safarafarin
باغ وحش پافوس

جزیره قبرس دارای چندین شهر معروف است که هر کدام از ان ها دارای اماکن دیدنی متنوعی می باشند . شهر پافوس در قسمت جنوب غربی این جزیره واقع شده و طیف وسیعی از جاذبه های گردشگری از ابنیه تاریخی تا سواحل شنی زیبا را در خود جای داده است . باغ وحش پافوس (Pafos Zoo) یکی از دیدنی های پافوس است که با فضایی طبیعی ، تنوعی گسترده از گونه های مختلف حیوانی را در معرض دید عموم قرار داده است . با سفر آفرین همراه باشید تا این مجموعه را بیشتر بشناسید .


درباره باغ وحش شهر پافوس در قبرس

باغ وحش پافوس اولین و بزرگترین باغ وحش مجاز در قبرس است که در یک محیط طبیعی دست نخورده و باشکوه گسترده شده و از برترین جاذبه های منطقه پافوس می باشد . باغ وحش شهر پافوس دارای تنوع وسیعی از پرندگان و حیوانات موجود در گوشه و کنار دنیاست و مجموعه طوطی ها و مارهای سمی آن یکی از بزرگترین ها در اروپا محسوب می گردد . این باغ وحش که از جاذبه های گردشگری قبرس به شمار می آید در یک مکان زیبا و پانورامیک واقع شده و با یک تجربه عالی از حیات وحش فقط چند دقیقه تا پافوس فاصله دارد . اگر قصد دارید با تور قبرس به پافوس سفر کنید به شما پیشنهاد می گردد حتما سری به این مجموعه بزنید مخصوصا اگر در این سفر کودک به همراه دارید این باغ وحش می توانند گزینه ای ایده آل برای دیدن باشد .


تاریخچه و گونه های موجود در باغ وحش دیدنی پافوس

این باغ وحش و دنیای حیوانات که از جاذبه های گردشگری پافوس می باشد در سال 2003 میلادی به روی عموم بازگشایی شده تا به عنوان مجموعه ای ارزشمند گونه های مختلف از حیوانات و پرندگان را به نمایش بگذارد . آغاز پروژه ایجاد باغ وحش پافوس توسط آقای کریستوفورو کلید خورد . آقای کریستوفورو ابتدا قصد داشت این مکان را برای استفاده خصوصی خود و همچنین جمع آوری مجموعه عظیم پرندگان به منظور کلکسیون شخصی تشکیل دهد اما تصمیم خود را تغییر داده و به فکر ایجاد یک باغ وحش برای بازدید عموم افتاد . هدف این شخص علاوه بر احداث یک باغ وحش عمومی برای همگان ، آموزش جامعه محلی درباره اهمیت مراقبت و حفظ تمامی حیات وحش بود . تکمیل این مجموعه 3 سال طول کشید تا اینکه بالاخره در سپتامبر 2003 به بهره برداری رسید .باغ وحش شهر پافوس در فضایی طبیعی به وسعت 100 هزار متر مربع گسترده شده و به خانه ای برای بیش از 1000 حیوان و پرنده از 210 گونه مختلف تبدیل شده است . توجه داشته باشید که تعدادی از گونه های موجود در این مجموعه از گونه های در حال انقراض یا تهدید به انقراض هستند . از جمله ساکنان این باغ وحش قبرس می توان به زرافه ها ، میمون ها ، تمساح ، کانگوروها ، موفلن ، شیرهای سفید ، ببرها ، خزندگان ، لاک پشت های غول پیکر ، بز کوهی ، گوزن و انواع پرندگانی چون فلامینگو ، پنگوئن ، هورنبیل ، طوطی ، کبوتر و پرندگان آبی اشاره نمود .این باغ وحش در نزدیکی خلیج مرجانی یا خلیج کورال واقع شده و در 365 روز سال پذیرای علاقه مندان می باشد . مجموعه باغ وحش پافوس در زمستان ها از ساعت 9 صبح تا 5 بعد از ظهر باز بوده و در تابستان ها ساعت کاری ان یک یا دو ساعت افزایش می یابد . گردشگران تور قبرس برای بازدید از این مکان باید مبلغی را به عنوان ورودی بپردازند که این مبلغ برای بزرگسالان 16 یورو و برای کودکان 9 یورو می باشد .مقالات مرتبط