safarafarin

تور بلغارستان

loading
شهر وارنا

تور بلغارستان از مناسب ترین تورهای اروپایی است چرا که با قیمتی مناسب تر از دیگر تورها برگزار می گردد و شهرهای آن با امکانات و تفریحاتی ایده آل فرصتی مناسب برای سفر رویایی را فراهم می کنند . شهر وارنا (Varna) در تابستان ها به دلیل داشتن آب و هوای مطلوب ، تفریحات مهیج ، آب های گرم و سواحل فوق العاده به تفرجگاهی برای مسافران تبدیل می گردد .


درباره شهر وارنای بلغارستان

شهر وارنا چیزی از معروف ترین شهرهای توریستی کم ندارد و دارای بهترین تفرجگاه های ساحلی و چشمه های آب معدنی در بلغارستان می باشد . این شهر با قدمتی زیاد از کهن ترین شهرهای قاره سبز محسوب می گردد و به دلیل پشت سر گذاشتن ادوار مختلف دارای اماکن تاریخی و دیدنی متنوعی است که هر کدام از ان ها مربوط به دوره ای از گذشته پربار این شهر می باشد . وارنا یکی از سه شهر بزرگ بغارستان است و با قرار گیری در کرانه های غربی دریای سیاه از مناطق مهم برای اقتصاد و صنعت توریسم بلغارستان به شمار می آید . این شهر در قسمت شمال شرقی صوفیه و در فاصله 470 کیلومتری آن قرار گرفته و بورگاس ، شومن و دوبریخ از مهمترین شهرهای پیرامون آن هستند . اگر قصد دارید با تور بلغارستان به شهر وارنا سفر کنید نگران هزینه ها نباشید چرا که سفر به این شهر نسبت به دیگر شهرهای اروپای شرقی هزینه کمتری در پی دارد و تفریحات آن با قیمتی مناسب ارائه می گردد .


آب و هوای وارنا

آب و هوا از جمله معیارهای گردشگران برای انتخاب زمان سفر است چرا که اکثر افراد ترجیح می دهند موقعی به سفر بروند که شرایط آب و هوایی در شهر مقصد ایده آل ترین زمان خود را داشته باشد . آب و هوای شهر وارنا در پاییز و زمستان سرد است اما در بهار و تابستان شرایطی نرمال و مطلوب دارد . تابستان های این شهر علی الخصوص ماه های تیر و مرداد بهترین زمان برای سفر به وارنا است و تمام شرایط برای داشتن سفری بیادماندنی مهیاست .


جاذبه های گردشگری وارنا

یکی از برترین جاذبه های گردشگری بلغارستان که در فاصله 17 کیلومتری شهر وارنا واقع شده سواحل گلدن سندز یا سرزمین ماسه های طلایی است که به دلیل سواحل ماسه ای زیبا ، طبیعت فوق العاده ، تفریحات مهیج ، آب های شفاف ، هتل‌های لوکس و امکانات تفریحی مدرن هر ساله میزبان گردشگران متعددی است که از اقصی نقاط دنیا به این منطقه سفر می کنند . کلیسای این شهر نیز به عنوان یکی از دیدنی های وارنا مربوط به قرن نوزدهم میلادی است و با تصاویری شگفت انگیز چشم هر بیننده ای را خیره می سازد . پارک دریایی وارنا نیز از دیگر دیدنی های بلغارستان است که با قدمتی بیش از یک قرن قدیمی ترین پارک این کشور می باشد تنها پارک دلفینی شبه‌جزیره‌ بالکان نیز پارک دلفیناریوم وارناست که در آن دلفین ها به مدت چهل دقیقه به اجرای نمایش می پردازند .موزه نیروی دریایی که در کرانه های دریای سیاه و در قسمت جنوبی باغ دریایی واقع شده یکی از سمبل های وارنا است که ساختمان زیبای آن در سال 1890 ساخته شده و ناوشکن درازکی با ارزش ترین چیزی که در این موزه به نمایش گذاشته شده است . پارک آبی آکواپلیس نیز به عنوان یکی از تفریحات وارنا در بخش شمال غربی ساحل گلدن سندز قرار گرفته و با 40 هزار متر مربع وسعت دارای استخرها و سرسره های آبی متنوع می باشد . از دیگر اماکنی که می توان در تور وارنا بازدید نمود می توان به موزه باستان شناسی ، حمام های رومی ، جنگل سنگ کاری شده ، موزه نبرد ، آکواریوم وارنا ، پل آسپاروهوف و ... اشاره کرد که مراجعه به هر کدام از آن ها می تواند سفر را برای مسافران دلچسب تر سازد .