جاذبه های تایلند-بانکوک

بانکوک پایتخت تایلند هر ساله پذیرای تعداد بسیار زیادی از مسافران یا تجاری می باشد که برای استراحت , تفریح ,گردش و یا تجارت به این شهر و کشورمی آیند.


بانکوک

بانکوک پایتخت تایلند هر ساله پذیرای تعداد بسیار زیادی از مسافران یا تجاری می باشد که برای استراحت , تفریح ,گردش و یا تجارت به این شهر و کشورمی آیند.

در بانکوک به همین مناسبت طیف وسیعی از هتلها رستورانها و مراکز گردشی و تفریحی وجود دارند که با قیمتهای متفاوت و عموما ارزان بهترین سرویسها را به مسافران خود ارائه می کنند.

به همین دلیل کشور تایلندو به طور اخص شهر بانکوک در سالهای اخیر رشد بسیار زیادی را داشته است به طوری که به یکی از قطبهای گردشگری شرق آسیا تبدیل شده است و مردم تایلند در معرفی جاذبه های دیدنی و گردشگری خود ونیز هنر مهمان نوازی خود به مردم دنیا سهم به سزایی داشته اند.

در شهر بانکوک دیدنیهای بسیار زیادی برای دیدن و استفاده کردن از آنها وجود دارد


معابد بانکوک

معبد بودای خوابیده

Wat Pho یکی از دیدنی ترین مکان های توریستی دنیا است. گردشگران برای دیدن مجسمه بودا به این معبد قدیمی و تاریخی می روند. در این معبد بیش از یکهزار مجسمه بودا وجود دارد و بزرگ ترین آنها مجسمه بودای خوابیده است که حدود 46 متر طول و 15 متر ارتفاع دارد. این مجسمه وجه تمایز اصلی معبد وات فو و برای نمایش سلوک بودا به نیروانا ساخته شده است. چشم ها و پاهای این مجسمه با مروارید تزئین شده اند. همچنین روی پاها 108 ویژگی فاخر بودا حک شده است. این حکاکی های مرواریدی روی طلا، جذابیت اصلی این مجسمه غول پیکر را رقم زده اند و هر ساله گردشگران فراوانی را از نقاط مختلف دنیا به آنجا می کشاند.

شاید جالب باشد بدانید، هدف ممتاز آیین بودا و آخرین مرحله سلوک آنها، رسیدن به آرامش کامل و آگاهی و به اصطلاح نیرواناست. نیروانا، عبور انسان از خشم و جهل و وابستگی و رسیدن به فرزانگی است.

معبد سوتات و تاب غول آسا

معبد Suthat هزاران سال پیش ساخته شده و جزو 6 معبد برتر کشور تایلند است. این معبد برای مجسمه های طلایی و برنزی بودا در داخل و بیرون آن، طراحی جالب سقف، سبک معماری، نقاشی های دیواری بسیار عظیم و مجسمه های برنزی سربازان چینی که در حیاط هستند، مشهور است. یکی از غول پیکرترین مجسمه های بودا که از جنس طلاست و حدود 21 متر طول دارد نیز در این معبد نگهداری مس شود.

تاب غول آسا نیز در نزدیکی معبد سوتات قرار دارد. در جشنواره 7 روزه که تا سال 1923 میلادی ادامه داشت، مردان بانکوکی سوار بر تاب غول‌آسا برای قاپیدن کیسه ای پر از نقره با هم رقابت می کردند.

معبد راتچابورانا

معبد راتچابورانا وات یکی از معروف ترین معابد بانکوک است و ارزش تاریخی بالایی دارد. این معبد نشان دهنده فرهنگ و سنت های قدیمی تایلند است. بنای این معبد بسیار قدیمی و کهنه است اما همچنان شکوه و جلال خود را حفظ کرده و گذشت زمان چیزی از ارزش و زیبایی آن کم نکرده است.

معبد طلائی

معبد طلائی همیشه محلی برای بازدید خود تایلندی ها و گردشگرانی است که از کشورهای مختلف جهان به بانکوک سفر می کنند. یکی از جاذبه های اصلی این معبد، مجسمه طلایی بسیار بزرگ بوداست که روی تختی به حالت چهارزانو نشسته است.

