safarafarin
کرواسی

اطلاعات عمومی


موقعیت:

کرواسی در منطقه ای در جنوب مرکزی اروپا واقع شده است که از شمال با اسلوونی و مجارستان، از شمال شرقی با صربستان، از شرق با بوسنی و هرزگووین و از جنوب با مونته نگرو و دریای آدریاتیک هم مرز می‌باشد کشور کرواسی به شکل نعل اسب میباشد..


جغرافیا:

شمال کرواسی دشت های غیرقابل کشت و نواحی کوهستانی و دامنه های شرقی آلپ را دارا می باشد ، مناطق مرکزی دارای اقلیمی تپه ای است که شهر زاگرب (پایتخت کرواسی) در آن واقع می باشد.

بیش از یک سوم کرواسی را نواحی جنگلی پوشانده است.

در مناطق شرقی و منطقه ی " دشت پانونیان " به علت واقع شدن در کنار رودهایی همچون:دراوا، دانوب و ساوا حالت جلگه ای دارد و حاصلخیز است.


ادیان و مذاهب:

۹۳ درصد مردم کرواسی مسیحی می‌باشندو حدود ۲ درصد از جمعیت کرواسی مسلمان هستند.


اقتصاد:

وجود بنادر کوچک و بزرگ در ساحل دریای آدریاتیک باعث رونق اقتصادی کرواسی گردیده ‌است. از مهمترین صادرات کرواسی می توان به تجهیزات حمل و نقل، مواد شیمیایی سوخت و منسوجات اشاره کرد.

توریسم یکی از مهمترین صنایع کرواسی محسوب می شود


جاذبه های گردشگری:

دریاچه‌های کرواسی: این دریاچه‌ها که تعدادشان به 16 می‌رسد در پارک ملی کروواسی و در محاصره سه کوه واقع شده است. اولین بار این دریاچه‌ها در قرن 19 تبدیل به یکی از جاذبه‌های توریستی این منطقه شدند. این دریاچه‌ها در مرز بوسنی و هرزگووین واقع شده اند. اینها شامل 12 رود بالایی و 4 رود در قسمت پایینی می‌شوند که به دلیل ریزش از کوه‌ها شکل گرفته‌اند.

چندین نوع از غذاهای سنتی کرواسی که با استفاده از ماهی و انگور پخته می شوند، شهرت جهانی دارند.

فضای سبز کشور کرواسی و مناظر طبیعی این کشور از جمله جنگلها و سواحل مرجانی آن برای مردم جهان زبانزد میباشد


موزه:

در کشور کرواسی موزه های متعدد ،نمایشگاه ها و گالری های زیادی وجود دارد. برخی از مهمترین موزه‌های کرواسی عبارتند از : موزه باستان‌شناسی زاگرب و اسپلیت، ‌نمایشگاه دائمی هنرهای مذهبی در زادار،‌گالری مدرن زاگرب، ‌موزه‌ میمارا و موزه‌های منطقه‌ای استان‌ها


وضیعت آب و هوایی:

وضیعت آب و هوایی:

شمال کرواسی آب و هوای معتدل قاره ای را داراست اما مناطق مرکزی آن دارای آب و هوای کوهستانی است.

بهار و پاییز با هوای معتدل مدیترانه ای در امتداد ساحل و زمستان سرد و برفی در مناطق مرکزی و شمال مسافران را تحت تاثیر خود قرار داده است.مقالات مرتبط