safarafarin
تیان آن من میدانی کهن در مرکز پکن

پکن با قدمتی هزاران ساله در طی بیشتر ادوار امپراتوری نقش مرکزیت داشته و مقر حکومتی سلسله های مختلف بوده است . این شهر با دیدنی های تاریخی خود در جهان زبانزد است و گردشگران تور چین برای دیدن این شهر علاقه زیادی از خود نشان می دهند تیان آن من میدانی کهن در مرکز پکن است که فوق العاده جذاب بوده و بازدید از ان و ساختمان های اطرافش زمان زیادی می طلبد در ادامه شما را با این میدان وسیع و بزرگ آشنا می سازیم .


درباره میدان تیان آن من پکن

تیان آن من میدانی کهن در مرکز پکن است که با گستره ای وسیع و تزئیناتی جذاب ، توسط دیدنی های جالب احاطه شده و دور تا دور ان را ساختمان هایی با معماری منحصر به فرد پوشانده اند . میدان تیان آن من پکن زمینی به وسعت 440 هزار متر مربع را به خود اختصاص داده و از این حیث بزرگترین میدان جهان لقب گرفته است این میدان به شکل مستطیل با ابعاد 880 متر در 500 متر ساخته شده و به دلیل اینکه استارت ساخت ان با بنا نهادن دروازه آرامش بهشتی در سال 1415 میلادی در زمان سلسله مینگ زده شد به یک میدان تاریخی تبدیل شده و با افزودن بناها و یابودهای مختلف و همچنین گسترش دادن وسعت ان در سال های بعد از برترین جاذبه های گردشگری چین محسوب می گردد . ميدان تيان آن من چین با قدمتی حدود 6 قرن اتفاقات متعددی را از سر گذرانده که از مهمترین ان ها می توان به برگزاری جشن های حاکمان ، اشغال این کشور در طول جنگ های جهانی اول و دوم توسط دولت ژاپن ، جنگ های داخلی ، شورش های مردمی ، اعلام رسمیت جمهوری خلق چین ، اعلام انقلاب فرهنگی ، جشن سال نو چینی در هر سال ، مراسم ازدواج حکام و تظاهرات دانشجوئی اشاره نمود . اين ميدان همه روزه با گلهای زيبا و تازه تزئین می گردد که اين امر بر جذابيت اين محل می افزاید . برای دسترسی به این میدان که از جاذبه های گردشگرری پکن می باشد علاقه مندان می توانند یا از مترو استفاده کنند و در شرق یا غرب میدان پیاده شوند و یا اینکه از اتوبوس بهره ببرند اکثر گردشگرانی که با تور پکن همراه می شوند بازدید از میدان تیان آن من را در برنامه خود قرار می دهند .


دیدنی های جذاب در اضلاع میدان تیان آن من پکن

همانگونه که بیان شد تیان آن من میدانی کهن در مرکز پکن است که در هر کدام از اضلاعش بناهای متفاوتی تعبیه شده است به طوری که در ضلع شمالی آن دروازه آرامش بهشتی واقع شده که ورودی اصلی به شهر ممنوعه پکن می باشد در بالای این دروازه عکسی بزرگ از مائو تسه دونگ موسس جمهوری خلق چين خودنمايی می كند دروازه دیگری به شکل برج دیدبانی در ضلع جنوبی میدان برای محافظت از شهر ممنوعه ساخته شده و در ضلع جنوب شرقی ميدان ، موزه راه آهن واقع شده است . موزه تاريخ چين و موزه انقلاب چين با آثاری دیدنی و باستانی در ضلع شرقی میدان تیان آن من قرار گرفته اند و آثاری نفیس را در معرض دید مراجعه کنندگان قرار می دهند ضلع غربی به کنگره خلق چین اختصاص دارد و بنای یادبود قهرمانان چین و مقبره مائو نیز که خود از دیدنی های پکن می باشند در قسمت مرکزی میدان تعبیه شده اند .مقالات مرتبط
بلندترین و مرتفع‌ترین پل شیشه‌ای جهان در چین

بلندترین و مرتفع‌ترین پل شیشه‌ای جهان در چین

مشاهده
پکن(چین)

پکن(چین)

مشاهده

پکن(چین)

پکن پایتخت کشور پهناور چین و مرکز سیاسی اقتصادی و فرهنگی آن می باشد.پکن بعد از شانگهای دومین شهر بزرگ چین است.

شهر ممنوعه(چین)

شهر ممنوعه(چین)

مشاهده

شهر ممنوعه(چین)

شهرممنوعه چین مجموعهای از کاخ های سلطنتی امپراطوری چین است که ساخت آن در سال 1406 در پکن آغاز شد و حدود 14 سال طول کشید.

معبد آسمان در پکن

معبد آسمان در پکن

مشاهده

معبد آسمان در پکن

چین کشوری است مملو از راز و رمزهای اعجاب آور ، مراسمات سنتی و هنرهای بومی . دوستداران فرهنگ و تاریخ کهن تمایل دارند برای یک بار هم که شده با تور چین همراه گردند و به این کشور استثنائی سفر کنند و زیبائی های ان را ببینند و لذت های ناب را تجربه کنند . در میان شهرهای چین ، پکن بیشترین جاذبه های تاریخی را در خود گنجانده و از مقاصد مورد علاقه گردشگران به شمار می آید معبد آسمان در پکن یکی از این جاذبه هاست که با معماری جالب توجه خود بازدیدکنندگان را شگفت زده خواهد نمود اگر دوست دارید با این معبد بیشتر آشنا گردید با ما همراه شوید .