safarafarin
تنگه بسفر در استانبول

استانبول از جمله شهرهای توریستی است که گردشگران از سفر به آن هیچ وقت احساس پشیمانی نخواهند کرد چرا که اگر بارها به این شهر سفر کنند باز هم جاذبه هایی وجود دارد که هنوز ندیده باشند . تنگه بسفر در استانبول به عنوان یکی از دیدنی های پرطرفدار در ادامه معرفی شده است با سفر آفرین همراه باشید .


درباره تنگه بسفر استانبول

تنگه بسفر در استانبول یکی از نقاط استراتژیک این شهر زیبا است و به دلیل اتصال دو دریای سیاه و دریای مرمره به یکدیگر از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد . این تنگه شهر تاریخی استانبول را به دو قسمت تقسیم می کند که یک قسمت آن در قاره آسیا و دیگری در قاره سبز اروپا واقع شده است گردشگران به دلیل جذابیت های متعددی که در اطراف تنگه وجود دارد به بازدید از این مکان از خود علاقه نشان می دهند و رفتن به تنگه بسفر و شرکت در انواع تورهای مختلف را حتما در برنامه تفریحی خود قرار می دهند .


اطلاعاتی در مورد تنگه بسفر استانبول

بازدید از تنگه بسفر در استانبول یکی از برنامه های تفریحی در تور ترکیه است که گردشگران می توانند با شرکت در تور کشتی که از پرطرفدارترین تورهای داخلی است بر روی آب شناور باشند و از روی عرشه از دیدن جاذبه هایی که در اطراف این باریکه آبی هستند لذت ببرند . تنگه بسفر تنگ ترین آبراه بین المللی جهان است و طول آن حدود 30 کیلومتر می باشد همچنین طول ساحلی که در قسمت اروپایی واقع شده 55 کیلومتر بوده و طول ساحل آسیایی این تنگه 35 کیلومتر می باشد . سواحل تنگه بسفر ترکیبی است از زمان های گذشته و حال و به نوعی شکوه و جلال امروزی و زیبائی و سادگی گذشته را به تصویر می کشد . هتل های مدرن و ویلاهای چوبی قرار گرفته در حاشیه ساحل به همراه کاخ های زیبای مرمرین که در مجاورت قلعه های سنگی روستائی و دهکده های کوچک ماهیگیری قرار گرفته جذابیت این منطقه را دو چندان نموده است .این تنگه به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری استانبول ، باریکه آبی است که عرض ان در قسمت های مختلف متغیر بوده و در کم عرض ترین قسمت 700 متر و در عریض ترین بخش نیز 3550 متر می باشد .ارتفاع تنگه استراتژیک بسفر از دریای مرمره بیشتر و از دریای سیاه کمتر است به همین دلیل آب از سوی دریای سیاه به سمت دریای مرمره در جریان است به طوری که طبق مطالعات انجام شده سالانه حدود 660 میلیارد متر مکعب آب از دریای مرتفع تر به دریای پایین تر منتقل می شود .همانگونه که بیان شد تور کشتی از تورهای مورد علاقه گردشگران استانبول است که با هزینه اندکی از اسکله آمینو شروع می شود در این تور شما می توانید چند ساعت را بر روی دریا باشید و از برنامه های مفرح کشتی و صرف غذا و مناظر لذت ببرید . حتی اگر نمی خواهید این تور را رزرو کنید ، می توانید با صرف غذا در یکی از رستوران های ساحلی از منظره زیبای تنگه بسفر لذت ببرید .مقالات مرتبط
فستیوال ها و مراکز خرید استانبول

فستیوال ها و مراکز خرید استانبول

مشاهده

فستیوال ها و مراکز خرید استانبول

استانبول بزرگ‌ترین شهر کشور ترکیه و مرکز فرهنگی و اقتصادی آن است. این شهر در کنار تنگه بسفر و دریای مرمره قرار دارد. استانبول تنها شهر بزرگ جهان است که در دو قاره قرار دارد. بندر طبیعی شاخ طلایی یا خلیج در این شهر واقع است.

