آکواریوم وارنا

وجود سواحل شنی ، آب و هوای مساعد ، تفریحات متنوع ، جاذبه های تاریخی ، طبیعت چشم نواز و ... سبب شده تا افراد بسیاری وارنا را برای سفر و تعطیلات انتخاب کنند . این شهر در کرانه های غربی دریای سیاه و در بخش شرقی بلغارستان واقع شده و از مهمترین شهرهای این کشور به شمار می آید . آکواریوم وارنا (Varna Aquarium) این فرصت را فراهم می کند تا در محیطی آرام بتوانید ماهی ها و دنیای زیبای آن را ببینید برای آشنایی بیشتر با این مکان با سفر آفرین همراه باشید .


درباره آکواریوم وارنا

آکواریوم از جمله جاذبه هایی است که در سال های اخیر بیشتر شهرهای توریستی برای جذب بیشتر گردشگر ایجاد نموده اند و با نمایش گونه های مختلف آبزی مکانی مناسب برای سرگرمی خانوادگی فراهم کرده اند . آکواریوم وارنا با حدود یک قرن قدمت نمایشگاهی برای گیاهان و جانوران دریای سیاه است و مکانی فوق العاده برای دیدن دنیای زیر آب می باشد این آکواریوم در باغ دریایی که خود از جاذبه های گردشگری وارنا می باشد ساخته شده که گردشگران تور بلغارستان در کنار دیدن این تاریخی می توانند بخشی از زمان خود را به دیدن گونه های آبزی اختصاص دهند .


اطلاعاتی در مورد آکواریوم وارنا

آکواریوم تاسیس شده در وارنا از جاذبه های گردشگری بلغارستان است و جذابیت های زیادی برای گردشگران و مردم محلی دارد به طوری که سالانه بازدید کنندگان زیادی به آن مراجعه می کنند تا از دیدن ماهی های زیبا و رنگارنگ و همچنین دنیای زیر آب لذت ببرند . در این آکواریوم 140 گونه از انواع ماهی یافت می شود که در میان ان ها ماهی های آب شیرین ، ماهی های مدیترانه ای ، گونه های عجیب و غریب از مناطق دور اقیانوس های جهان ، صدف ها و جلبک ها نیز به نمایش گذاشته شده اند . پرنس فردیناند در سال 1906 میلادی دستور ساخت این آکواریوم را صادر نمود و با تامین بودجه و اعتبارات لازم در شورای شهر وارنا در 22 اکتبر همان سال کلنگ احداث ساختمان ان در باغ دریایی با حضور خانواده سلطنتی ، اشخاص معروف و مقامات مسئول زده شد . طراحی این ساختمان به یک معمار معروف آلمانی به نام دابکوف واگذار شد و برای آراستن نمای بیرونی نیز از نقش برجسته یک صدف عظیم و همچنین فسیل های جانوران دریای سیاه استفاده شد .از سوی پرنس فردیناند دکتر پاراشکف مسئول ایجاد یک ایستگاه زیست شناسی دریایی شد او نیز از کمک زیست شناس معروف آلمانی به نام آنتون دورن ، بنیان گذار باغ وحش ناپل بهره برد . با تلاش زیاد و به کارگیری نیروهای توانمند ساخت ساختمان اصلی در سال 1911 به اتمام رسید اما به دلیل جنگ های متعددی که روی داد تاسیس آکواریوم به تاخیر افتاد در سال های بعد از این عمارت برای امور نظامی ، مدرسه مکانیک و مدرسه ماهیگیری استفاده شد اما بالاخره در سال 1932 این آکواریوم و ایستگاه زیست شناسی دریایی توسط تزار بوریس سوم افتتاح شد .اکواریوم وارنای بلغارستان دارای 3 سالن است که در سالن مرکزی مجموعه ای چشمگیر از موجودات آب شیرین و دریا به نمایش درامده اند و در دو سالن دیگر نیز نمایندگانی از اقیانوس های جهان در معرض دید قرار گرفته اند . کتابخانه آکواریوم از 30 هزار جلد کتاب تخصصی که برخی از آنها منابع و نقشه های نایاب مربوط به قرن نوزدهم می باشند ، برخوردار است . این مجموعه در زمستان ها هر روز به جز دوشنبه ها از ساعت 9 الی 17 و در تابستان ها هر روز هفته از ساعت 9 الی 19 پذیرای مراجعه کنندگان می باشد .مقالات مرتبط
باغ دریایی وارنا در بلغارستان

