safarafarin
مسکو

شهر مسکو پایتخت و قلب روسیه به شمار می رود. مسکو همچنین یکی از بزرگترین شهرهای فرهنگی هنری در سراسر دنیا است که گردشگران زیادی اشتیاق فراوان به سفر به آنجا از خود نشان می دهند.


شرایط آب و هوایی

آب و هوای مسکو معتدل قاره ای است و فصل های مسکو بسیار مشخص هستند. در طول فصل زمستان، برف، شهر مسکو را سفیدپوش می کند و گیاهان سبز در بهار و تابستان ، پارک ها و باغ های شهر مسکو را رنگ آمیزی می نمایند و در پاییز، برگ های طلایی، زینت بخش آن می باشد.


دیدنی ها

کاخ کرملین

قدیمی ترین بخش مسکو کاخ کرملین ، متعلق به سال1147 می باشد. این مجموعه متشکل از گنبد های طلایی، کلیسا ها، موزه ها، منازل، سالن اجتماعات و ادارات و بناهای تاریخی می باشد. کلیسای انونسی یشن که دیوار هایش با نقاشی های زیبا طراحی شده برای استفاده خصوصی خانواده سلطنتی به کار میرفته. این کاخ مجموعه ای از قدیمی ترین گنجینه ها از جمله اسلحه خانه ، تخت پوشیده از الماس و تخم مرغ های عید پاک که با الماس تزئین شده اند را در خود جای داده است.

کلیسای سنت باسیل

هیچ بنایی به اندازه گنبد های پیازی شکل و رنگارنگ کلیسای سنت بازیل مسکو نمی تواند نماد مسکو محسوب شود. این معماری بی نظیر یکی از خارق العاده ترین بناهای روی کره زمین است و شامل مجموعه ای سورئال از طاق ها و برجک هاست که در انتها به گنبدهای زیبا ختم میشوند. این کلیسای زیبا در دهه 1550 ساخته شد. در افسانه ها آمده که پس از اتمام بنا، سزار دستور داد چشمان معمار این بنا، پوستنیک یاکلووف راکور کنند تا دیگر نتواند بنایی به این زیبایی طراحی کند. نمای بیرونی کلیسا به اندازه کافی حیرت انگیز است اما با ورود به داخل بنا زیباترین نقاشی های دیواری مذهبی روسیه را خواهید دید. در داخل هر کدام از 9 برج این کلیسا یک کلیسای کوچک قرار دارد.

متروی مسکو و موزه مترو

متروی مسکو یکی از جاذبه های گردشگری و نسبتا تاریخی روسیه است. این مترو روزانه 8میلیون مسافر را جابجا میکند. بسیاری از ایستگاه های مجلل این مترو با آثار هنری، شیشه کاری های منقوش از سقف تا کف، موزاییک ها، مجسمه ها، نقاشی های دیواری و همچنین فانوس ها و لوستر های زیبا با شیشه های درخشان پوشیده شده اند.

میدان سرخ

میدان سرخ با برجهای رنگارنگش یکی از مهمترین جاذبه های توریستی مسکو محسوب میشود. مهمترین دلیل خواندن این میدان به نام میدان سرخ، آجرهای قرمز رنگی است که کف آن را فرش کرده اند. این میدان که میدان زیبا نیز خوانده میشود با 700 متر طول، در بر گیرنده معروف ترین بناهای روسیه همچون کرملین، کلیسای سنت باسیل و مرکز خرید گام است


مراکز خرید

اگرچه مسکو در سال 2011 از نظر گرانی دومین شهر گران دنیا معرفی شد اما آنقدر زیبای دارد که دیدنش به همه گرانی هایش می ارزد.


حمل و نقل عمومی مسکو

مسکو دارای ۵ فرودگاه به نامهای فرودگاه بین‌المللی شرمتیوو، فرودگاه بین‌المللی دومودِدوو، فرودگاه بیکوو، فرودگاه بین‌المللی اوستافیوو و فرودگاه بین‌المللی ونوکوو است. فرودگاه بین‌المللی شرمتیوو بیشترین تعدا مسافر خارجی را پذیراست و ۶۰٪ کل مسافران کشورهای خارجی از این فرودگاه وارد مسکو می‌شوند.

حمل ونقل عمومي در مسكو ارزان مي باشد و مي توان از مترو،‌ تراموا، اتوبوس و تاكسي استفاده نمود. با توجه به ارزان بودن مترو نسبت به ساير وسايل، واگنهاي مترو در ساعت شلوغي پر ازدحام ميگردند. ايستگاههاي مترو مسكو در زمره زيباترين ايستگاههاي مترو جهان مي باشند.مقالات مرتبط