معبد اینتراراوان

گفته می شود این معبد ساده و برای مردم عادی ساخته شده است. البته این معمولی بودن شامل همه جنبه ها و بخش های معبد نیست. معماری عجیب و غیرعادی ساختمان معبد اینتراراوان، آن رابه یکی از جاذبه های شهر بانکوک برای بازدید تبدیل کرده است. این معبد نه تنها نشانگر معماری فرهنگی و سنتی است، بلکه نشان دهنده اعتقاد قوی و عمیق مردم و اعتماد آنها به بودای اعظم نیز هست.

معبد مرمرین

معبد مرمرین همان طور که از نامش پیداست از مرمر سفید ساخته شده است و این مساله باعث جذب گردشگران فراوانی به این منطقه شده است.

ورودی این معبد یکی از جذابیت های اصلی آن است. دسترسی به درب ساختمان از راه هایی است که از خیابان منشا می گیرند و مسیری باریک که پوشیده از سنگفرش و چمن است را طی می کنند تا به درب برسند. در این معبد بیش از 50 مجسمه بودا وجود که هر کدام ظرافت و زیبایی ویژه ای دارند

معبد شاتات

معبد شاتات هزاران سال است که در این شهر قرار دارد و افراد بسیاری را به خود جلب می کند. این معبد مملو از تصاویر بودا، تابلوهای نقاشی مختلف و ساختمان های بلند است. شاتات به دلیل سقف زیبا، نقاشی های دیواری با شکوه، مجسمه بزرگ و طلایی بودا و دیگر مجسمه های غول پیکر مشهور است.

معبد آرون

معبد آرون که با عنوان معبد سپیده دم نیز شناخته می شود، یکی از مناطق مسحور کننده در شهر بانکوک است. این معبد با برج های بلند و حیاط بزرگ، بدون شک یکی از دیدنی ترن مکان های بانکوک است.

به این دلیل به آن معبد سپیده دم می گویند که نخستین جایی در تانبوراست که نور سپیده دم به آن می تابد. مجسمه بودای زمردی قبل از برده شدن به کاخ بزرگ در اینجا قرار داشت. این معبد حتی بعد از انتقال مجسمه بودای زمردی نیز احترام و جذابیت خود را حفظ کرده است.

معبد آرون در غرب رودخانه بانکوک قرار گرفته است .

معبد بودای زمردین و گراند پالاس

کاخ بزرگ و معبد بودای زمردین که در این کاخ قرار دارد، از جذابیت های اصلی شهر بانکوک هستند.

در معبد بودای زمردین می توان به خوبی فرهنگ و تعلیمات بودا را با همه وجود احساس کرد. کاخ بزرگ یا گراند پالاس بانکوک، همان طور که از نامش پیداست بسیار بزرگ است و مساحت وسیعی را به خود اختصاص داده است. معبد بودای زمردین نیز در فضای کاخ بزرگ قرار دارد.

در معبد بودای زمردین یکی از مجسمه های بسیار مقدس بودا قرار دارد. این مجسمه به رنگ سبز یشمی است و لباسی طلایی به تن دارد. مجسمه بودا در این معبد به حالت مدیتیشن نشسته است و حدود 45 سانتی متر ارتفاع دارد.

معبد راجانادا

معبد راجانادا از جمله مکان های گردشگری شهر فرشتگان به شمار می رود. در بازار بودایی های این معبد، انواع جادو، طلسم و معجون عشق را می توان پیدا کرد. سنگ های جادویی نه تنها به شکل مجسمه بودا که حتی با اشکالی از راهب های تایلندی و خدایان هندی نیز وجود دارند. در کنار این سنگ و طلسم ها، مجسمه های بودا نیز فروخته می شود.

این معبد جزو معابد غیرمعمول شهر بانکوک به شمار می رود. مناره مخروطی که در بالای سقف این معبد 5 طبقه قرار دارد به جای استفاده از آهن های طلایی از آهن سیاه ساخته شده است. از بالا که به ساختمان راجانادا نگاه می کنید، نمای بسیار زیبایی دارد.


