی گرمسیری که با غذاهای عالی سنتی از شما پذیرایی می کندو برای شما فضایی دل چسب و به یادماندنی را فراهم میکند


آبشار MAHUNTSETI

این آبشار باور نکردنی واقع در شهر "کدا" نزدیک به باتومی است. این آبشار زیبا که بیش از 50 متر ارتفاع دارد سرشار از مناظر بی نظیر و مکان های چشم نواز است که علاوه بر جذب گردشگران متعدد جای مناسبی برای پیک نیک نیز به حساب می آید.مقالات مرتبط
آشنایی با جاذبه های گرجستان

آشنایی با جاذبه های گرجستان

مشاهده

آشنایی با جاذبه های گرجستان

گُرجِستان (با نام بین‌المللی "Georgia") کشوری است در قفقاز که بین دریای خزر و دریای سیاه قرار گرفته است. جاذبه های گرجستان عبارت اند از:

گرجستان هنرمند...

گرجستان هنرمند...

مشاهده

گرجستان هنرمند...

توسعه و تکامل گرجستان در اوج شکوفا شدن...

لذت خرید در گرجستان

لذت خرید در گرجستان

مشاهده

لذت خرید در گرجستان

خرید یکی از لذت بخش ترین قسمت های هر سفری ست