آبشار کالدونیا در روستای پلترس قبرس

اگر در سفر به قبرس به فکر پیاده روی در میان طبیعت افتادید تا هم هوای تازه تنفس کنید و هم از چشم اندازهای زیبای طبیعت لذت ببرید به شما پیشنهاد می گردد سری به روستای پلترس قبرس (Platres Village) زده و از آبشارهای چشمگیر آن دیدن کنید . یکی از آبشارها که در فضائی زیبا قرار گرفته آبشار کالدونیا در روستای پلترس قبرس (Caledonia Waterfall in Cyprus) است . با ما همراه باشید تا در مورد این آبشار و روستای پلترس بیشتر بدانید .


درباره آبشار کالدونیا قبرس

آبشار کالدونیا در روستای پلترس قبرس واقع شده و با 12 متر بلندی یکی از مرتفع ترین ها در این جزیره می باشد در واقع محیط زیبای اطراف این آبشار آن را به مکانی دیدنی تبدیل نموده است . آبشار کالدونیا در میان جنگل های سرسبز با دیدگاه هایی چشم نواز قرار گرفته و دارای مسیری 3 کیلومتری برای پیاده روی می باشد . این آبشار که از جاذبه های گردشگری قبرس به شمار می آید در تابستان با سایه درختان و هوایی خنک محبوبیت بیشتری داشته و هزاران گردشگر را به سوی خود جذب می کند . طی کردن مسیر پیاده روی این منطقه گاهی ممکن است به خاطر تغییر ناگهانی شیب دشوار گردد اما گردشگران تور قبرس با به همراه داشتن کفش مناسب می توانند بر این مشکل فائق آیند . در واقع این مسیر مناسب بزرگسالان در سطح آمادگی خوب است و برای کودکان بسیار کوچک مناسب نمی باشد .در طول مسیر پیاده روی گردشگران می توانند بسیاری از گونه های گیاهی و جانوری محلی را شاهد باشند ، از صدای پیچیدن باد در میان برگ های درختان لذت ببرند ، به آواز پرندگان گوش فرا دهند و چشم اندازهای خیره کننده پیرامون خود را به تماشا بنشینند . برخی بر این باورند که آبشار کالدونیا در روستای پلترس قبرس اسمش را از نام یک پرنده که در فصل تابستان و بهار آواز می خواند گرفته است .


اطلاعاتی در مورد روستای پلترس قبرس

پلترس (Platres) یک روستای کوهستانی در قبرس است که در دامنه جنوبی کوه های ترودوس واقع شده است . این روستا به عنوان بزرگترین استراحتگاه ترودوس در فاصله 5 کیلومتری میدان ترودوس ، 25 کیلومتری شمال غربی لیماسول و 45 کیلومتری جنوب غربی نیکوزیا قرار گرفته است . پلترس یک روستای بسیار قدیمی است و در میان 119 روستای منطقه لیماسول که در دوران لوسیجین (1489 – 1192 بعد از میلاد) و دوران ونیشن (1571 – 1489 بعد از میلاد) وجود داشت ، ذکر شده است . این روستای بزرگ در روزهای عادی کمتر از 300 نفر جمعیت دارد اما در فصل مناسب گردشگری گاهی جمعیت آن به 10 هزار نفر نیز می رسد .در گذشته اهالی روستای پنو پلترس قبرس عمدتا چوپان و تولید کننده انگور بودند اما بعدها بیشتر درختان انگور به باغ های تولید گیلاس ، سیب ، گلابی ، هلو و ... تبدیل شدند . با این حال ، از اوایل قرن بیستم بسیاری از مردم خود را به بخش پرطرفدار گردشگری مشغول ساخته اند . این روستا که در ارتفاع 1200 متری از سطح دریا واقع شده تعدادی از دیدنی های قبرس را در خود جای داده و مکانی مناسب برای گردش می باشد .مقالات مرتبط