باغ دریایی وارنا در بلغارستان

مشاهده

باغ دریایی وارنا در بلغارستان

شهر زیبای وارنا در قسمت شرقی بلغارستان و در کرانه های غربی دریای سیاه واقع شده و با تفرجگاه های ساحلی متعدد ، آب و هوای مطلوب ، جاذبه های تاریخی و طبیعی ، چشم انداز های خیره کننده و طبیعت فوق العاده به یکی از شهرهای توریستی اروپای شرقی تبدیل شده است . این شهر که از بزرگترین شهرهای بلغارستان محسوب می شود به شهر ماسه های طلایی شهرت یافته و با امکانات تفریحی و گردشگری متنوع محلی مناسب برای تفریح و استراحت مسافران تور بلغارستان فراهم نموده است . آشنایی با دیدنی های وارنا به شما کمک خواهد نمود تا سفری دلچسب را تجربه نمائید پس با همراه باشید تا با باغ دریایی وارنا در بلغارستان آشنا گردید .

موزه باستان شناسی وارنا

موزه باستان شناسی وارنا

مشاهده

موزه باستان شناسی وارنا

وارنا از جمله شهرهای توریستی بلغارستان است که با امکانات متنوع گردشگری از هتل ها گرفته تا مراکز تفریحی و سواحل فوق العاده و همچنین از دیدنی های تاریخی گرفته تا طبیعت زیبا ، در جذب گردشگری موفق بوده و سالانه مسافران بسیاری را به خود می بیند که برای تفریح و استراحت به این شهر ساحلی سفر می کنند . موزه باستان شناسی وارنا از دیدنی های معروف این شهر است که به اشیای باستانی به دست آمده در حفاری های وارنا و قسمت شمال شرقی بلغارستان اختصاص داده شده است در ادامه به طور اختصار به معرفی این مکان می پردازیم .

پارک آبی وارنا

پارک آبی وارنا

مشاهده

پارک آبی وارنا

وارنا شهری است با سواحل تمیز و امکانات گردشگری متنوع که هر مسافری را می تواند راضی سازد . در این شهر گردشگران با جاذبه های تاریخی و طبیعی متنوعی روبرو خواهند شد که هر کدام با ویژگی های منحصر به فردی که دارند می توانند برای هر کسی جذاب باشند . پارک آبی وارنا از جمله مکان های تفریحی است که به طور حتم گردشگران مراجعه به آن را از دست نخواهند داد در زیر اطلاعاتی در مورد این پارک آمده است با ما همراه باشید .

صومعه آلادژا وارنا

صومعه آلادژا وارنا

مشاهده

صومعه آلادژا وارنا

بلغارستان در قسمت غربی دریای سیاه واقع شده و از کشورهای تاریخی در قاره اروپا می باشد . وارنا از شهرهای مهم و توریستی این کشور است و عمده شهرت ان نیز به دلیل تفرجگاه ساحلی گلدن سندز می باشد هر چند که وجود جاذبه های تاریخی نیز بی تاثیر نبوده و تاریخ دوستان زیادی را به سوی خود جذب می کند از جمله این دیدنی ها می توان به صومعه آلادژا وارنا (Aladzha Monastery) اشاره نمود که یکی از ساخته های باستانی مربوط به قرون وسطی است . برای آشنایی بیشتر با این جاذبه تاریخی با سفر آفرین همراه باشید .

تورهای مرتبط
,4 شب و 5 روز
تا پایان دسامبر