safarafarin

تور مالزی

loading
گردشگری های مالزی

مالزی در جنوب شرقی آسیا قرار دارد و پایتخت آن کوالا لامپور است.


زبان مالزی

زبان رسمی مردم مالزی مالایی می باشد و زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم آنها محسوب می شود به این دلیل که اکثر دانشگاههای معتبر مالزی به زبان انگلیسی تسلط کامل دارند.


دین مالزی

دین رسمی مردم مالزی اسلام است و 60 درصد مردم این کشور مسلمان هستند و دیگر ادیان هم در این کشور وجود دارد.


آب و هوا مالزی

مالزی از نظر آب و هوایی در بیشتر مناطق دارای دمای 20 الی 30 درجه سانتی گراد می باشد و در اکثر روزها بارندگی رخ می دهد و جالبی این کشور این است که از نظر اقلیمی دارای 2 فصل پرباران و کم باران می باشد.

بهترین زمان سفر به مالزی از لحاظ فستیوال خرید و تفریح در ماه مبارک رمضان و سال نو چینی ها ست.


واحد پول مالزی

واحد پول مالزی رینگت می باشد و پایتخت سیاسی این کشور پوتراجایا است.


جمعیت مالزی

طبق آمار, در سپتامبر 2008, جمعیت مالزی, حدود 27730000 بوده است. این کشور از نظر جمعیت, چهل و سومین کشور جهان است. بیش از هجده میلیون از این تعداد, ساکن بخش شبه جزیره ای هستند. تقریباَ نیمی از جمعیت مالزی, مالایی هستند؛ حدود یک سوم چینی, نه درصد هندی و بقیه متعلق به گروه های مختلف هستند. در ایالت ساراواک, حدود چهل درصد از مردم به اقوام بومی تعلق دارند.


فرودگاه مالزی

فرودگاه بین‌المللی کوالالامپور مهم‌ترین فرودگاه بین‌المللی در کشور مالزی است. این فرودگاه در سال ۱۹۹۳ و با ۲٫۵ میلیارد دلار بودجه ساخته شد.


جاذبه های گردشگری مالزی

از جاذبه های گردشگری کوالا لامپور می توان برج‌های دوقلوی پتروناس، آکواریوم KLCC ، پارک آبی سان‌وِی ، بلندی های گنتینگ ، غار میمونها یا Batu Caves ، معبد آرولمیگو‌سری‌را جاکالیامان نام برد.