safarafarin

تور استانبول

loading
آب و هوای استانبول

تور استانبول توری است چهار فصل ، به طوری که مسافران در تمامی فصول از سفر به شهر استانبول استقبال می کنند حال ممکن است این سفر کاری باشد و یا تفریحی ، ولی با این وجود هستند افرادی که برای انتخاب تور استانبول به دنبال بهترین شرایط آب و هوایی هستند و مساعد بودن هوا از ملاک های آن ها برای تعیین زمان سفر می باشد . اگر می خواهید بدانید آب و هوای استانبول چگونه است با ما همراه شوید .


شرایط آب و هوایی استانبول در فصول مختلف

استانبول شهری است بزرگ با پستی و بلندی های مختلف در سطح شهر ، لذا ممکن است آب و هوای استانبول در مناطق آن متفاوت باشد به طوری که ممکن است در بخشی از شهر باران ببارد ولی در قسمتی دیگر هوا صاف و آفتابی باشد . آب و هوای استانبول ترکیه از نوع اقیانوسی و چهار فصل است به گونه ای که در تابستان ها هوا گرم و مرطوب و در زمستان ها هوا سرد ، بارانی و برفی است . در شهر استانبول غالبا و در تمام فصول به خصوص در زمستان به سبب مجاورت با دو دریای سیاه و مرمره رطوبت زیاد است و سالانه به طور متوسط این شهر 870 میلی متر بارندگی دارد . حتی بارش باران در تابستان نیز دور از انتظار نبوده و به طور قابل توجهی به صورت بارش های رگباری رخ می دهد .بازه 7 تا 9 درجه سلسیوس بیشترین درجه حرارتی است که استانبول در ماه های مختلف زمستان به خود می بیند و اگر چه در طول روز به ندرت دمای هوا به زیر صفر می رسد اما رطوبت بالا و بادهای بسیار سرد ازاردهنده می باشد . در فصل زمستان بارش برف در این شهر برای یک یا دو هفته امری کاملا عادی است و یکی از این بارش ها می تواند سنگین باشد . توجه داشته باشید که این بارش معمولا بین ماه های دسامبر و مارس رخ می دهد . از ژوئن تا انتهای سپتامبر که استانبول روزهای تابستان خود را سپری می کند به طور میانگین درجه حرارت روزها از 28 درجه سلسیوس شروع می شود . در این شهر ژوئیه گرم ترین ماه سال و ژانویه سردترین ماه سال به شمار می آید . بیشترین درجه حرارتی که برای استانبول به ثبت رسیده 40.5 درجه سلسیوس مربوط به سال 2000 و کمترین درجه حرارت نیز 16 درجه سلسیوس زیر صفر مربوط به سال 1927 بوده است . این شهر تا حدودی بادخیز است و به طور متوسط (میانگین) سرعت بادی حدود 17 کیلومتر در ساعت دارد . تابستان خشک ترین فصل است ، هر چند تابستان ها هم بارش باران وجود دارد .


بهترین زمان سفر به استانبول

بهترین زمان سفر به استانبول از نظر گردشگران متفاوت است برخی بهترین زمان را موقعی می دانند که حراج های بزرگ و فستیوال های مختلف در مراکز خرید استانبول برگزار می گردد و برخی دیگر نیز زمان سفر خود را به موقعی موکول می کنند که استانبول بهترین زمان را از نظر آب و هوایی تجربه می کند . بهترین زمان سفر به استانبول از نظر هواشناسی در بهار (از آوریل تا می) و در پاییز (از سپتامبر تا اکتبر) است در این ماه ها درجه حرارت هوا بین 16 تا 25 درجه سانتیگراد است و رطوبت نیز مطلوب است ، در حالی که جولای و آگوست هوا گرم و شرجی است و در زمستان بارندگی در استانبول زیاد است .