safarafarin
باغ دریایی وارنا در بلغارستان

شهر زیبای وارنا در قسمت شرقی بلغارستان و در کرانه های غربی دریای سیاه واقع شده و با تفرجگاه های ساحلی متعدد ، آب و هوای مطلوب ، جاذبه های تاریخی و طبیعی ، چشم انداز های خیره کننده و طبیعت فوق العاده به یکی از شهرهای توریستی اروپای شرقی تبدیل شده است . این شهر که از بزرگترین شهرهای بلغارستان محسوب می شود به شهر ماسه های طلایی شهرت یافته و با امکانات تفریحی و گردشگری متنوع محلی مناسب برای تفریح و استراحت مسافران تور بلغارستان فراهم نموده است . آشنایی با دیدنی های وارنا به شما کمک خواهد نمود تا سفری دلچسب را تجربه نمائید پس با همراه باشید تا با باغ دریایی وارنا در بلغارستان آشنا گردید .


درباره باغ دریایی وارنا

وارنا شهری است ساحلی که دیدنی های متنوعی را در خود گنجانده و با ارائه امکانات مختلف گردشگری روز به روز گردشگران بسیاری را به سوی خود می کشاند . باغ دریایی وارنا در بلغارستان یا سی گاردن یکی از معروف ترین جاذبه های این شهرمی باشد که یک پارک ملی بوده و با 26 هزار متر مربع وسعت بزرگترین پارک در منطقه بالکان لقب گرفته است . این باغ با زیبائی های فوق العاده ، پوشش گیاهی غنی و انواع گونه های گیاهی یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری بلغارستان محسوب می گردد حال اگر مکان هایی چون موزه تاریخ طبیعی ، رصدخانه نیکلاس کوپرینک ، دلفیناریوم وارنا ، آکواریوم وارنا ، گلخانه و باغ وحش نیز به جاذبه های آن اضافه گردد به طور حتم به یکی از پرطرفدارترین جاذبه ها تبدیل خواهد شد .


تاریخچه باغ دریایی وارنا

باغ دریایی وارنا در بلغارستان در کرانه های دریای سیاه واقع شده و در سال 1862 به دستور شهردار وارنا ابتدا به صورت یک باغ کوچک بنا نهاده شد اما بعد از گذشت 16 سال و بعد از اعلام استقلال این کشور از عثمانی ها پیشنهاد ایجاد یک باغ دریایی در دستور کار قرار گرفت همچنین پیشنهاد ایجاد یک پارک ساحلی در این مکان به سال 1888 میلادی بر می گردد که مورد استقبال قرار گرفت و با تخصیص اعتبارات لازم این دو پروژه راه اندازی شد . شاید برایتان جالب باشد که بدانید که تا اوسط قرن نوزدهم میلادی این منطقه زمینی بی آب و علف بوده و در حومه شهر وارنا واقع شده بود که با تلاش های بسیار اکنون به یکی از برترین جاذبه های گردشگری وارنا تبدیل شده است . باغ دریایی بلغارستان به اندازه چند دقیقه پیاده روی تا مرکز شهر وارنا فاصله دارد و با امکاناتی چون پلاژها ، خط ساحلی طولانی ، رستوران های متنوع ، دریاچه ای کوچک ، زمین بازی و همچنین با داشتن مناظر خیره کننده و محیطی آرام به یک مامن ایده آل برای استراحت و تفریح گردشگران تبدیل شده و از گنجینه های ملی این کشور محسوب می گردد همچنین با وسعت زیادی که دارد به عنوان بزرگترین پارک طبیعی شبه جزیره بالکان شناخته شده است .

آنتون نواک ، باغبان اهل چک ، فردی است که زحمت بسیاری برای توسعه این باغ دریایی متحمل شده و با جمع آوری گیاهان با ارزش به این منطقه جلوه خاصی بخشیده است در اوایل قرن نوزدهم میلادی چندین آب نما و فواره به باغ اضافه شده و نورپردازی های زیبایی در سطح آن انجام گردید . اگر با تور بلغارستان به شهر وارنا سفر کردید اجرای 40 دقیقه ای دلفین ها در دلفیناریوم باغ و همچنین اکواریوم جذاب باغ را از دست ندهید .مقالات مرتبط
درباره وارنا

درباره وارنا

مشاهده

درباره وارنا

وارنا سومین شهر بزرگ بلغارستان پس از صوفیه و پلوودیو محسوب می شود.

تورهای مرتبط
,4 شب و 5 روز
تا پایان دسامبر