safarafarin
آبشار گیت گیت در بالی

بالی سرشار از آبشارهای دیدنی و زیباست. که هر کدام از آنها جذابیت خاص خود را دارد و افراد خاصی را جذب میکند.


آبشار های رویاییبرخی از این آبشارها در مناطق باز واقع شده اند و برخی دیگر در دل جنگل های اسرار آمیز بالی هستند و افرادی که روحیات ماجراجویانه دارند به بازدید از آنها خواهند رفت. آبشارهای واقع در جزیره بالی با صدای آرامش بخش و محیط رویایی امکان ریلکسیشن را فراهم میسازد.

یکی از پرطرفدارترین این آبشارها, آبشار گیت گیت بالی (Gitgit Waterfall Bali) است که در شهر سینگاراجا (Singaraja) یعنی 10کیلومتری شمال بالی و 80کیلومتری شمال شهر کوتا (Kuta) قرار دارد.

از طریق جاده ی سینگاراجا و بدوگول (Bedugul) میتوان به آبشار گیت گیت رسید.

با دقایقی پیاده روی در میان گیاهان متفاوت این ناحیه به آبشار 40متری گیت گیت میرسید که قطره های آب آن با شتاب به سنگ های زیر آبشار برخورد میکند و صدای آرامش بخشی را تولید میکند. در اعماق این آبشار عبادتگاه کوچکی هم وجود دارد که در باور ساکنین آن منطقه وظیفه ی حفاظت از آبشار را دارد . همچنین گردشگران میتوانند از آب خنک آبشار گیت گیت نهایت لذت را ببرند.

ساکنین این منطقه آبشار گیت گیت را به نام های آبشارهای دوقلو (Twin Falls) یا ترجون کمبار گیتگیت (Terjun Kembar Gigit) صدا میکنند.علت این نام به این دلیل است که دو رود مجاور هم از آبشار پایین میریزند. در پشت این آبشار آبشار دیگری به اسم مکالُنگان (Mekalongan Falls) وجود دارد . لازم به ذکر است که هزینه ی بازدید از این آبشارهای زیبا و رویایی کمتر یک دلار میشود.

آبشار گیت گیت در تمام طول سال پر آب است اما در فصل های خشک آب این رود زلال تر و شفاف تر است.مقالات مرتبط