موزه های بانکوک

موزه ملی

در این موزه بازدیدکنندگان دید شفافی به فرهنگ این کشور پیدا کنند. از بخش های دیدنی این موزه می شود به کلکسیون هنرهای مختلف عهد سوخوتای و یا عبادتگاه Buddhaisawan اشاره کرد.

خانه جیم تامپسون (Jim Thompson House)

در اوایل قرن بیستم بود که یک فرد آمریکایی به اسم جیم تامپسون صعنت ابریشم تایلند را زنده کرد و انقلابی درآن بوجود آورد، گرچه ناپدید شدن مرموز او در سال 1967 که هنوز دلیلش مشخص نشده است سوال های زیادی به وجود آورده است. خانه ساخته شده از چوب ساج به شیوه تایلندی او امروزه در معرض بازدید عموم قرار گرفته است و دارای اتاق های فراوانی است که همگی با کلکسیون های هنری مختلف از کشورهای تایلند، کمبوجیه، چین و برمه تزیین شده اند.

موزه سیام

اجازه ندهید معماری نئوکلاسیک این موزه شما را گول بزند چون این موزه دارای معماری مدرن خانه تاریخچه فرهنگی تایلند به شمار میرود که می تواند هر فردی را شگفت زده کند. اگر در این موزه از شما خواسته شد که به درون یک یخچال پا بگذارید شگفت زده نشوید !

کاخ سوآن پاکاد

این موزه قبلا به عنوان اقامت گاه اعضای خاندان سلطنتی استفاده می شود ولی امروزه این خانه های سنتی تایلندی حاوی مجموعه های هنری نفیسی در بانگکوک به شمار می روند. این موزه چیزی بیشتر از نقاشی و کنده کاری های روی دیوار نشان می دهد چون دارای چیزهای قدیمی و بسیار عتقیه ای است که در کمتر محلی نظیر آن ها را مشاهده می کنید از جمله آلات موسیقی قدیمی، انواع سلاح های باستانی و ظروف شیشه ای که همگی شما را با زندگی خاندان سلطنتی آشنا می کنند.

عمارت ویمانمک

این عمارت در مرکز پارک Dusit ساخته شده از چوب ساج قرار دارد، یک بنای شگفت انگیز که در ابتدا به منظور محلی برای استراحت شاه در سال 1868 ساخته شده بود و بعدا به عنوان خانه اولیه شاه رامای پنجم مورد استفاده قرار گرفت. تورهای راهنمای انگلیسی زبانی که در این مکان هر 30 دقیقه یکبار تردد میکنند زوایای شخصی خانواده سلطنتی را برای شما بازگو میکنند.


دیگر جاذبه های بانکوک

کاخ پادشاهی بانکوک

کاخ بزرگ مجموعه‌ای از ساختمانهای سلطنتی، در بانکوک که از قرن هجدهم میلادی تا کنون، محل اقامت رسمی پادشاهان آن کشور بوده‌است. ساخت این مجموعه ساختمانی، از سال ۱۷۸۲ میلادی، آغاز شده و بطور مداوم، گسترش یافته‌است.

هنگامی که پادشاه رامای اول، بانکوک را به پایتختی برگزید، تصمیم به بنای کاخی نوین، به عنوان مرکز دولت و محل اقامت خویش نمود. بدین ترتیب، ساخت و ساز برجی زرین، در روز ششم ماه می در سال ۱۷۸۲ میلادی، آغاز گشت. در ابتدا، کاخی که شامل چندین ساختمان چوبی در چهار گوشه دیوار دفاعی، به طول ۱۹۰۰ متر بود، با مساحتی، افزون بر ۲۱۸۴۰۰ متر مربع، بنا شد. اندکی پس از آن بود که وی، دستور بنای معبد بودای زمردین را به عنوان معبد سلطنتی، صادر کرد.

