safarafarin
جاذبه هایی که در تفلیس نباید از دست داد

تفلیس پایتخت گرجستان سالانه میزبان گردشگران بسیاری از سراسر جهان می باشد که برای بازدید از دیدنی های جذابش به این شهر سفر می کنند . مهمان نوازی و خونگرمی مردمان این شهر زبانزد است و شما با سفر به تفلیس می توانید امیزه ای جالب از فرهنگ های مختلف را ببینید وجود مجسمه های هنری زیبا ، دریاچه ها و چشمه های آب گرم ، موزه های مختلف ، پارک های فوق العاده ، کلیساهای بزرگ و کوچک و امکانات متنوع تفریحی سبب شده تا این شهر به یکی از مقاصد گردشگری تبدیل گردد . در ادامه چند تا از جاذبه هایی که در تفلیس نباید از دست داد معرفی می گردد .


نارین قلعه تفلیس

نارین قلعه یا ناریکالا یکی از جذاب ترین دیدنی های تفلیس می باشد که در قرن چهارم میلادی بنا نهاده شده و با قرار گرفتن بر روی تپه کالا مشرف به شهر تفلیس و رود کورا می باشد . این قلعه به دست فرمانروایان ادوارمختلف گسترش یافته و موقعیت مکانی آن بین حمام های گوگردی و باغ بوتانیک تفلیس می باشد . بنایی که اکنون گردشگران از آن بازدید می کنند بین قرون 16 و 17 میلادی تجدید بنا شده است که در سال 1827 بدلیل زلزله قسمت اصلی دیواره های قلعه آسیب دید .


کلیسای جامع تثلیث تفلیس

معماری سنتی گرجی همراه با عناصری از معماری دوران بیزانس در کلیسای جامع تثلیث خودنمایی می کنند و ارتفاع 97 متری این بنا سبب شده تا از فاصله های دور نیز قابل مشاهده باشد . این کلیسا با ظرفیت 15000 نفر بزرگ ترین کلیسای ارتدوکس در جهان است و شامل 9 سالن کلیسای کوچکتر می باشد گنبد مخروطی شکل این کلیسا از جنس طلا است و روی آن صلیبی بلند به ارتفاع ۷٫۵ متر تعبیه شده است .


پارک کوه مقدس تفلیس

یکی دیگر از جاذبه هایی که در تفلیس نباید از دست داد ، پارک کوه مقدس است که با ارتفاع 800 متری از سطح دریا در فاصله 7.5 کیلومتری مرکز شهر واقع شده و با حدود 60 وسیله سرگرمی و بازی شامل قسمت های کودکان ، خانوادگی ، دهکده بازی ها و تجهیزات ویژه می باشد مراجعه کنندگان برای رسیدن به این پارک می توانند از تاکسی ، تله کابین و یا قطار ریلی مخصوص پارک استفاده نمایند .


مجسمه مادر تفلیس

مجسمه مادر گرجستان با ارتفاعی 20 متری از جنس آلومینیوم ساخته شده و با قرارگیری در فراز تپه های سولولاکی از تمام بخش های شهر قابل رویت می باشد . همزمان با 1500 سالگی تفلیس در سال 1958 ، این مجسمه به شکل بانویی گرجی با لباس محلی ساخته شده که در دست راست او شمشیری به معنی سلحشوری و تهدید دشمن ها و در دست چپ نیز کاسه ای به نشانه مهمان نوازی و استقبال از دوستان قرار دارد .


پل صلح تفلیس

پل صلح یکی از پل هایی است که بر روی رودخانه کورا ساخته شده و با طولی 150 متری دو بافت قدیم و جدید تفلیس را به یکدیگر متصل می کند . این پل توسط یک طراح ایتالیائی در سال 2010 ساخته شده و با نورپردازی های مختلفی که بر روی آن انجام شده در شب زیبائی خیره کننده ای دارد . بازدید کنندگان با قرار گرفتن بر روی پل صلح می توانند مجسمه کارتلیس ددا ، کلیسای جامع سامبا ، محل اقامت نخست وزیر ، کلیسای ناریکالا و چرخ و فلک تفلیس را نظاره گر باشند .


محله حمام های قدیمی تفلیس

یکی دیگر از جاذبه هایی که در تفلیس نباید از دست داد محله حمام های قدیمی است که به دلیل وجود چشمه های آب گرم طبیعی در قسمت راست رودخانه کورا ساخته شده و از برترین جاذبه های گردشگری تفلیس به شمار می آید . حمام هایی که در این منطقه به جای مانده اند علاوه بر درمان برای تفرج و برگزاری جشن ها نیز مورد استفاده قرار می گرفته اند و همچنین وجود معماری ایرانی بر جذابیت ان افزوده است .مقالات مرتبط
آشنایی با جاذبه های گرجستان

آشنایی با جاذبه های گرجستان

مشاهده

آشنایی با جاذبه های گرجستان

گُرجِستان (با نام بین‌المللی "Georgia") کشوری است در قفقاز که بین دریای خزر و دریای سیاه قرار گرفته است. جاذبه های گرجستان عبارت اند از:

جاذبه های زیبای باتومی گرجستان

جاذبه های زیبای باتومی گرجستان

مشاهده

جاذبه های زیبای باتومی گرجستان

باتومی شهرستانی ساحلی واقع در گرجستان است و یکی از مناطق محبوب برای مردم محلی و همچنین گردشگران در فصول گرم و تابستانی به شمار می اید.باتومی جدا از دریای سیاه ، تفریگاههای جالب توجه و سرگرم کننده ی دیگری نیز دارد که سفرافرین قصد دارد به 5 مکان جالب توجه باتومی گرجستان اشاره نماید.

تورهای مرتبط