safarafarin

تور آنکارا

loading
آب و هوای آنکارا

بسیاری از گردشگران ترجیح می دهند زمانی را برای سفر انتخاب کنند که آب و هوا مساعد بوده و از گرما و سرمای شدید خبری نباشد لذا این افراد قبل از هر اقدامی بهتر است از شرایط آب و هوایی شهر مقصد خود آگاه شده و بهترین زمان را برای سفر خود برگزینند . اگر قصد دارید برای گذران تعطیلات به آنکارا سفر کنید با سفر آفرین همراه شوید تا اطلاعاتی کامل در مورد آب و هوای آنکارا کسب کنید .


درباره شرایط آب و هوایی آنکارا

آب و هوای آنکارا قاره ای است بدین معنی که این شهر توریستی با قرار گیری در منطقه مرکزی آناتولی دارای زمستان هایی سرد و برفی و تابستان هایی گرم و خشک می باشد . آنکارا نیز به مانند اکثر شهرهای ایران چهار فصل بوده و تغییر فصل در این شهر معمولا قابل لمس و مشاهده می باشد . این شهر در فصل های بهار و پاییز بیشترین میزان بارندگی را دارد و کمترین میزان بارش آنکارا در ماه آگوست و بیشترین میزان بارش در ماه می اتفاق می افتد . میانگین بارش سالانه آنکارا 400 میلی متر می باشد با این حال بارش در تمام طول سال مشاهده می شود .



دمای هوای آنکارا در مرکز منطقه فلات ترکیه از میانگین 0.3 درجه سانتیگراد در ماه ژانویه به میانگین 23.5 درجه سانتیگراد در ماه ژوئیه تغییر می یابد . همچنین متوسط دمای سالانه در این شهر 11.7 درجه سانتیگراد (53.1 درجه فارنهایت) می باشد . گرم ترین ماه آنکارا ، ماه جولای و سردترین ماه آنکارا ، ماه ژانویه است . معمولا دما در طول زمستان در آنکارا زیر صفر است و این در حالی است که دمای هوا به ندرت از 15 درجه سانتیگراد زیر صفر در شب ها افت می کند . در پایتخت ترکیه به طور متوسط سالانه بیش از 2400 ساعت آفتاب می تابد . به علت ارتفاع زیاد این شهر در فصل تابستان روزها گرم و شب ها هوا خنک و میزان بارش به طور کلی کم است .


موقعیت جغرافیایی شهر آنکارا

آنکارا با بیش از 24 هزار کیلومتر مربع وسعت در ارتفاع 938 متری از سطح دریا واقع شده و موقعیت آن در منطقه مرکزی آناتولی سبب شده تا آب و هوای آنکارا از نوع قاره ای باشد . این شهر در میان چهار کوه واقع شده است که کرای گودی در جنوب ، ادریس در شرق ، ایلماداغ در شمال و چال در جنوب شرقی قرار دارند . در میان قسمت جنوب شرقی سه رودخانه در جریان است .


بهترین زمان سفر به آنکارا

همانگونه که بیان شد اکثر گردشگران تمایل دارند از بهترین زمان سفر به آنکارا آگاه شده و تایم مسافرت خود را با این زمان هماهنگ سازند . هر چند که بهار و تابستان از نظر شرایط آب و هوایی برای سفر به آنکارا مساعد است اما معمولا به گردشگران تور آنکارا توصیه می گردد در ماه های می (اردیبهشت) ، ژوئیه (خرداد) و از سپتامبر تا نیمه‌ اکتبر (از اواسط شهریور تا اواخر مهر) به آنکارا بروند .