safarafarin
برج تلویزیونی مروارید شرقی در شانگهای

چین کشوری است با جذابیت های خیره کننده ، به طوری که هر گردشگری تمایل دارد برای یک بار هم که شده به این کشور کهن سفر کند و جاذبه های آن را ببیند . شانگهای از مهمترین شهرهای این کشور می باشد که در دهه های اخیر به لطف سرمایه گذاری های کلانی که به منظور پیشرفت صنعت توریسم در آن انجام شده به یکی از قطب های گردشگری چین تبدیل شده و ترکیبی از جاذبه های تاریخی و مدرن را ارائه می دهد . یکی از دیدنی های مدرن این شهر ، برج تلویزیونی مروارید شرقی در شانگهای است که با ارتفاعی بیش از 450 متر یکی از مرتفع ترین برج های آسیا می باشد در ادامه شما را با این برج عظیم آشنا می سازیم .


درباره برج اورینتال پرل شانگهای

برج تلویزیونی مروارید شرقی در شانگهای از جمله سازه های عظیمی است که در کشور تجربه های استثنائی ساخته شده و با بخش های ویژه و امکانات متنوع یکی از جاذبه های شانگهای محسوب می گردد . این برج با قرارگیری در منطقه پودونگ و کنار رودخانه هوانگ پو نقطه عطف متمایزی در منطقه است با اینکه در شانگهای برج ها و آسمانخراش های متعددی ساخته شده اما برج مروارید شرقی با بهره گیری از طراحی مدرن در معماری خود یکی از جذاب ترین برج های موجود در این شهر است . عملیات ساخت و ساز اورینتال پرل (Oriental Pearl Tower) در 30 جولای سال 1991 میلادی آغاز شد و با گذشت زمانی حدود سه سال در 1994 به اتمام رسید این برج از زمان تاسیس تا سال 2007 با داشتن 468 متر ارتفاع بلندترین برج چین بود اما به مرور با ساخت برج های دیگری چون مرکز مالی جهان و برج کانتون این عنوان از برج مروارید شرقی سلب شد ولی با این وجود هنوز هم یکی از بلندترین ساختمان های آسیا به شمار می آید .


معماری و شکل ظاهری برج اورینتال پرل شانگهای

برج تلویزیونی مروارید شرقی در شانگهای با طراحی مدرن دارای 11 گوی بزرگ و کوچک می باشد که دو تا از بزرگترین کره ها در امتداد طول برج واقع شده اند که قطر کره پایینی 50 متر و قطر کره بالایی 45 متر می باشد و توسط سه ستون که 9 متر قطر دارند به یکدیگر متصل شده اند بالاترین کره موجود در این برج کپسول فضایی نامیده می شود که با قطر 14 متر در ارتفاع 350 متری قرار گرفته است . در ارتفاع های مختلف برج مروارید شرقی فضاهایی برای تماشای مناظر اطراف در نظر گرفته شده که برای بازدیدکنندگان از جذاب ترین بخش های برج می باشد همچنین یک رستوان گردان بزرگ در ارتفاع 267 متری با 1500 متر مربع مساحت و 350 صندلی برای پذیرایی از مشتریان ، یک مرکز خرید در قسمت پایین برج و هتلی با 20 اتاق عالی و لوکس در بین دو گوی بزرگ فراهم شده است قدم زدن در سالن تماشای هوایی در کره دوم در ارتفاع 259 متری یکی از برنامه های جالب برای بازدیدکنندگان است و گردشگران می توانند با استفاده از شیشه های شفاف زیر پایشان چشم اندازهایی پانوراما از رودخانه هوانگ پو را تماشا کنند . دنیای فانتزی علوم مروارید شرق با برنامه‌هایی مانند سفر از میان جنگل ، سفر به قطب جنوب ، تئاتر دیزنی ، تئاتر لیزر ، فیلم سه بعدی و بالن هوای داغ برای کودکان بسیار سرگرم کننده است و موزه تاریخ شهرداری شانگهای ساختار توسعه این شهر در طول تاریخ را به نمایش می گذارد . لازم است بدانید که این برج توسط سه ستون عظیم پشتیبانی می گردد و آسانسور شفاف برج در بین ستون ها ، چشم انداز بسیار عالی از شهر شانگهای ارائه می نماید . توصیه می گردد در سفر با تور چین بازدید از این برج را به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری چین و دیدنی های شانگهای از دست ندهید .مقالات مرتبط
بلندترین و مرتفع‌ترین پل شیشه‌ای جهان در چین

بلندترین و مرتفع‌ترین پل شیشه‌ای جهان در چین

مشاهده
جمهوری خلق چین

جمهوری خلق چین

مشاهده

جمهوری خلق چین

چین ( جمهوری خلق چین) یک کشور مستقل در شرق آسیاست و با جمعیت بیش از 1.381.000.000 پرجمعیت ترین ایالت در جهان است. چین یکی از گهواره های تمدن است.