دیدنی های استانبول

دیدنی های استانبول

مشاهده

دیدنی های استانبول

استانبول به عنوان مقصد سفر دوستداران تاریخ ، فرهنگ ، هنر و معماری انتخابی هوشمندانه است و با پشت سر گذاشتن دوران بیزانس و عثمانی ، بناهای تاریخی متعددی را در خود جای داده است . دیدنی های استانبول شامل مساجد ، موزه های متنوع ، کاخ های باشکوه ، پارک های بی نظیر ، مراکز خرید لوکس و بازارهای قدیمی ، مراکز تفریحی و فرهنگی است که بازدید از ان ها می تواند برای هر مسافری جذاب و دلچسب باشد .

ویالند پارک از مراکز تفریحی استانبول

ویالند پارک از مراکز تفریحی استانبول

مشاهده

ویالند پارک از مراکز تفریحی استانبول

استانبول است و دیدنی های بسیار ، استانبول است و مراکز تفریحی و امکانات گردشگری متنوع ، استانبول است و مراکز خرید لوکس و بازارهای قدیمی و استانبول است و ... . تور استانبول طرفداران بسیاری دارد به طوری که سالانه میلیون ها نفر به این شهر سفر می کنند تا از نقاط مختلف آن و تفریحات رایجش بهره ببرند . ویالند پارک از مراکز تفریحی استانبول است که کمتر گردشگری لذت تفریح در آن را از دست می دهد در زیر با این جاذبه گردشگری ترکیه آشنا می شویم .

مسجد آبی استانبول از نقاط عطف معماری اسلامی

مسجد آبی استانبول از نقاط عطف معماری اسلامی

مشاهده

مسجد آبی استانبول از نقاط عطف معماری اسلامی

استانبول است و مساجد بسیار ، به طوری که برخی از ان ها به دلیل قدمت و همچنین نمای داخلی و خارجی خارق العاده شان در دنیا زبانزد هستند و مورد توجه گردشگران واقع شده اند یکی از این اماکن مذهبی ، مسجد سلطان احمد (Sultan Ahmed Mosque) یا مسجد آبی استانبول از نقاط عطف معماری اسلامی است که در ادامه با این مکان آشنا می شوید با ما همراه باشید .

مینیاتورک پارک استانبول

مینیاتورک پارک استانبول

مشاهده

مینیاتورک پارک استانبول

استانبول یک گزینه بسیار مناسب برای سفرهای خارجی است و علت آن وجود دیدنی های مختلف ، مراکز تفریحی و سرگرمی متعدد ، مساجد معروف ، مراکز خرید مدرن و بازارهای تاریخی ، هتل های با کیفیت و امکانات متنوع گردشگری می باشد . برخی از دیدنی های استانبول به سبب داشتن جذابیت های بیشتر از اولویت بیشتری برای گردشگران برخوردارند که مینیاتورک پارک استانبول (Miniaturk Park Istanbul) از این موارد است برای آشنایی بیشتر با این پارک با ما همراه باشید .

موزه باستان شناسی در استانبول

موزه باستان شناسی در استانبول

مشاهده

موزه باستان شناسی در استانبول

هر چیزی که دوست داشته باشنید ببینید در استانبول یافت می شود از مراکز خرید و بازارهای قدیمی گرفته تا مساجدی با قدمت زیاد و معماری های زیبا . در واقع استانبول مملو از دیدنی های جذاب و نفس گیر همراه با مراکز خرید و تفریحات مهیج است و سفر به ان خوشایند هر فردی است . یکی از مکان هایی که بازدید از ان توصیه می گردد موزه باستان شناسی در استانبول (Istanbul Archaeology Museum) است که با آثاری نفیس و ارزشمند ، سهم بسزائی در نمایش تاریخ دارد برای آشنایی بیشتر با این موزه با ما همراه باشید .