رودخانه گوای

رودخانه کوای که به دلیل پل روی آن شهرت جهانی دارد واقع در ۱۳۰ کیلومتری غرب بانکوک میباشدو اما شهرت این پل به آن جهت است که در زمان جنگ جهانی دوم، نزدیک به ۱۶ هزار اسیر جنگی نیروی متحدان به هنگام ساخت « خط آهن مرگ » بر روی این پل، جان خودرا از دست دادند.

فیلمی هم با نام " پل رودخانه گوای" ساخت شده است که بسیاری از مردم ایران ممکن است این فیلم را دیده باشند اما کمتر کسی می داند که این فیلم در تایلند ساخته شده است.رودخانه کوای در شهر "کانچانا بوری" در غرب بانکوک قرار دارد. هنرپیشگان برجسته‌ای همچون ویلیام هولدن، الک گینس و جک هاوکینز در این فیلم بازی کرده‌اند.

پارک ملکه سیرکیک

پارک ملکه سیرکیت بانکوک به مناسبت شصتمین سالروز تولد ملکه ساخته شده و بسیار زیبا و مکانی آرامش بخش است. دارای استخری بزرگ با 3 فواره می باشد و مجموعه ای زیبا از درختان تایلند و دیگر کشورها را دارد.

پارک با امکانات ورزشی مانند زمین تنیس، استخر شنا، زمین فوتبال و امکانات رفاهی دیگر است وانواع خاصی از گیاهان و نیلوفر آبی در این پارک قرار دارد.

پارک سلطنتی رامای نهم

در سال 1987 و برای بزرگداشت شصتمین سال تولد پادشاه بومیبول آدولیادج افتتاح شد.این پارک زیبا به محلی برای تحقیقات گلکاری و گیاه شناسی به کار می رود. و دارای یک موزه است که زندگی پادشاه را به نمایش در می اورد . این محل فضایی سبز به مساحت 80 هکتار دارد. و همچنین دارای دریاچه زیبا و بزرگی می باشد.در تور تایلند ما شرکت کنید تا مسافرتی خاطره انگیز را برای شما فراهم کنیم.

هر ساله در این باغ جشنواره های سالانه گل برگزار می شود. که انواع و اقسام گل های زیبا و نایاب در این جشنواره به نمایش در می آیند. قدم زدن در این باغ و دیدن گل های مختلف بسیار لذت بخش است. دریاچه با قو اردک و همچنین قایق پدالی برای تفریح وجود دارد.

مزرعه تمساح تایلند

مزرعه تمساح ها در 30KM بانکوک تایلند واقع شده است و در حدود 60.000 تمساح از 28 گونه مختلف را دراراست. حیوانات دیگری مثل فیل، میمون، شیر و مار نیز در این مزرعه وجود دارند . موزه دایناسورها هم که شامل گونه های متنوع دایناسورها و اسکلت های آنها است در این مکان قرار دارد. هر روزه نمایش های متنوعی همچون کشتی با تمساح ها و حرکات آکروباتیک فیل ها در این مجموعه اجرا می شود.

دنیای وحش سافاری در بانکوک

در بخش پایانی این تور گردشگری ، سوار ون یا اتوبوس می شوید و در دل دنیای حیات وحش آزاد حرکت می کنیم و به تماشای حیواناتی که آزادانه زندگی می کنند می نشینیم . در حقیقت سافاری ورد در اکثر جاهای دنیا به همین صورت است که تماشاگرن در قفس هستند ( اتوبوس ، ماشین ) و حیوانات آزادانه در حیات وحش طبیعی زندگی می کنند . اما این سافاری ورد مجموعه کاملی از شوهای مختلف است که در این باغ وحش به نمایش گذاشته می شود.

بازار شناور

مکانی است که در آن محصولات‌، اغلب میوه‌ها ،سبزیجات و غذاهای پخته شده تایلندی روی قایق فروخته می‌شوند. مشهور‌ترین بازار شناور، بازار domnoen saduak است که در راچا بوری‌، ۸۰ کیلومتری جنوب غربی بانکوک واقع است.

بر روی کانال آب که در سال ۱۸۶۸ به دستور پادشاه رامای چهارم برای سهولت در سفرهای آبی بین شهری ساخته شده است، محلی بسیار جذاب برای گردشگران است.مقالات مرتبط