تور آنکارا

loading
آب و هوای آنکارا

بسیاری از گردشگران ترجیح می دهند زمانی را برای سفر انتخاب کنند که آب و هوا مساعد بوده و از گرما و سرمای شدید خبری نباشد لذا این افراد قبل از هر اقدامی بهتر است از شرایط آب و هوایی شهر مقصد خود آگاه شده و بهترین زمان را برای سفر خود برگزینند . اگر قصد دارید برای گذران تعطیلات به آنکارا سفر کنید با سفر آفرین همراه شوید تا اطلاعاتی کامل در مورد آب و هوای آنکارا کسب کنید .


درباره شرایط آب و هوایی آنکارا

آب و هوای آنکارا قاره ای است بدین معنی که این شهر توریستی با قرار گیری در منطقه مرکزی آناتولی دارای زمستان هایی سرد و برفی و تابستان هایی گرم و خشک می باشد . آنکارا نیز به مانند اکثر شهرهای ایران چهار فصل بوده و تغییر فصل در این شهر معمولا قابل لمس و مشاهده می باشد . این شهر در فصل های بهار و پاییز بیشترین میزان بارندگی را دارد و کمترین میزان بارش آنکارا در ماه آگوست و بیشترین میزان بارش در ماه می اتفاق می افتد . میانگین بارش سالانه آنکارا 400 میلی متر می باشد با این حال بارش در تمام طول سال مشاهده می شود .دمای هوای آنکارا در مرکز منطقه فلات ترکیه از میانگین 0.3 درجه سانتیگراد در ماه ژانویه به میانگین 23.5 درجه سانتیگراد در ماه ژوئیه تغییر می یابد . همچنین متوسط دمای سالانه در این شهر 11.7 درجه سانتیگراد (53.1 درجه فارنهایت) می باشد . گرم ترین ماه آنکارا ، ماه جولای و سردترین ماه آنکارا ، ماه ژانویه است . معمولا دما در طول زمستان در آنکارا زیر صفر است و این در حالی است که دمای هوا به ندرت از 15 درجه سانتیگراد زیر صفر در شب ها افت می کند . در پایتخت ترکیه به طور متوسط سالانه بیش از 2400 ساعت آفتاب می تابد . به علت ارتفاع زیاد این شهر در فصل تابستان روزها گرم و شب ها هوا خنک و میزان بارش به طور کلی کم است .


موقعیت جغرافیایی شهر آنکارا

آنکارا با بیش از 24 هزار کیلومتر مربع وسعت در ارتفاع 938 متری از سطح دریا واقع شده و موقعیت آن در منطقه مرکزی آناتولی سبب شده تا آب و هوای آنکارا از نوع قاره ای باشد . این شهر در میان چهار کوه واقع شده است که کرای گودی در جنوب ، ادریس در شرق ، ایلماداغ در شمال و چال در جنوب شرقی قرار دارند . در میان قسمت جنوب شرقی سه رودخانه در جریان است .


بهترین زمان سفر به آنکارا

همانگونه که بیان شد اکثر گردشگران تمایل دارند از بهترین زمان سفر به آنکارا آگاه شده و تایم مسافرت خود را با این زمان هماهنگ سازند . هر چند که بهار و تابستان از نظر شرایط آب و هوایی برای سفر به آنکارا مساعد است اما معمولا به گردشگران تور آنکارا توصیه می گردد در ماه های می (اردیبهشت) ، ژوئیه (خرداد) و از سپتامبر تا نیمه‌ اکتبر (از اواسط شهریور تا اواخر مهر) به آنکارا بروند .