safarafarin
آرمیتاژ، موزه ای دیدنی در سنت پترزبورگ

سنت پترزبورگ از مهمترین شهرهای روسیه است و از ادوار گذشته تا کنون از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده است و از دیرباز تا به حال با دیدنی های جذاب ، مراکز فرهنگی ، کاخ ها ، گالری ها و موزه ها سالانه گردشگران زیادی را در قالب تور روسیه به سوی خود جذب کرده است . یکی از این جاذبه ها آرمیتاژ، موزه ای دیدنی در سنت پترزبورگ است که در ادامه به معرفی آن می پردازیم با ما همراه باشید .


درباره موزه آرمیتاژ سنت پترزبورگ (Hermitage Museum S.t. Betersburg)

آرمیتاژ ، موزه ای دیدنی در سنت پترزبورگ می باشد که از افتخارات این شهر بوده و با آثاری نفیس و ارزشمند در جهان زبانزد است . این موزه که از برترین جاذبه های گردشگری روسیه است منبعی از آثار فرهنگی و هنری مربوط به ادوار مختلف است که از جای جای دنیا جمع آوری شده اند برای راه اندازی این موزه در سال 1764 میلادی ابتدا 200 تابلو نقاشی مشهور از اروپا خریداری شد که این کار توسط کاترین کبیر انجام گردید و استارت بازگشایی موزه از همین زمان زده شد . به تدریج و با گذشت زمان آثار مختلفی از سراسر جهان پا به این موزه گذاشتند تا اینکه اقلام موجود در آن به بیش از 3 میلیون افزایش یافت هر چند که امکان بازدید همزمان از تمام این اشیا نیست چرا که بخشی از آن ها در شعبه های این موزه در شهرهای لندن ، آمستردام و لاس وگاس به نمایش گذاشته شده اند . موزه آرمیتاژ در روسیه از بزرگترین و پربارترین موزه های جهان است و آثار مربوط به افراد معروفی چون میکل آنژ ، لئوناردو داوینچی ، روبنس ، ون دایک ، رامبراند ، رودن ، مونه ، سزان ، ون گوگ ، گوگن و پیکاسو از نقاط قوت و دلایل شهرت این موزه هستند .


بخش های مختلف موزه آرمیتاژ روسیه

وجود آثاری مانند انواع نشان ها ، لباس ها و جواهرات سلطنتی ، تابلوهای نقاشی ، مجسمه های قدیمی ، صنایع دستی ملل ، کوبلن ، مجموعه متنوعی از جواهرات ساخته فابرژه (Fabergé) و بزرگترین کلکسیون موجود در جهان از طلای باستانی متعلق به اروپای شرقی و آسیای غربی از آرمیتاژ، موزه ای دیدنی در سنت پترزبورگ ساخته و مکانی فوق العاده برای بازدید گردشگران تور روسیه فراهم نموده است . این موزه از شش ساختمان مختلف تشکیل شده که هر کدام از ان ها به تناوب به این مجموعه اضافه شده اند بنای اصلی آن با نام کاخ زمستانی محل اقامت تزارهای روسیه بوده و خود با تزئینات بسیار زیبا و سبک های مختلفی که در طراحی آن به کار رفته یکی از جاذبه های گردشگری سنت پترزبورگ می باشد این کاخ بین سال های 1754 تا 1762 توسط یک معمار ایتالیایی به نام راسترلی ساخته شده است . جالب است بدانید که این موزه عظیم 1786 درب ، 1945 پنجره و 1057 سالن یا اتاق را در خود جای داده و با تزئیناتی مجلل ، گنجینه ای بی نظیر از آثار ملل مختلف است در موزه آرمیتاژ سنت پترزبورگ سالن هایی به تمدن ایران باستان ، روم و یونان باستان ، مصر قدیم و چین اختصاص داده شده که اشیای نفیس این ادوار در این سالن ها به نمایش گذاشته شده است قابل توجه است که قدیمی ترین فرش جهان با بیش از 2 هزار سال قدمت با نام پازیریک در این موزه نگهداری می شود .


موزه آرمیتاژ در گذر تاریخ

موزه آرمیتاژ در سنت پترزبورگ یک بار در سال 1837 آتش گرفت که در سال های بعد تعمیر شد و دوباره روال سابق را در پیش گرفت ولی باز هم با شروع جنگ جهانی اول تالارهای موزه به بیمارستان تبدیل شدند و در جنگ جهانی دوم نیز با حمله نازی ها به شوروی سابق ، تمام آثار موزه توسط راه آهن به منطقه سیبری روسیه ارسال شد تا از بمباران و غارت در امان بمانند سرانجام در سال 1945 بعد از پایان یافتن جنگ و پیروزی شوروی بر آلمان ، این آثار دوباره به موزه بازگردانده شدند . در طی انقلاب روسیه در سال ۱۹۱۷ ، موزه سلطنتی آرمیتاژ جز اموال خصوصی اعلام شد . پس از ملی شدن مجموعه‌های هنری عمومی ملی ، دامنه آثار موجود در موزه وسعت بیشتری یافت . در سال 1996 نیز با فرمان رئیس جمهور وقت روسیه ، بوریس یلتسین موزه دولتی ارمیتاژ تحت حمایت دستگاه ریاست جمهوری روسیه قرار گرفت . در سفر به روسیه بازدید از این مکان را که از برترین دیدنی های سنت پترزبورگ می باشد فراموش نکنید و حتما در برنامه خود بگنجانید .مقالات مرتبط
روسیه

روسیه

مشاهده

روسیه

روسیه در آسیای شمالی و اروپای خاوری واقع است و با اقیانوس آرام شمالی و اقیانوس منجمد شمالی؛ و نیز با دریای خزر، دریای سیاه، و دریای بالتیک مرز آبی دارد. روسیه پهناورترین کشور جهان است. پایتخت روسیه شهر مسکوو بزرگترین شهر اروپا است. روسیه جزو نهمین کشور پرجمعیت دنیاست

قلعه پیتر و پل سنت پترزبورگ

قلعه پیتر و پل سنت پترزبورگ

مشاهده

قلعه پیتر و پل سنت پترزبورگ

سنت پترزبورگ با قدمتی بیش از 3 قرن یکی از شهرهای مهم روسیه است و در بخشی از گذشته نیز پایتخت این کشور بوده است . سنت پترزبورگ منبعی غنی از مراکز فرهنگی ، جاذبه های تاریخی ، موزه ها و گالری هاست و گزینه های متنوعی برای ارائه به گردشگران تور روسیه در خود جای داده است . قلعه پیتر و پل سنت پترزبورگ (Peter and Paul Fortress) از دیدنی های این شهر است و همزمان با تاسیس شهر سنت پترزبورگ ساخته شده است در ادامه شما را با این ارگ مستحکم آشنا می سازیم با ما همراه باشید .