safarafarin
استادیوم ملی پکن

تور چین از جمله تورهایی است که با شرکت در آن گردشگران می توانند تجربه هایی استثنائی را به کوله بار سفر خود اضافه نمایند و از جاذبه هایی دیدن کنند که مختص این کشور بوده و در هیچ کجای جهان نمونه ای مشابه از آن ها یافت نمی گردد . استادیوم ملی پکن (Beijing National Stadium) یکی از سازه هایی است که برای ساخت آن از ایده های جدید و فناوری های نو استفاده شده تا به بنایی استثنایی و بیادماندنی تبدیل گردد .


درباره ورزشگاه ملی پکن

استادیوم ملی پکن با طراحی استثنائی خود به عنوان یکی از افتخارات معماری و نمادهای پایتخت چین شناخته شده و برای ساخت آن از ایده های نو همراه با تکنولوژی مدرن استفاده شده است . این بنا که به منظور برگزاری مسابقات المپیک تابستانی سال 2008 میلادی در پکن ساخته شد به دلیل طراحی فوق العاده خود و همچنین به کار بردن 45 هزار تن فولاد در احداث آن به یکی از برترین و بزرگترین سازه های فلزی جهان تبدیل شد و امروزه از جاذبه های گردشگری پکن به شمار می آید . این استادیوم تا کنون میزبان بسیاری از رویدادهای مهم ورزشی بوده و در مسابقات المپیک و پارالمپیک نیز علاوه بر برگزاری مسابقات دو و میدانی و فینال مسابقات فوتبال پذیرای مراجعه کنندگان بسیاری برای دیدن مراسم با شکوه افتتاحیه و اختتامیه بوده است .


اطلاعاتی در مورد آشیانه پرنده در پکن

ورزشگاه آشیانه پرنده یا استادیوم ملی پکن با هزینه ای بالغ بر 423 میلیون دلار بنا شد و به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری چین سالانه توریست های زیادی را به سوی خود جذب می کند . معمارن این سازه زیبا هرتزوگ و دمویرون بودند که طرح آن طی مسابقه ای که برگزار گردید از میان 13 طرح ارائه شده انتخاب شد و از 24 دسامبر سال 2003 به مرحله ساخت رسید و بعد از حدود 4 سال طبق برنامه ریزی از قبل تعیین شده در پایان سال 2007 به اتمام رسید . طرح این اثر معماری منحصر به فرد، الهام گرفته از طبیعت است الگوی داخلی آن از یکی از طرح های معماری بازاری در پکن و معماری بیرونی آن را به آشیانه پرنده نسبت داده اند . به عقیده بعضی از مردم چین این استادیوم مانند جامی سفالی است که در یک لفافه توری شکل پیچیده شده است .


مشخصات فیزیکی استادیوم ملی چین

استادیوم لانه پرنده از دیدنی های پکن به شمار می آید و به همراه مکعب آب (مرکز ملی ورزش‌های آبی پکن) به واسطه شیوه طراحی فوق العاده ، از نمادهای این شهر پیشرفته محسوب می گردد . ورزشگاه ملی پکن ، با طول 333 متر ، عرض 284 متر ، ارتفاع 69 متر ، برای ظرفیتی 100 هزار نفر طراحی شده بود که 9 هزار صندلی آن حذف شد و 11 هزار صندلی موقت نیز در آن گنجانده شده بود که بعدها گنجایش آن به 80 هزار صندلی کاهش یافت . اين پروژه به علت بهره گيری از ايده های خلاقانه و نوآور در طراحی سازه و پوسته معماری مورد توجه معماران و منتقدين هنری بوده است . ورزشگاه ملی پكن (آشيانه پرنده) نمونه ای برجسته از كاربرد علم زيست سنجی (ارگانيك شكلی) BIOMETRIC در معماری مدرن به شمار می آيد .مقالات مرتبط
پکن(چین)

پکن(چین)

مشاهده

پکن(چین)

پکن پایتخت کشور پهناور چین و مرکز سیاسی اقتصادی و فرهنگی آن می باشد.پکن بعد از شانگهای دومین شهر بزرگ چین است.

معبد آسمان در پکن

معبد آسمان در پکن

مشاهده

معبد آسمان در پکن

چین کشوری است مملو از راز و رمزهای اعجاب آور ، مراسمات سنتی و هنرهای بومی . دوستداران فرهنگ و تاریخ کهن تمایل دارند برای یک بار هم که شده با تور چین همراه گردند و به این کشور استثنائی سفر کنند و زیبائی های ان را ببینند و لذت های ناب را تجربه کنند . در میان شهرهای چین ، پکن بیشترین جاذبه های تاریخی را در خود گنجانده و از مقاصد مورد علاقه گردشگران به شمار می آید معبد آسمان در پکن یکی از این جاذبه هاست که با معماری جالب توجه خود بازدیدکنندگان را شگفت زده خواهد نمود اگر دوست دارید با این معبد بیشتر آشنا گردید با ما همراه شوید .

تیان آن من میدانی کهن در مرکز پکن

تیان آن من میدانی کهن در مرکز پکن

مشاهده

تیان آن من میدانی کهن در مرکز پکن

پکن با قدمتی هزاران ساله در طی بیشتر ادوار امپراتوری نقش مرکزیت داشته و مقر حکومتی سلسله های مختلف بوده است . این شهر با دیدنی های تاریخی خود در جهان زبانزد است و گردشگران تور چین برای دیدن این شهر علاقه زیادی از خود نشان می دهند تیان آن من میدانی کهن در مرکز پکن است که فوق العاده جذاب بوده و بازدید از ان و ساختمان های اطرافش زمان زیادی می طلبد در ادامه شما را با این میدان وسیع و بزرگ آشنا می سازیم .

کاخ تابستانی پکن

کاخ تابستانی پکن

مشاهده

کاخ تابستانی پکن

کاخ های امپراتوان گذشته در چین از بناهایی است که در تور چین مورد توجه گردشگران واقع شده و بازدید کنندگان زیادی دارد یکی از این قصرها ، کاخ تابستانی پکن (Beijing Summer Palace) است که در ادامه بیشتر با این مجموعه آشنا می شویم .