safarafarin
افزایش تورم با جام جهانی در روسیه!

طبق اعلام بانک مرکزی روسیه، برگزاری بازی‌های جام جهانی ۲۰۱۸ در این کشور به اقتصاد روسیه کمک خواهد کرد اما باعث افزایش کوتاه مدت تورم در این کشور می‌شود.


96/11/25پیش از این ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه ابراز امیدواری کرده بود که برگزاری مسابقات جام جهانی ۲۰۱۸ در روسیه باعث پیشرفت اقتصاد در روسیه می‌شود زیرا توریست‌های زیادی به روسیه سفر خواهند کرد و ارز وارد این کشور خواهد شد.

بر اساس ایمیلی که بانک مرکزی روسیه به خبرگزاری رویترز ارسال کرد، برگزاری بازی‌های جام جهانی در این کشور به اقتصاد روسیه کمک خواهد کرد و بعد از دو سال رشد اقتصادی در این کشور افزایش پیدا خواهد کرد. این رشد شامل افزایش شغل خواهد بود.

[(img)|1032953689242001B |افزایش-تورم-در-روسیه]

همچنین رشد اقتصادی در زمینه محصولات داخلی در روسیه حدود ۰.۲ درصد خواهد بود. با این حال بانک مرکزی روسیه این اخطار را هم داد که برگزاری این مسابقات احتمالا باعث افزایش تورم به صورت موقت می‌شود.

پیش از این مسئولان روسیه به هتل‌های اخطار داده‌اند که بیش از حد قیمت‌ها را افزایش ندهند. برخی از هتل‌ها حتی تا ۵۰۰۰ درصد اجاره‌های خود را برای زمان برگزاری بازی‌های جام جهانی افزایش داده‌اند.

البته بانک مرکزی روسیه اعلام کرده است که این تورم کمتر از چهار درصد خواهد بود و کمی بعد به دو درصد خواهد رسید.مقالات مرتبط