safarafarin
تاق پیروزی پاریس

شهر پاریس علاوه بر مد و زیبایی، بناهای تاریخی شگفت‌آوری دارد که یکی از آنها همین تاق پیروزی است.


تاق پیروزی

علت ساخت این تاق بزرگداشت تمام سربازانی بود که تا به حال به خاطر فرانسه جان داده بودند و به همین دلیل مقبره‌ی یکی از همین سربازان گمنام در پایین تاق وجود دارد.


تاق پیروزی پاریس

تاق پیروزی شهر پاریس در انتهای خیابان شانزلیزه واقع شده در میدان شارل دوگول میباشد که به دست ژان شارگرین در سال 1806 به ارتفاع 50 متر و عرض 45 متر ساخته شد. جالب است که بدانید هر یک از خیابان‌های اطراف آن به نام یک سرباز فداکار است.

این تاق را از تاق نصرت تیتوس رومی‌ها ایده گرفته اند که مربعی شکل است و اگر بخواهید به بالای آن بروید هم میتوان از آسانسور استفاده کرد یا اینکه از 234 پله بالا رفت و از آنجا خیابان شانزلیزه را تماشا کنید.مقالات مرتبط
خیابان شانزلیزه

خیابان شانزلیزه

مشاهده

خیابان شانزلیزه

معروف ترین مکان گردشگری شهر پاریس خیابان شانزلیزه نیز میباشد که به خاطر وجود مغازه های لوکس و همچنین کافه های شیک توریست های زیادی را به خود جلب میکند

برج ایفل

برج ایفل

مشاهده

برج ایفل

پاریس پایتخت کشور فرانسه است که بیشتر افراد این شهر زیبا را با نماد برج ایفل میشناسند.

موزه لوور

موزه لوور

مشاهده

موزه لوور

موزه لوور از مشهورترین موزه های جهان به شمار می آید که در سال 1739 بنا شده و یک موزه تاریخی-فرهنگی است.

کلیسا جامع نوتردام

کلیسا جامع نوتردام

مشاهده

کلیسا جامع نوتردام

با توجه به اینکه شهر پاریس جاذبه های بسیاری دارد کلیسای جامع نوتردام از اهمیت ویژه ای برخوردار است. این کلیسا بیش از 700سال قدمت دارد و هر سال ده میلیون بازدیدکننده را به خود جلب میکند. این بنا در مرکز پاریس و در نزدیکی رود سن واقع شده است و از لحاظ معماری و تاریخی در جهان شهرت خاصی دارد.